Otec nám ničí život - řešit situaci za mamku?

Anonymní
5.8.13 15:54

Otec nám ničí život

Ahoj holky, píšu anonymně, nechci aby mě tu někdo poznal.

Rodiče jsou spolu asi 25 let, mě je 23, mám mladší sestru. Odjakživa se hádali, můj otec má sice dobrou práci a je inteligetní, ale to bohužel nestačí. Co si pamatuju, tak se k mamce choval střídavě choval jako hovado a pak zase chvilku jako ukázkový manžel. Před lidma jsme se snažili hrát si na šťastnou rodinku, ale doma to vždycky bouchlo. Kolikrát mamku zmlátil, nadával ji do dvek, krv, atd, urážel její rodiče, občas se podobně choval i ke mně a sestře. To většinou, když byl napitý a vrátil se večer z hospody, což bývalo skoro každý den. Mamka od něho nechtěla odejít, prý hlavně kvůli penězům, kterých sice vydělal hodně, ale každou korunu co mamce dal, jí „omlátil o hlavu“, a zdůraznil ji, jak je neschopná, že nevydělává víc.
Před 2 lety málem zemřel, měl mrtvici, jezdili jsme za ním skoro každý den 50 kmdo nemocnice. Dostal se z toho nad očekávání dobře, sice má částečný invalidní důchod a je víc unavený než dříve, ale na to, že byl ochrnutý na půl těla doktoři nevěřili, že se to spraví, tak měl štěstí. A co milý pán udělal, hned jak přijel z nemocnice domů? Ještě ten den mamce vyčetl, že se mu všechno stalo jenom kvůli ní. A druhý den se vypravil do hospody, ani se neobtěžoval nám to oznámit. Našly jsme ho ale rychle, kde jinde by taky mohl být :evil:
Myslela jsem, že se z té mrtvice poučí a vzpamatuje se, ale bohužel. Sice pije o něco míň, už mamku nebije a řekněme, že se k ní chová „líp“, občas je docela v pohodě a pak z ničeho nic ji začne ponižovat atd, takhle si prostě chování manžela k manželce nepředstavuju. Mamka to nějak přežívá, protože má pocit, že už se „zplepšil“.
Já už 3 roky jezdím domů jenom na víkend a na prázdniny, jsem na VŠ. Tím, jak mám přes týden od něho odstup, mnohem víc si uvědomuju, jak šílený život mamka žije. Ke mně se otec taky chová tak střídavě, občas příkladný tatínek, pak se trošku napije nebo poslední dobou už ani to ne a je na mně bezdůvodně protivný a nepříjemný.
Před týdnem jsem se vrátila po půl roce ze zahraničí a samozřejmě se nic nezměnilo. Díky tomu půlročnímu odstupu od nich jsem si ještě víc uvědomila, že fakt žijou šílený život, mamce je pořád špatně, v práci má nervy, doma taky, je z ní celkem troska, i když venku se snaží tvářit, jak je v pohodě. Sestra věčně protivná, protože jí z té domácí situace „hrabe“. Včera to všechno vyvrcholilo - od mého přízejdu jsem několik dní poslouchala, jak otec mamku uráží, se mnou se kolikrát taky nebavil zrovna pěkně a po tom pohodovém půlroce bez nich mi z toho bylo fakt zle. Řekla jsem mu, ať se se mnou baví normálně, že se k němu chovám slušně a nic jsem mu neudělala. Po menší výměně názorů po nás s mamkou začal ječet, nakonec na mě zařval, ať vypadnu z baráku, zbytek si už nepamatuju, ale taky to nebylo nic pěkného. Mamka z toho byla na nervy, křičela po něm, jeslti si uvědomuje, že vyhazuje vlastní dceru z domu. Ruply mi nervy, hodila jsem po něm židli a kdyby nebyl po mrtvici, tak mě nejspíš zabije, jak byl nas*aný.
:poblion:
O mně ani tak nejde, sice mně to mrzí, ale už jsem tak nějak zvykla, že to nemá v hlavě v pořádku. Ale nemůžu se dívat, jak v takovémhle prostředí žije mamka. Už je z něho tak zblbnutá, že nemá sílu odejít. Bojí se prý hlavně o peníze, sestra teď jde taky na VŠ. Ale bydlet by měla kde, musel by nám platit výživné, já bych v nejhorším školu na rok přerušila a jela třeba do zahraničí si vydělat, abychom mohly dostudovat. Nebo by nám babičky přispěly, můj přítel už taky bude vydělávat a určitě by mně v tom nenechal, to samé sestřin. Jde jenom o to, jak mamku rozhoupat, aby to konečně začala řešit.
Napadlo mně promluvit si s její dobrou kamarádkou se střední a vysoké, která zná oba mě rodiče už spousty let. Říkala jsem si, že by se zaprvé mně ulevilo, kdybych se někomu svěřila a za druhé by snad mamku podpořila. Je mi sice i otce trochu líto, zůstal by jako invalida sám, ale kdo chce kam, pomožme mu tam, chová se k nám takhle už spousty let a nemůžu ho přece omlouvat proto, že měl před dvěma lety mrtvici.
Poraďte prosím, co byste dělaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
5.8.13 16:02

:think: Proč jste volali tak rychle záchranku, když měl tu mrtvici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
5.8.13 16:06

Mluvila jsi o tom s mámou? Jeí kamarádce i babičce se svěř, ale konečné rozhodnutí musí udělat máma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
5.8.13 16:08

Pokud to maminka nechce řešit, tak se obávám, že ty s tím moc nezmůžeš. Je to smutný.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 16:33

Bohužel nemám žádnou radu. U nás doma je to podobné, také jsem radši utekla na kolej, než být s ním doma. Dneska už mám svojí rodinu, ale mamky je mi střídavě líto a střídavě jsem na ní strašně naštvaná, že si takhle ničí život (tím pádem i mě a sestře, protože tomu musíme přihlížet, stresuje nás to, ale nevíme co s tím dělat, mamka se prej bojí být sama- nepochopitelné, ale holt už se z toho vlivu neumí dostat :(

• Nahlásit
  • Citovat
5.8.13 16:35

Něco hodně podobnýho jsem s mamkou prožívala taky, s rozdílem že tatík nemel infarkt a nepracoval navíc pro ránu měl víc než blízko… pak se na tyden sklidnil a mati veřila že bude líp, překvapivě nebylo… a víš co pomohlo? našla jsem jí chlapa :lol: odstehovali jsme se a já v klidu dostudovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 17:00
@Tiger-lily píše: :think: Proč jste volali tak rychle záchranku, když měl tu mrtvici?

Konečně jsem to pochopila:) černý humor.. :cert:
Stalo se mu to „bohužel“ v nemocnici, jinak bysme asi volali rovnou pohřebáky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.13 17:01

@mladákarotka Kde se takový chlap hledá? :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.13 17:04
@Tiger-lily píše:
Mluvila jsi o tom s mámou? Jeí kamarádce i babičce se svěř, ale konečné rozhodnutí musí udělat máma.

Mluvila, tisíckrát a jednou. Naposledy včera. Poslední její stanovisko je, že se bojí kvůli penězům. Myslela jsem, že teď je hlavní důvod to, že ho nechce opustit jako „mrzáka“, ale prý jsou hlavní ty peníze..

Vím, že se musí rozhodnout sama, ale určitě bude potřebovat nějakou psychickou podporu. Já ji sice pomoct může, ale něco jiného je dcera a něco jiného kamarádka ve stejném věku.. Ještě přemýšlím o nějaké psych. poradně, že bych tam zašla sama a případně tam pak dostrkala mamku.

• Nahlásit
  • Citovat
17669
5.8.13 17:07

Je to ožralec a buran a vždycky byl. Protože mu nikdo neodporuje, tak si on myslí, že je vše v pořádku. Pokud matka nebude chtít, nic se nestane. Bude trpět dál a ještě jí ho bude líto. Já bych přestala chodit domů, našla bych si nějaké bydlení a s mamkou bych se scházela venku. A hlavně bych o otci už nechtěla vědět nic. Můj otec dělal to samé. Skončila jsem s ním ve svých cca 13 letech po rozvodu rodičů) a do jeho smrti jsem ho viděla cca 5× a vždy jen náhodou a nikdy mi nechyběl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 17:11
@Kobliha51 píše:
Je to ožralec a buran a vždycky byl. Protože mu nikdo neodporuje, tak si on myslí, že je vše v pořádku. Pokud matka nebude chtít, nic se nestane. Bude trpět dál a ještě jí ho bude líto. Já bych přestala chodit domů, našla bych si nějaké bydlení a s mamkou bych se scházela venku. A hlavně bych o otci už nechtěla vědět nic. Můj otec dělal to samé. Skončila jsem s ním ve svých cca 13 letech po rozvodu rodičů) a do jeho smrti jsem ho viděla cca 5× a vždy jen náhodou a nikdy mi nechyběl.

Máš naprostou pravdu. :cert: Já už bych vlastně doma vůbec nebyla, jsem tu jenom proto, že mě hrozně baví zahradničení a vypiplávám si tu zahradu.. a chtěla jsem si trochu odpočinou na vesnici po půl roce ve městě. Ale obávám se, že to už není dostatečný důvod snášet život s ním:( Zítra jedu pryč, naštěstí mám privát ve městě, kde studuju, i přes prázdniny. Takže bye bye „tatínku“ :think:

• Nahlásit
  • Citovat
5.8.13 17:13
@Anonymní píše:
@mladákarotka Kde se takový chlap hledá? :dance:

chce to trochu štěstí, trochu náhody a hlavne nalejt mati sebevedomí, vem jí na manikuru kosmetiku, já jí teda dala inzerát na seznamku :oops: ale vedela o tom… pak pujde dvakrát trikrát na kafe a zjistí že jsou i jini muzi co o ní stojí… jako neříkam otčím není idealní, neskutečně me sere ale mati se štastna a sklidnil jí… a když jsem založila rodinu odchazelo se mi líp než kdybych jí tam nechala s tyranem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 17:18
@mladákarotka píše:
chce to trochu štěstí, trochu náhody a hlavne nalejt mati sebevedomí, vem jí na manikuru kosmetiku, já jí teda dala inzerát na seznamku :oops: ale vedela o tom… pak pujde dvakrát trikrát na kafe a zjistí že jsou i jini muzi co o ní stojí… jako neříkam otčím není idealní, neskutečně me sere ale mati se štastna a sklidnil jí… a když jsem založila rodinu odchazelo se mi líp než kdybych jí tam nechala s tyranem

To zní dobře:) A co na to tvuj otec?

• Nahlásit
  • Citovat
5.8.13 17:20

Nevedel o tom… regulerně ho podvaděla, ale upřímně todle bylo vysvobození…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
5.8.13 17:23

Ahoj, nějakou moc dobrou radu taky nemám, ale zmínila jsi babičky, její maminka by jí s bydlením nepomohla? To jen tak střílím od pasu, protože nevím jak je na tom s bydlením tvá babička. V takových podmínkách jako tvá maminka bych bydlet nechtěla. Já mám rozpočet taky napnutý, ale zvládám to, jenže nemám dítě na vysoké škole. Já bych asi skusila vzít mamku k tomu psychologovi, může poradit jak se zachovat, držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama