Otočení miminka - do kdy?

15
29.7.20 15:31

Otočení miminka do kdy

Ahoj, jsem ve 31 týdnu a malá je stále hlavičkou nahoru. Vím že ma ještě nějaký čas na to se otočit, ale zajímalo by mě, do kdy dítě musí být otočné aby nehrozil císař? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2207
29.7.20 15:39

@Danielarat
Pokud se neotočí a nebudou komplikace naplánují Ti císař týden před termínem.
Pokud budou komplikace (praskne voda…) říznou Tě dříve.
KP se dá rodit i přirozeně, pokud je plod tak do 3500g a (nejlépe) nejsi prvorodička.
Ale to už je na dohodě. Jsou tam rizika.
Jinak stalo se, že se dítě otočilo i v den plánované sekce. Ale to jsou výjimky.
Nicméně, ve 31týdnu je ještě dost brzy na nějaké závěry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
29.7.20 15:47

@Danielarat Já jsem měla druhou dceru 10 dní před porodem příčně a nic neplánovali, jen jsem neměla čekat, až se porod rozběhne a spěchat do porodnice na císaře. Stihla se otočit, na poslední kontrole 3 dny před porodem už byla hlavou dolů, takže máš ještě dost času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
29.7.20 16:22

@Danielarat Já jsem 32 TT, dneska jsem byla u doktorky a říkala, že si myslí, že se malej už neotočí. :zed: Ale každé dítě je jiné a ani já neztrácím naději, že se ještě pohne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8470
29.7.20 16:47

Podle mojí doktorky je největší šance do 32tt, pak už mají většinou na obrat málo místa. Ale co jsem četla, výjimek z pravidla je víc než dost. Moje dítě je charakter, to drželo hlavu vzhůru do poslední chvíle :roll: A když vidělo, jaká začíná panika kvůli koroně, vykoplo špunt a ohlásilo vylodění už na začátku února, místo na konci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5686
29.7.20 16:55

Ja obe deti mela otocene hlavou dolu uz na kontrole ve 31tt. Ale ve svem okoli mam pripady, kdy se dite otocilo i den pred porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59651
29.7.20 18:05
@Danielarat píše:
Ahoj, jsem ve 31 týdnu a malá je stále hlavičkou nahoru. Vím že ma ještě nějaký čas na to se otočit, ale zajímalo by mě, do kdy dítě musí být otočné aby nehrozil císař? :kytka:

Do porodu.. Já mám sviste napříč, zatím ještě nikdy nebyl normalne.. Vzhledem k hrozícímu porodu už teď, tak ho hlídají.. Jinak starší se mi otočil 38 tt zadkem dolů, 40 tt hlavou dolů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208
29.7.20 21:46

Dcera byla krasne otocena hlavickou dolu. V 36tt hlavickou nahoru, pak pricne. Tesne pred naplanovanym CS delali ultz a byla vzorne hlavou dolu, tak mi vytahli flexilu, odstrihli naramek a jela jsem domu… Porod az po terminu. 4050kg, ja jsem drobna, merim 162cm. Nikdo nechapal, jak se tam tak mohla tocit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama