Otevření vlastního obchůdku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enary
Nováček 8 příspěvků 12.01.18 11:25
Otevření vlastního obchůdku??

Dobrý den maminky, obracím se na ty z vás, které provozujete vlastní obchod. Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti a názory..
Přemýšlím o otevření vlastního kamenného obchůdku (spíš něco menšího) s originálními dárkovými předměty, dekoracemi apod. Bydlím v krajském městě. Nebyl by to jediný rodinný příjem. Mám již zkušenosti s podnikáním - provozováním e-shopu.
Ráda bych se zeptala těch z vás, které také prodáváte podobný sortiment, jak se vám daří? Je o tento druh zboží zájem? Nedělám si přehnané naděje o měsíčních výdělcích, jen bych ráda uživila jednu prodavačku, poplatila měsíční náklady na provoz, a zbytek si nechala jako svůj příjem.
Jen pro doplnění: nájem by byl cca 12 tis./měs., mzda prodavačky v čistém počítám kolem 15 - 18 tis., zboží by bylo v komisi.
Budu ráda za každý konstruktivní komentář :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 12.01.18 12:02

V dnešní době, kdy všichni nakupují doplňky v Ikea, Pepcu, Kiku…kde se to všechno dá sehnat za pár korun…navíc mám obavu, že obchod s dárkovýma předmětame není moc žádaný, pokud nebudeš mít fakt nějeké originální zboží, kterým bys byla vyhlášená.

sunshine125
Kecalka 370 příspěvků 12.01.18 12:08

Já z pozice zákazníka už takové typy obchodu téměř nenavštěvuji.. Jak je psáno nademnou v těchto obchodech je to levnější. Nicméně bych si udělala stránku třeba na fler.cz nebo si založila svoji facebookovou skupinku a zboží nabízela online. Ušetříš za provozní náklady a hodně lidí si dnes takové zboží vybírá raději z pohodlí domova…

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 12.01.18 12:10

@Enary Jednoduché- 12.000 nájem + 25.000 prodavačka + energie a tak. Tedy měsíčně výdej (fixní) 37.000,– Hodně zjednodušeně tak 1500 denně. Tohle musí být zisk, aby to bylo na nule. Jestli bude „průměrné“ zboží stát 300 a na každém vyděláte 100 (vy), tak musíte prodat každý den 15 kusů. To znamená tak 40 lidí v obchodě denně…? Osobně si myslím, že tohle by dávalo smysl, pokud by nájem byl „zanedbatelný“ (2000 max.) a prodávat si budete sama. Leden a únor bída. A neřeším daňové otázky, vybavení obchodu…

Uživatel je onlinefree333
Neúnavná pisatelka 18195 příspěvků 12.01.18 12:57

@Enary
Já osobně bych do toho šla nejdřív bez prodavačky a pokud na ní trváš, tak ji vezmi jen brigádně anebo na dohodu, jinak se může stát, že jí ani nevyděláš na plat a ještě budeš muset zaplatit odstupné.

Moona1984
Stálice 91 příspěvků 12.01.18 13:02

Myslím, že o obchody tohoto druhu už dnes není zájem. Boom byl tak před patnácti lety.

Verun83
Echt Kelišová 8443 příspěvků 33 inzerátů 12.01.18 13:07

Zkus nejdriv eshop a uvidis. Musela bys mit asi nejake super misto, kde furt proudi lidi a nejake obravdu originalni zbozi a i tak. Na uziveni prodavacky by to asi nebylo.

chs.jasmin
Kelišová 7002 příspěvků 12.01.18 13:16

Ahoj,

já si myslím, že tohle vše nabízí práve zmínená Ikea, Kik, Pepco, Jysk… :nevim: Taky na FB je spoustu stránek, nebo i Aliexpress. Ty budeš muset dát vyšší cenu i kvůli nájmu a prodavačce :nevim:

Enary
Nováček 8 příspěvků 12.01.18 13:20

Děkuji všem za odpovědi :)…originální zboží by to bylo, takže si myslím, že by mohl být o něj zájem. Co se týče e-shopu/online prodeje, to mám v záloze taky, ale asi ne hned…dělala jsem si průběžné výpočty, co se týče výše tržeb, takže mám určitou představu, kolik by se muselo prodat, aby byl obchod v plusu. No papír snese všechno, realita může být jiná, to vím… První minimálně dva tři měsíce počítám, že bych byla v obchodě sama, popř. brigádnici na odpoledne (kvůli vyzvedávání dítěte ze školky).

Verun83
Echt Kelišová 8443 příspěvků 33 inzerátů 12.01.18 13:53
@Enary píše:
Děkuji všem za odpovědi :)…originální zboží by to bylo, takže si myslím, že by mohl být o něj zájem. Co se týče e-shopu/online prodeje, to mám v záloze taky, ale asi ne hned…dělala jsem si průběžné výpočty, co se týče výše tržeb, takže mám určitou představu, kolik by se muselo prodat, aby byl obchod v plusu. No papír snese všechno, realita může být jiná, to vím… První minimálně dva tři měsíce počítám, že bych byla v obchodě sama, popř. brigádnici na odpoledne (kvůli vyzvedávání dítěte ze školky).

Ale drzim palce. :kytka: Muj sen je mit eshop nebo obchudek s bio, nebo oboje :) zatim chybi penize a kuraz se do toho vrhnout.

Verun83
Echt Kelišová 8443 příspěvků 33 inzerátů 12.01.18 13:55

@Enary muzu vedet, co jsi mela za eshop a jak to slo? Muzes klidne i do sz.

Procházející
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 12.01.18 14:43

Máš zkušenost s eshopem, nějaký odhad už máš.
Já bych do toho šla, jen pokud bych měla vlastní prostory a pracovala tam sama.
Záleží jak moc budeš mít specifické zboží, protože dnes už dárkové předměty koupíš i v květinářství, papírnictví i obchodní domy se snaží. A pokud je to něco speciálního lidi si to objednávají přes internet. :nevim:

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 12.01.18 16:02

Navíc u zboží v komisi máte poměrně omezené možnosti cenotvorby. A nemyslím si, že autor bude chtít dostat 100 Kč a vy to budete prodávat za 300,– Dále je potřeba popřemýšlet, jak se zákaznici dostanou do vašeho obchodu. Je to někde v místě s větším pohybem, nebo budou k vám muset jít cíleně? Je v relativní blízkosti možnost podobný sortiment kupovat? A asi bych nesázel na to, že jinde ano, ale to vaše bude daleko lepší, hezčí, umění…

Enary
Nováček 8 příspěvků 12.01.18 16:13

Děkuji za názory :)…ano, vím, možnosti cenotvorby jsou do jisté míry omezené. Prodejna by byla v centru města, takže pohyb lidí je velký. Nicméně, zatím nad tím jen přemýšlím :)…budu mít teď na starost chod rodinné kanceláře, ale do budoucna bych ráda rozjela něco vlastního, proto tato diskuze ;)

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 12.01.18 16:45

@Enary Obávám se, že takový obchůdek je reálné udržet jen v případě, že nebudeš mít zaměstnance, protože jenom mzda kterou uvádíš, že pro tebe náklad cca 30.000,–.
Dalších 12.000,–nájem+příp. energie), tvoje ZP a SP cca 4.200,–, nějaké běžné měs. výdaje 3.000,–. No a to nepočítám investice do zařízení obchodu. 100.000,– žádná cena. Pořízení EET… Si spočítej s jakou reálnou marží budeš pracovat a uvidíš, jaké budeš potřebovat denní tržby a nakolik je reálné jich dosáhnout.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama