Oteklé prsty na rukou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 01:17

Oteklé prsty na rukou

Zdravím, chtěla bych se zeptat, nevíte co způsobuje natékání prstů na rukou, dost často na to trpím, když je mi vedro, nebo jsem v teple tak mi začnou otékat prsty na rukou, a navíc se mi i potí ruce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
1.1.22 02:08

Ahoj,

Co se týká těch prstů, doporučila by jsem ti zajít si k doktorovi, popíšeš mu jak často a za jakých okolností se ti to stává a jistě spolu najdete řešení.

Co se týká pocení, pocení je u lidí normální, někdo se potí hodně, někdo málo, pocením se s tvého těla dostávají škodlivé látky a ochlazuje ti to organismus.

Měj se hezky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 07:43

Mě otékaly prsty na rukou v mladí (bez bolesti), začalo to ukazováčkem na pravé ruce a postupně se přidavaly další prsty. Problémy se naopak stupňoval v chladném prostředí (mám na. mysli chladné pracovní prostředí). Když to byl jen ten jeden prst, dr. mě poslala např. na RTG a nic, poslala mě pak na revnatologii, kde mé nějaký čas léčili na nějaký revmatoudní zánět -bez výsledku. Nakonec mi vzali krev a zjistili rozhozené hormony štítné žlázy (autoimunitní zánět, snížená funkce), jakmile jsem začala brat nahradní hormon dle předpisů, problém s otoky na prstech úplně zmizel a už se nikdy neobjevil, chlad nechlad, takže záhada tímto vyřešena. Začalo mi to někdy v 18ti, po 20.ce jsem se začala léčit se ŠŽ a od té doby mám klid, ale drm trvalo, než na to přišli, přitom je to vlastně takový základní odběr. Nepíšu, že je to ono, ale člověka by tohle fakt nenapadlo, jiné problémy jsem nepociťovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 14:04

Já právě nějaký onemocnění štítné žlázy mám, autoimunitní onemocnění, ale říkala mi že se to léčit nemusí, tak nevím jestli by to mohlo být Od toho

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 17:29
@Anonymní píše:
Já právě nějaký onemocnění štítné žlázy mám, autoimunitní onemocnění, ale říkala mi že se to léčit nemusí, tak nevím jestli by to mohlo být Od toho

Tak nevím, jestli probíhá nějaké pravidelné sledování? Jestli hodnoty byly ještě v normě? Určitě by to bylo vhodné ŠŽ sledovat, protože se to může právě zhoršovat, zvlášť když problém byl zjištěn a příznaky problémů se ŠŽ jsou nespecifické. Každopádně držím palce u dr., protože to je fakt i o štěstí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 22:39

Mně právě bylo řečeno, že na endokrinologii už chodit nemusím, tak nevím

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat