Otěhotnění bez menstruace?

52
13.1.11 13:34

Otěhotnění bez menstruace??

Zdravím všechny, co se snaží o mimi i ty kterým se již zadařilo :wink: potřebuji se poradit ohledně problému, je to cca 5 měsíců co jsem vysadila HA (po 10 letech)s tím, že plánujeme mimi. Ale ouha, MS do té chvíle pravidlená jako hodínky se nedostavila ani po několika vyvolávačkách. Dr. mi řekl, že jsem zdravá, že to musí být v hormonech…tak mi předepsal nějaký driák, ale po těch hormonech mi bylo tak zle, že jsem to nemohla dál užívat. Tak jsem hledala nějakou přírodní cestu ke srovnání cyklu. MS nepřišla celé 4 měsíce to už mě znepokojovalo tak jsem začala s užíváním přípravku Maka a po cca 20 dnech užívání se MS krásně dostavila, byla jsem nadšená jak to funguje. Jenomže následující MS už se opět nedostavila. nevím co si mám počít. Zajímá mě jen jedna věc…jestli se dá otěhotnět i s takhle nepravidelnou MS…nebo lépe řečeno žádnou MS :cry: nemá s tim náhodou některá zkušenost??? Mockrát děkuji za odpovědi, miminko si moc přeji, ale zatim mi není přáno :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8912
13.1.11 13:40

Zkušenost nemám, snad jen s velmi dlouhým cyklem (50-60 dnů). Není až tak důležité, jestli menstruuješ, jako jestli máš ovulaci. Při rozhozeném cyklu nejsi schopná vypočítat plodné dny, takže jedinou možností je měřit bazální teplotu. Ta ti řekne nejen, jestli máš ovulaci, ale jsi pak schopná určit si i plodné dny (po několika cyklech měření).

Pokud tedy nemáš hormonální poruchu, ale „jen“ rozhozený cyklus a normálně ovuluješ, otěhotnění by nemusel být až takový problém. Ale potřebuješ k tomu vědět KDY tu ovulaci máš…

Tak hodně štěstí a ať se brzy zadaří. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
13.1.11 13:47

Díky za odpověď…hormonální poruchu bych snad mít neměla…vždy jsem měla cyklus pravidelný po 29 dnech a vůbec vše bylo bez problémů. Zkusím to měření, to je asi jediný způsob jak zjistit plodné dny a dohrabat se k nějakému výsledku od kterého se dál odpíchnout…začínám mít strach, že kvůli téhle nepravidlenosti nebudu moct mít nikdy dítě :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
13.1.11 13:49

Já mám stejnou zkušenost, HA jsem brala velmi krátce, ale i to stačilo, abych si totálně rozházela cyklus.
Pamatuji si, že půl roku po vysazení jsem nemenstruovala, tehdy jsem to nijak neřešila (neměla jsem v plánu otěhotnět), takže jsem to nechávala tak, asi po těch 6 měsících se to začalo zlepšovat - tzn. Ms chodila, ale docela po dlouhých intervalech :-?

Po mých zkušenostech bych už do HA nikdy nešla, mně totiž evidentně vůbec neseděla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27377
13.1.11 13:49

Asi by to chtělo udělat hormonální profil, taky by nebylo špatný, kdybys měřila bazální teplotu. Co za dryák jsi měla, pokud si pamatuješ? Po půl roce by to asi chtělo už řešit. Většinou se takhle projevují anovulační cykly. Je zajímavý, že ti MS nepřišla ani po několika vyvolávačkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
13.1.11 13:57

Na ten hormonální profil jsem se ptala Dr. a ten mi řekl že je to prozatím zbytečné :nevim: a hlavně brala jsem Lindinete jako HA takže nízkohormonální, ale jak je vidět, i to stačilo aby mě to uplně rozhodilo cyklus po vysazení…na vyvolávačce jsem byla 3× a ano po jedné z nich se MS nedostavila a pak ty hormony (začínalo to na N, ale název už si nevybavím, dává se to i na odsunutí MS třeba když jedeš na dovču nebo tak) no to by mi potom bylo zle…jsem zoufalá nevím co s tím mám dělat, nechci do sebe cpát žádné další hormony, ale jinak to asi nepůjde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27377
13.1.11 14:05

Asi Norethisteron že? No já tomu taky úplně nerozumím a asi se to tělo časem fakt srovná. Nicméně je to opruz, to věřím. A mně se nesrovnalo třeba…brala jsem pak stimulační léky, ty mi ovulaci vyvolaly. Pak jsem měla cystu a šla jsem při tý příležitosti (laparka) na drilink vaječníků, protože mám PCO a to mi pomohlo a ovulovala jsem pak už normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
13.1.11 14:11

Ahoj Cihomi, jsem trochu jiny „pripad“. Nemenstruovala jsem ani pred branim HA, takze vyvolavacky po vysazeni pro me nebyli ani takove prekvapeni.

Lol ma pravdu, v takovych to pripadech se dela hormonalni profil, mne s jeho pomoci a jeste soucasne s vysetrenim ultrazvukem vajecniku diagnostikovali syndrom polycystickych vajecniku. Urcite bych na toho doktora tlacila po pul roce vyvolavacek vic, pripadne ho vymenila na nekoho, kdo s tim ma zkusenost.

Nevim, co jsi brala za dryaky, ja jsem brala utrogestan na upravy cyklu, navozoval mi ms. Bylo to sice sileny (motani hlavy, nevolnosti atd.), ale bez jakekoli jine hormonalni stimulace jsem spontanne a vlastne dost necekane otehotnela. :-) Tak bych urcite nehazela flintu do zita. :hug:

Lol ma ale pravdu, chce to resit. Drzim palce, at se brzy povede. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60365
13.1.11 14:17

První zkušenost- po vysazení Ha jsem měla MS po 17 dnech, ale spíš jen 3 denní špinění, vystačila jsem si s intimkama. Opravdová MS nikde. Otěhotnět se nedařilo. Doktorka mi udělala UZ - podle něj nízká sliznice, malé folikuly, tedy pravděpodobně bez ovulace. Udělala hormonální profil. Na základě něj mi doporučila v druhé polovině cyklu Utrogestan. Po 3 měsících jsem měla konečně opravdovou menstruaci, dle Uz to vypadalo na dozrávající folikuly. A za další 2 měsíce jsem otěhotněla.
Druhá zkušenost s otěhotněním bez MS - trochu jiná. Kojila jsem, rok nemenstruovala a bez jediné předchozí MS otěhotněla. Takže teoreticky to jde, ale musí proběhnout prvně ovulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Minewka
13.1.11 14:46

Celkom určite sa bez 4 mesiacov chybajucej menstruacie otehu neda a celkom určite to je hormonalny problém.
Ako prvé by som okamžite zmenila lekára, lebo väčšiu debilinu, ako povedat žene, ktorá 4 mesiace nemenstruuje, dokonca ani po vyvolavacke,ani po liekoch,že hp zatiaľ netreba, som Ešte nepocula.a pritom je to jednoduché a lacné vyšetrenie.
By som chcela vedieť, na základe čoho stanovili, s čím máš problém a nasadili hormonalnu liečbu… Podľa cajovych lístkov???
Bože ženy, používajte zdravý sedliacky rozum !

Ak ti záleží na vlastnom zdraví - zmen dr.

Tehotentsvo je vylúčené?

Na nete si pozri, ako funguje ženský cyklus..

V zasade platí jednoduché pravidlo- ak ovulujes a neotehotnies, MUSI prísť menstruacia.
To platí vždy. Neexistuje výnimka.

Ale pozor, menstruacia nemusí nutne znamenať, že ovulujes.

Příspěvek upraven 13.01.11 v 14:52

• Nahlásit
  • Citovat
2043
13.1.11 14:51
Minewka píše:
Celkom určite sa bez 4 mesiacov chybajucej menstruacie otehu neda a celkom určite to je hormonalny problém.
Ako prvé by som okamžite zmenila lekára, lebo väčšiu debilinu, ako povedat žene, ktorá 4 mesiace nemenstruuje, dokonca ani po vyvolavacke, ani po liekoch, som Ešte nepocula.

No ja treba sama od sebe menstuuji (= pred tim ovuluji) jednou do roku, takze treba v mem pripade se otehotnet da treba po 8 mesicich nemenstruovani. Ale je to zalezitost statistiky a nemenstrovani pry obecne neni zdrave.

Jinak s tebou ve vsem plne souhlasim, zmena doktora by byla na miste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Minewka
13.1.11 14:57
Eli11 píše:
Minewka píše:
Ako prvé by som okamžite zmenila lekára, lebo väčšiu debilinu, ako povedat žene, ktorá 4 mesiace nemenstruuje, dokonca ani po vyvolavacke, ani po liekoch, som Ešte nepocula.

No ja treba sama od sebe menstuuji (= pred tim ovuluji) jednou do roku, takze treba v mem pripade se otehotnet da treba po 8 mesicich nemenstruovani. Ale je to zalezitost statistiky a nemenstrovani pry obecne neni zdrave.

Jinak s tebou ve vsem plne souhlasim, zmena doktora by byla na miste.

Jasne, jasne, takto to možné je - že prebehne ovu, hormóny sa zázračne vyrovnajú a otehu sa… Ale je to nepravdepodobné ( ak nejde o kojenie)

• Nahlásit
  • Citovat
Minewka
13.1.11 14:57
Eli11 píše:
Minewka píše:

Jasne, jasne, takto to možné je - že prebehne ovu, hormóny sa zázračne vyrovnajú a otehu sa… Ale je to nepravdepodobné ( ak nejde o kojenie)

• Nahlásit
  • Citovat
1503
13.1.11 15:06

Já taky po vysazení HA ms nedosztávala. HA jsem vysadila v březnu. A když ms nešla a nešla, každej říkal jak musím být trpělivá a nechat tělo aby se s tím srovnalo. A to jsem HA brala jen krátce. Ale po létě mi trpělivost došla a já zašla ke gyndařovi. Píchnul vyvolávačku a ms se tedy dostavila asi po 4 dnech. Ale další opět nic. Tak jsem šla zase k němu. A nasadil tabletky Provera. Na 3 měsíce. Tak tedy po nich jsem to 3× normálně dostala, ale jen tu menstruaci, ovulace nikde. Pak asi ještě 2× přišla ms sama, asi ještě v tělu ty hormony byli, nevím. A pak zase nic. Takže zase vyvolávačka a další cyklus zase nic takže zase Provera. A najednou bylo září další rok. Když jsem k Dr. zase přišla byla jsem rozhodnutá pokud se mnou nezačne dělat něco pořádného od něj jít pryč. A on tedy sám nic neudělal, ale poslal nás do CAR. Kde tedy hned při první návštěvě a utz doktor říkal když viděl vaječníky že s největší pravděpodobností to bude PCO. A pak z HP mi ještě zjistili sníženou funkci štítné žlázy která s tím prý taky měla dost společnýho. Takže nejdřív mě odeslali na endokrinologii kde jsem začala léčit štítku a za pár měsíců jí dala do normy a zatím jsme PCO přebíjeli Clostilbegytem a byli na dvou IUI. Po druhém, kdy už štítka byla srovnaná jsme otěhotněli. Bohužel o miminko jsme přišli. Následovala tříměsíční pauza, kdy jsem dostala jen Duphaston, aby prostě ms nějak chodila. Pak tedy jsme se dva cykli i přes Clostilbegyt nedostali k ovulaci. Takže až 3. cyklus jsme se dostali ke 3.IUI kdy jsem tedy brala vysoké dávky Clostilbegytu a ještě Metformin. A IUI se povedlo :wink:.
Taky jsem se ze začátku zkoušela léčit kdejakýma bylinkama a zkusila všechno možné, pokud bych měla namátkově vzpomínat tak třeba Sarapis, Mastodynon, kontryhel, jeřáb ptačí a spousty vitamínů a tak. Macu taky.
A pak už jsem i za ty hormony byla prostě vděčná a bylo mi to fuk, prostě cokoliv pro to, aby jsme se už dočkali miminka :wink:. A dočkali jsme se po dvou a půl roce.
Moc ti držím palce, aby u tebe byla cesta mnohem kratší a hlavně tlač na udělání toho HP :wink:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Minewka
13.1.11 15:09
Eli11 píše:
Minewka píše:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama