Otec & matka

Anonymní
4.1.21 00:32

Otec & matka

Jen takové posmurné tema a verim, ze vyvolá rozepře, tak se nehádejme a neurazejme.
Proc je v pripade např. svereni deti do péce matka i otec bráni jako si rovni???
Ja nevim, me to neprijde uplne fér. Zenska si dite odnosí, odrodí, odkojí, obstarává a otec, byť se muze snazit sebevíc na tom stejne nikdy nebude.
Pak jsou zeny, ktere kdyz je dite male, delaji uplne vse a chlap se veze, protoze napr. s malymi detmi to neumi, neberou ho apod… kecy a napr. pri rozvodu ma stejnou sanci, jen protoze má deti rád a je otec.
Pak jsou zeny s detmi, jejiz otcové se nezajimaji, neplati nebo se k otcovstvi nepriznaji, pritom tohle ta žena nemůže, u té je jasné, že se musí starat a nevzdat se povinosti - potom prijde otec, najednou chce a má stejná práva?
Je to v kazdem state stejne?
Jak to u nás presne je? Prihlizí se spíse k matce?
A kdyz je dite malé - muže se naridit stridava pece? to i kdyz je dite kojenec? Tedy, matka např. kojí a otec dává UM? Co kdyz je dite malé a na matce zavislé? to opravdu musí na tyden k otci? Chapu, ze zalezi na domluve, spis to myslim z hlediska stanoveného zákonem ci soudem.

A vyhnu se dotazum, ne, nerozvadime se, jen me to zajima.
Nepleťte si to prosim s branenim styku otce s ditetem ze strany matky nebo s rodicovskymi právy prosim. Takhle to nemyslim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6039
4.1.21 00:39

Jakoze kdyz otec nemuze byt tehotny, rodit, kojit, tak o to je mene nez matka?
To snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
4.1.21 00:48

Ne, kojenci se opravdu do střídavé péče nedávají. Jinak si myslím, že soud přihlíží k tomu, jestli se rodiče rozcházejí po x letech společné péče anebo jestli muž ženu opustil po porodu a objevil se po 4 letech.

Nicméně milující otec má také právo být se svými dětmi a víkend 1× za 14 dní vyhovující určitě není (jak by ses cítila, být na jeho místě?).

Je to prostě případ od případu, nedá se to říct obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
4.1.21 01:24

Jsou různí otcové a jsou různé matky. Někdy by bylo miminku lépe v náručí u táty s UM než u matky, která kojí, ale péče o dítě jí nejde od srdce. Obecně bych řekla, že pokud je dítě od narození na UM, je jedno, zda se o něj stará převážně matka či otec. Důležité je, aby pro sebe mělo jednu stálou osobu. To kojení ženu samozřejmě oproti otci zvýhodňuje. Pokud je dítě kojené, měla by o něj převážně pečovat matka, právě a jen kvůli tomu kojení. Můj manžel poskytuje našim dětem to samé, co jim mohu dát já. Dělá to se stejnou láskou i stejně svědomitě. Nevím, proč bych měla mít já větší práva na dítě jen proto, že mi vyrostlo v břiše a narodilo se mi. Máme 4 děti. Dvě byly od narození strašní prsomilové. Nemilovaly mě, milovaly kojení. Otec byl znevýhodněn, dokud se děti neodstavily. Další dítě je nezávislé a samostatné od malinka, mírně preferuje mě. Poslední miluje od chvíle, kdy se dokázalo rozhlédnout kolem sebe, tátu. Strašně moc. Kojení nekojení. Chce jeho náruč, chce slyšet jeho hlas, chce utěšit od něj. Vedle táty já vůbec neexistuju, chodí za mnou jen tehdy, když on není doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10068
4.1.21 01:31

Jasne ze matka je matka a otec je otec a zamenitelni nejsou.

Ale dneska co clovek, to nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
4.1.21 01:45
@Anonymní píše: …nemyslim.

Souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
4.1.21 03:23

Asi takhle, máme šestitýdenní holčičku a kdyby manžel mohl kojit, tak jsem absolutně nepotřebná. Každý den mají jen pro sebe pár hodin, já si jdu pospat, a zvládají to spolu nádherně. Dokonce ji umí uspat líp než já, právě proto, že nemá to prso a musí se snažit jinak.
No a takový táta by měl po rozvodu vídat své dítě jen 1× za 14 dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6871
4.1.21 06:46

Nastesti tu mame Ustavu a nejaka zakladni prava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4027
4.1.21 07:00

Že si najde vola, který nechává péči o dítě komplet na ni, rozhodně problém té ženy je. To, že je někdo nezodpovědný sobec, prostě nevyjde najevo najednou až po porodu dítěte.

„Ať se může snažit sebevíc, stejně na tom nikdy nebude“ je blbost. Znám otce, kteří se na péči o dítě podílí úplně stejně jako matka (ne v rámci střídavky, ale normálního rodinného uspořádání).

Že nemůže otěhotnět, rodit a kojit, za to ten chlap skutečně nemůže. Ty zase nejsi samosprašná a bez jeho spermatu bys to dítě nemohla ani odnosit a porodit. Dítě má 50% jeho genetické výbavy a vzniklo stejně tak z matky, jako z otce, je logické a normální, že v běžném případě (tj. ten, kdy si žena a muž vědomě to dítě pořídí) mají k dítěti stejná práva a povinnosti. Bez otce bys neměla co kojit.

Jako jsou nezodpovědní otcové, jsou i nezodpovědné matky. I matky jsou neplatičky alimentů, i matky své děti opouštějí a nechávají je otcům.

Mimochodem, na rodičáku tebe a dítě finančně zajišťoval kdo? Jestlipak ne ten neplnohodnotný rodič…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
4.1.21 07:19

Ježiš, to by mě nikdy nenapadlo takhle řešit. Kdybychom se s manželem rozvedli, tak budu jen ráda za to, když bude chtít s dětmi trávit co nejvíce času, klidně střídavou péči.
Opravdu chci, aby naše děti měly oba rodiče, i kdybychom spolu už my dva nebyli.
Byl u početí, snášel mě v těhotenství, při porodu, po porodu, během kojení :lol: a to teda musela být řádná psychická nálož, živí nás, stará se o nás a miluje nás a já bych se pak měla ohánět tím, že jsem rodila a mám větší nárok?
Komu tím prospěju? Jemu? Dětem? Nebo jen svému egu, že jsem nezastupitelná matka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
4.1.21 07:38

Navic ty deti maji take pravo na oba rodice, na dva vzory, ne jen jeden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22965
4.1.21 08:04

Oba mají stejná práva. To, ze je těhotná žena a kojí ona, rozhodne neznamená, ze ma na dítě větší právo.
U nás jsem taky s detma víc ja. Ale proč? Protože manžel pracuje, aby nás uzivil, aby jsme měly bydlení v pořádku, atd.
Je to ale člověk od člověka. Ale ve svém okolí najdu neschopné táty, ale i matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52470
4.1.21 08:06

Mů muž je zcela plnohodnotným rodičem a ač je teď chod domácnosti povětšinou na mně (a finance na něm), jsem si jistá, že o děti by se uměl naplno postarat na pohodu. Rozvádět se teda zatím nemáme v plánu, ale jsem si jistá, že by děti nesly velmi nelibě, kdyby ho měly vídat na víkend jednou za 14 dní. Ono co vidím v okolí, ti otcové, pro něž jsou děti obtížný hmyz, mají sice před rozvodem plnou hubu keců a výhružek, ale u soudu už se o střídavku nijak zvlšť nervou. Spíš naopak, ti, kteří se pro děti můžou rozkrájet, dostávají ten víkend jednou za 14 dní, protože prostě matka je matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
4.1.21 08:20

Miminka se do střídavé péče nedávají. A jinak ano, rodiče jsou oba, matka stejně jako otec. To, že někdo zvolí jako svého partnera nekvalitní kus, který se pak nestará a pod., je věc jiná. Proto je podle mě nutné to posuzovat individuálně, kus od kusu. Příšerný rodič může být i matka, a není fér dítě automaticky strčit k ní jen proto, že je matka, když u otce by se evidentně mělo líp. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24929
4.1.21 09:01

A kde jsi přišla na to že střídavá péče znamená automaticky týden a týden? Je mnoho různých variant péče. Nejlepší je, když se shodnou oba rodiče a myslí při tom i/ hlavně na dítě. I o miminko se může průběžně starat tatínek, když má zájem. Což bohužel mnoho mužů nemá. Ex byl schopný pohlídat mimco max 10 minut na sprchu, absolutně to s ním neuměl a ani neměl zájem, pohodlnější bylo podporovat v péči mě, a uměl to tak nenápadně a perfektně, že mi ani nedošlo, jak je to sobecké a hloupé. Až když děti byly dvě to vyšlo plně najevo. Po rozchodu teprve zjistil že děti má a chce je. Nakonec jsme se dohodli na společné péči a děti střídáme v intervalech podle našich potřeb a možností.
Současny manžel zvládá kromě kojení úplně všechno, a s malým byl sám od narození. Nosil mi ho třeba dopoledne jen na kojení, abych se mohla vyspat, večer ho hodinu měl u sebe, abych si mohla odpočinout ve vaně a vypnout.
Mnoho mužů se vybarví až když vztah dospěje k rodičovství. Nebo spíš nám spadne i ten zbytek růžových brýlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat