Výpověď dohodou s datem ke konci roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 10.01.18 20:28
Výpověď dohodou s datem ke konci

Ahojte,

jsem na rodičovské dovolené, mám zachovalý trvalý poměr na dobu neurčitou. Rodičovskou mám ještě do konce tohoto roku.

Nastala situace, že jsem dostala nabídku nové práce, z časových důvodů a školení, půjde zatím pouze o dohodu provedení práce.

Myslím, že mě momentální zaměstnavatel bude tlačit do výpovědi dohodou, což bych přijala, ale až ke konci rodičovské.¨

Myslíte, že to lze? Nebo musím přijmout výpověď dohodou??

Děkuji za odpověď ;) ;) ;) ;)

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19421 příspěvků 10.01.18 20:33

Jako že oni ti chtějí dát výpověď nebo jen ty jim? Jestli oni, tak ne dohodou, připravíš se o odstupné.

eumedon
Extra třída :D 13730 příspěvků 10.01.18 20:37
@kessi22 píše:
Ahojte,

jsem na rodičovské dovolené, mám zachovalý trvalý poměr na dobu neurčitou. Rodičovskou mám ještě do konce tohoto roku.

Nastala situace, že jsem dostala nabídku nové práce, z časových důvodů a školení, půjde zatím pouze o dohodu provedení práce.

Myslím, že mě momentální zaměstnavatel bude tlačit do výpovědi dohodou, což bych přijala, ale až ke konci rodičovské.¨

Myslíte, že to lze? Nebo musím přijmout výpověď dohodou??

Děkuji za odpověď ;) ;) ;) ;)

Nic jako výpověď dohodou neexistuje.

Do čeho vás bude nebo nebude tlačit váš zaměstnavatel, vám tady nikdo rozumně neodpoví, protože tady kromě vás nikdo vašeho zaměstnavatele nezná a nezná další okolnosti (vztahy, jak si vás cení, atd.).

Příspěvek upraven 10.01.18 v 20:40

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 10.01.18 20:39

Výpověď dohodou neexistuje. Je buď výpověď - tu dává jedna strana. Nebo dohoda, na které se musí dohodnout obě strany. A ten nový zaměstnavatel má stejný obor činnosti jako současný, že řešíš hned ukončení současného pracovního poměru?

terinka4444
Hvězda diskuse 68368 příspěvků 10.01.18 20:39

Výpověďdohodou neexistuje, existuje ukončení pracovního poměru dohodou a ne, nemůže tě do toho nikdo nutit.

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 10.01.18 20:48

@eumedon @Lendeš @terinka4444 děkuji za opravu…

@Lendeš ne, je to úplně jiný obor…řeším to, protože vím, že po rodičovské se již na stávající místo nevrátím, protože nastoupím u nového zaměstnavatele na plný úvazek. A je více jak pravděpodobné, že stávající zaměstnavatel se na mě naštve…

@pikola o odstupné mi nejde…na dohodu přistoupím, ale jde mi o to, aby to bylo až s koncem rodičáku

@terinka4444 děkuji, a výpověď na rodičovské mi vlastně taky dát nemůže, že?

eumedon
Extra třída :D 13730 příspěvků 10.01.18 20:59
@kessi22 píše:
@eumedon @Lendeš @terinka4444 děkuji za opravu…

@Lendeš ne, je to úplně jiný obor…řeším to, protože vím, že po rodičovské se již na stávající místo nevrátím, protože nastoupím u nového zaměstnavatele na plný úvazek. A je více jak pravděpodobné, že stávající zaměstnavatel se na mě naštve…

@pikola o odstupné mi nejde…na dohodu přistoupím, ale jde mi o to, aby to bylo až s koncem rodičáku

@terinka4444 děkuji, a výpověď na rodičovské mi vlastně taky dát nemůže, že?

Logicky, když se nechcete nebo dokonce nemůžete vrátit proto, že máte dohodnuto, že jinde nastoupíte na plný úvazek, tak výpověď byste měla dát vy, a to tak, aby výpovědní doba skončila do konce rodičovské dovolené.

Vaše otázka vůbec neodpovídá tomuto popisu situace: Vám nehrozí to, že vám bude vnucovat dohodu o ukončení pracovního poměru (proč by to dělal?), nebo že vám dá výpověď, ale to, abyste nastoupila do práce, jak vás k tomu zavazuje pracovní smlouva.

Platnou výpověď na rodičovské dovolené vám dát nemůže, zatímco vy jemu ano.

A dohoda je shodným vyjádřením vůle dvou stran.

Edit: Platnou výpověď vám dát může v případě, že se ruší zaměstnavatel nebo jeho část.

Ale vaše otázka vůbec neodpovídá vašemu popisu situace: Proč se bojíte jeho výpovědi nebo vnucování dohody?

Příspěvek upraven 10.01.18 v 21:05

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 10.01.18 21:04

@eumedon věřte, že vím, že mi budou vnucovat dohodu, naštvou se, že mám novou práci a trucovitě se mě budou chtít,,zbavit,,…po návratu z rodičovské jsem měla zastávat vyšší funkci, jsem tam dlouho a můžu říct, že jsem pro dané zaměstnavatele přínosem…a to je důvod, proč je naštvu, nečekají to a já musím být připravena na všechny scénáře.

eumedon
Extra třída :D 13730 příspěvků 10.01.18 21:08
@kessi22 píše:
@eumedon věřte, že vím, že mi budou vnucovat dohodu, naštvou se, že mám novou práci a trucovitě se mě budou chtít,,zbavit,,…po návratu z rodičovské jsem měla zastávat vyšší funkci, jsem tam dlouho a můžu říct, že jsem pro dané zaměstnavatele přínosem…a to je důvod, proč je naštvu, nečekají to a já musím být připravena na všechny scénáře.

Jestli chcete od nich odejít, abyste hned po rodičovské dovolené mohla nastoupit jinam, tak jim přece dáte výpověď vy a nanejvýš přistoupíte na takovou dohodu, podle které skončí váš pracovní poměr přesně v den skončení rodičovské dovolené.

Tak v čem je problém?

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 10.01.18 21:10

@kessi22 A proč bys jim to měla teď oznamovat? Stačí, když dáš pak výpověď, tak aby ti stihla doběhnout výpovědní doba před plánovaným koncem RD. Nebo místo podání výpovědi přijdeš s návrhem, že chceš ukončit PP dohodou ke dni konce RD.

Dávat výpověď teď je nevýhodné i z toho pohledu, abys měla záložní plán, kdyby ti v nové práci pracovní smlouvu dát nakonec nechtěli.

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 10.01.18 21:14

@eumedon problém není v ničem, jak jsem již psala, tak chci být připravená a informovaná pro všechny eventuality :) nicméně děkuji za odpovědi

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 10.01.18 21:16

@Lendeš oznámit to musím, pracoviště jsou na stejné ulici, vlastně skoro naproti soě, tudíž se to neutají…a já tohle nemám ráda, chci to vyřešit na rovinu

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 10.01.18 21:19

@kessi22 Když chceš, tak jim to oznam, ale žádnou dohodu, která nebude podle tvých představ uzavírat nemusíš. A k výpovědi nemá tvůj zaměstnavatel zákonný důvod.

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 10.01.18 21:20
@Lendeš píše:
@kessi22 Když chceš, tak jim to oznam, ale žádnou dohodu, která nebude podle tvých představ uzavírat nemusíš. A k výpovědi nemá tvůj zaměstnavatel zákonný důvod.

Moc děkuji, přesně tohle jsem potřebovala vědět :palec: člověk to tuší, ale chce mít jistotu, jen doufám že to půjde v klidu :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >