Otékání očí u dítěte

2198
23.2.16 12:38

Otékání očí u dítěte

Zdravím, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s náhlým otékáním očí u dítěte. Mám téměř 4 letého syna, na alergologii chodíme, ale kvůli opakovaným brnochitidám a astmatu. Posledních cca 10 dní synovi natékají oči, ale fakt hodně - zhoršuje se to postupně. Ta sliznice v oku je úplně napuchlá, pod okem je také otok. Vypadá jako boxer po hodně vyvedené trefě… Zatím jsem nějak nevysledovala, z čeho by to mohlo být, k žádné změně u nás v poslední době nedošlo…jediné co mě napadá, jestli se postupně nějak nerozvinula alergie na kočku. My ji sice nemáme doma pořád, ale občas k nám chodí od mých rodičů. A u těch syn taky docela dost pobývá (ale kočka tam je už od jeho narození…). Pak mě napadlo ještě, jestli třeba nemůže mít alergii na kakao. Pije ho sice už tak 2 roky, 2 x denně trochu Granka, ale včera večer měl oči docela ok, vypil kakao a než jsem se vrátila z koupelny, tak měl oko jak po ráně pěstí 8o. Je fakt že před tím brečel, protože ho něco naštvalo a možní si to oko pak třel… Trochu mi přijde, že mu to začalo po tom, co jsme asi po měsíci vysadili inhalování Seretidu :think: Jinak u toho nemá potíže s dechem, vyrážku ani nic podobného. Dávám teda Fenistil kapky, do oka Ocuflash a na noc mažu Oftalmoseptonexem, ale zdá se, že to bude chtít něco víc. Na alergo jdeme v pátek…Tak by mě zajímaly zkušenosti někoho, kdo se s tím potýkal - např. jak vysledovat, na co alergie může být. Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

143
23.2.16 14:02

Znám otekle oko buď od zubů, z průvanu. Ja měla otekle oko z klimatizace po 12 hodinách v autě. Kapala jsem si jen do jednoho oka, takže pak jsem měla problém s druhým. Léčit obě, jinak bych vyzkoušela kočku nechávat venku a uvidíte jestli se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2198
23.2.16 14:09

Od zubů to asi nebude, protože jemu se to udělá a když dáme kapky a Fenistil, tak mu to splaskne…a pak se mu to třeba udělá zase večer, i když během dne byl klid :think:. Kočku právě od včerejška už k nám domů neberu, ale u našich je furt no…mně právě přijde divné, že se mu to udělá vždycky tak nějak zničeho nic…celý den ok a pak večer, během 10 minut takový sajgon. Včera jsem to i vyfotila, abych to mohla na alergu ukázat, kdyby to náhodou zrovna neměl…no je mi ho líto, protože on fakt posbírá snad úplně všechno. Na to kolik mu je už měl víc nemocí a vyšetření než já za celý život :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
23.2.16 17:32

Dceři otékaly oči při pylové alergii. Už bude pomalu lítat něco ve vzduchu, protože manžel už musel nasadit zyrtec a strašně kýchá. I ta kočka by se mohla vyvinout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2198
23.2.16 20:30

@nozu je fakt že při těch teplotách už možná něco kvete ve vzduchu. Teď mu ten otok trochu splaskl, ale má to pod okem dost zarudlé, fakt to vypada jak monokl…snad tam nemá nějaký zánět. V pátek budem chytřejší… Děkuji za reakce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama