Otěhotnění navzdory špatnému spermiogramu?

10410
23.12.07 20:37

Otěhotnění navzdory špatnému spermiogramu?

Ahoj, zajímá mě, zda se najde někdo, komu se podařilo přirozeně otěhotnět přes mužův špatný spermiogram, resp. nízký počet spermií. Snažíme se o druhé mimi, manželovi teď ale bohužel vyšel velmi špatný spermiogram. Dost mě to překvapilo, protože už máme dcerku a ta se nám povedla na třetí pokus. Zřejmě tedy obrovská náhoda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

554
25.12.07 08:14

Anette, pokud to byl jen jeden spermiogram, není to tak směrodatné - většině mužů se mění různými vlivy a může se klidně stát, že ten příští bude ukázkový :wink:
kolik roků je dceři? a jak dlouho se snažíte o druhé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.12.07 20:05

Anette naláduj manžela vitamínama a uvidíš, že dojde k zlepšení. Spermie se obnovují po 3 měsících. Kup manželovi Macu (ta hodně pomáhá na zlepšení kvality spermií). Neboj ta jedna rychlá mrška se určitě zase najde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
10410
25.12.07 20:24

Dcerce jsou tři roky a teď se snažíme sice jen 4 měsíce, ale manžel se nabídl, že půjde na spermiogram a ten dopadl katastrofálně :( Faktem je, že před 1,5 měsícem byl nemocný a měl antibiotika, ale nechce se mi věřit, že by to na spermijky měla až takový vliv :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
25.12.07 20:29

Asi jsem měla ještě napsat, že měl jen 0,5 milionu spermií a norma je 20 milionů, takže nám doporučili umělé oplodnění :cry: Předtím samozřejmě ještě kontrolní spermiogram. Koupili jsme vitamín E, C, zinek, kyselinu listovou a selen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
26.12.07 08:20

Anette, doporučuju to samé, co anonymek - nasaďtě na 3 měsíce vitamíny - selen, zinek, E, hodně doporučovaný je i Wobenzym - sice dražší, ale prý hodně účinný…
to onemocnění a ATB určitě taky udělaly své… znám pár holek, co jim jeden SPG vyšel katastrofálně, na:,–(ili vitamínky a při kontrolním SPG už byli v normě ;)
takže určitě ještě nezoufej a do umělého se hned nežeňte - pokud by vám vyšel špatně SPG i podruhé, pak teprve začněte uvažovat :)
jinak 4 měsíce jsou kratinká doba, ale na druhou stranu je dobře, že pokud je problém, přišlo se na něj takto brzy a netrápíte se dlouho…

takže přeléčit, znovu zajít na SPG a pak teprve usuzovat, co dál :)
přeji hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
26.12.07 21:43

Ahoj,četla jsem jak jste dopadli a myslím si to samé než bych šla do toho kolotoče,který následuje kvůli umělému oplodnění zkusila bych ty vitamíny, nám je lékař předepsal také,ale i když jsme měli výsledky SPG super nakonec se ukázalo,že hned po Novém roce nastupuji do nemocnice na laparku,hysterekto.,chemopertubaci,protože to vypadá,že problém bude nakonec u mě po špatně provedeném císaři před 6lety/zřejmě srůsty vejcovodů/.My to zkoušíme už 22měsíců a to už je opravdu načase s tím pohnout, také jsem změnila gynekologa,který nám fakt pomáhá a jen neříká příští měsíc to vyjde to bude v poho.Jak už víš je my skoro stejně jak tobě tak fakt není na co čekat,ale tobě bych radila ještě vydržet a až po dalším odběru SPG se rozhodnout, není to nic jednoduchého a pro oba stresující a věř,že vím o čem píšu.Držím palce ať vše dopadne dobře a můžete se všichni tři příští rok těšit na miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
26.12.07 21:54

Lenino, poupě - díky za slova uklidnění, mě jen připadá, že takový skok ve zlepšení SPG snad ani není možný. Manžel bere i Wobenzym, bohužel teď ho skolila chřipka s horečkama, takže na spermijky pohroma, budeme muset kontrolní odběr posunout asi až na únor. To čekání je hrozný, ale snažit se budeme samozřejmě i tak :oops:
Vím, že 4 měsíce snažení nic není, ale nejsme bohužel nejmladší, takže z každého měsíce navíc mám „trauma“. Já se fakt cejtím zdravá a ovu chodí jak má, takže mi vrtalo hlavou proč to nejde. A prásk, taková zpráva :?
Poupě - ještě jednou díky za tip na Gest, už mám dokonce další kandidátku na SPG, mohli by dávat provize :D Mrzí mě, že máš takové potíže, tak budu moc a moc držet palečky, ať vám všechno dobře dopadne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
26.12.07 22:28

Anette, je jasné, že věk Tě hodně žene dopředu ;) ale určitě to do února uteče rychle ;) a opravdu je možné v průběhu několika měsíců naprostý obrat v SPG - pokud je manžel nemocný, tím spíš se dá čekat, že ty výsledky nebudou nic moc…
pokud by ten další SPG dopadl líp, zkusila bych na Tvém místě ještě alespoň 1×IUI, protože je to nejen finančně, ale i psychicky a fyzicky míň náročnější ;)

bohužel i když se to nezdá, tak i u chlapa ten věk trochu roli hraje… takže dopovat vitamínkama, vyléčit a tak v únoru/březnu na nový SPG ;) držím pěsti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
26.12.07 22:40

lenino - už jsem si posháněla nějaké info a taky jsem uvažovala o tom co píšeš, že by bylo lepší zkusit jednou IUI. Ale to předbíhám, teď musíme čekat a zobat vitamíny. Moc díky za slova podpory! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.12.07 19:28

Ahoj.

Plně souhlasím s holkama, nespěchejte na IVF. Špatný spermiogram může být hodně ze stresu. Mám s tím „kapku“ zkušenosti. Určitě nasaďte vitamíny, omezte alkohol, koupání v horké vodě u muže a každopádně saunu. A informace od lékařů v tomto směru trochu selektujte. Celkem nemálo informací jsem si k tomuto nastudovala různě možně včetně konzultací s různými lidmi. Má zkušenost je taková, že velmi rychle doporučí IVF stejně jako předepíší ženě hormony. Neboj, nejsi v tom sama, je nás takových víc.

Bea

• Nahlásit
  • Citovat
10410
28.12.07 23:15

Beo, díky za radu. Taky sháním info kde se dá, s manžou jsme udělali opatření (vitamínky, životospráva) a uvidíme jaký bude další SPG, na ten každopádně počkáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
29.12.07 08:40

Anette, mne v lekarne poradili vitaminy CEM-M pro muze. Je tam vse potrebne. A jak tu nekdo psal, tak i MACA. Tu mi doporucovala kamaradka, ale nez jsme ji stihli objednat, tak se zadarilo :wink: Sice 6 pokus IUI, ale fazolka je tam, kde ma byt a ma se cile k svetu :D
Myslim si, ze by vam dr. mela dat vic casu a udelat vsechna vysetreni - i Tobe. Je sice fajn, ze s vami „pracuje“ uz po tak kratke dobe, ale preci jen bych IVF brala jako posledni reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.08 10:42

ahojky holky,

toto téma mě dost zajímá, protože se týká i mě samotné.. Před měsícem jsme byli na spermiogramu, protože se snažíme o miminko už dva roky a pořád nic..nu a manželovi zjistili, že jich má málo a jsou mrchy málo pohyblivý.. doporučily nám vit. E 400 a energyman, jinak taky papá ještě selen.. udělala bych všechno pro to, aby se už konečně zadařilo, tak kdyby někdo něco věděl, co může pomoc, prosím poraďte..
Vím, že některé holky jsou na tom i hůře, ale.. asi to znáte samy, jak to je ve skutečnosti… Ke všemu je kolem mě spousta známých těhotných nebo už mají mimi a my pořád nic :( tak jsem z toho taková celá smutná a nešťastná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
9.10.08 10:45

ahojky,
a ty sama jsi nějaké vyšetření podstoupila? A jaké má manžel hodnoty spg? Já jsem tuhle diskuzi zakládala a podívej se na metřík, zvládli jsme to sami bez pomoci doktorů :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama