otíkání v 3. trimestru ?

43
25.3.05 07:33

otíkání v 3. trimestru ?

Nemá někdo zkušenosti s tím, jak zmírnit otíkání hlavně noh na konci těhotenství ? JE to velmi nepříjemné, chodím ještě do práce (jsem 29 tt), mám sedavé zaměstnání a když jdu z práce, tak nemůžu obout boty, téměř dojít na tramvaj. Ztloustla jsem 7 kg, tak to by neměl být takový problém, ale stává se mi, že v noci kvůli nohám nemůžu spát (pocit horkosti a tíže) a když se probudím, tak jsem oteklá jako večer (bláhově jsem si myslela, že ráno to bude lepší). Nemohl by mi někdo poradit, co na to pomáhá ? Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.3.05 08:08

Otoky nohou

Ahojda,

mám podobný problém. Pomáhá mi, že jsem si obrátila odpadkový koš pod stolem vzhůru nohama (samozřejmě prázdný :D ) a na něj se přes den v práci dávám nohy. Taky se snažím každou chvíli vstát a projít se. (Takže např. jako blbec scházím schody do přízemí a pak se zase vracím do třetího patra). A taky je třeba hodně pít. A večer, když přijdeš domů, tak odpočívej s nohama vysoko podloženýma a i v noci si dej polštář pod nohy.

Tyhle rady jsem dostala od své doktorky a je pravda, že trochu to pomáhá. Nohy mi sice otékají pořád, ale už ne do takových bolestivých otoků, které se těžko dají rozchodit. Akorát teď mi začínají otékat už i prsty na rukou a to fakt nevím, jak budu trénovat je. :D

Měj se
Jana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama