Otoky dolních končetin

Anonymní
15.4.10 15:51

Otoky dolních končetin

Prosím o radu zkušenější, snad se nebudete zlobit, že zakládám nové téma.
Jsem ve 3. trimestru těhotenství, začaly mi strašně otékat nohy. Všechny testy jsou zatím v pořádku.
Tak bych chtěla vědět v jaké míře jsou otoky dolních končetin ještě normální a kdy raději do nemocnice :?: . (Samozřejmě pokud nejsou jiné problémy, jako bílkovina, jaterní testy, vysoký tlak, apod.)
Děkuji za rady všem :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.4.10 16:15

ahojky, já měla u prvního těhotenství tak oteklé nohy, že jsem nakonec v listopadu chodila v nazouvákách, protože jsem se prostě nenarvala do ničeho, opravdu strašné ale nikdy se to nějak neřešilo a vše bylo pak ok.. tak at se daří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
15.4.10 16:18

tak v zásadě, pokud jsi své nohy ukázala svému gynekologovi a on ti udělal vyšetření ale do nemocnice tě neposlal, tak můžeš být klidná, ať už jsou jakékoliv.
ledaže by došlo k dramatickému zhoršení
samozřejmě špatně už je, když ti skrz kůži prosakuje tkáňová tekutina, když se ti nehojí rány, když se ti nohy špatnbě prokrvují a modrají… ale to jsou extrémy.
vydrž, to pomine - ale až pár dní po porodu :-(
me to ve III trimetru přechodně samo od sebe přešlo asi na týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
15.4.10 16:30

AHojky, tak pokud nemáš vyroký tlak, bílkovinu v moči nebo horší jaterky, tak buď zatím vklidu, ale nenechávala bych to být a hlídala si to. POkud máš možnost měření tlaku doma, tak bych ho měřila a koupila si lakmusové papírky v lékárně na kontrolu bílkoviny v moči. To se může zhoršit z hodiny na hodinu. Mně preeklampsie začala malými otoky a mírn zvýšeným tlakem. Nakonec jsem měla nohy tak narvané vodou, že mě hozně bolely a bolí ještě teď, bílkovinu v moči a jaterky taky zhoršené. Malá měla zkaženou plodovku, uplně zelenou a narodila se ta minutu dvanáct. Po porodu mi začaly selhávat ledviny, měla jsem zimnice, celá opuchlá, nechut k jídlu, tlak permanentně 160/110. Naštěstí se to samo upravilo, ale ještě musím někam na kontrolu jak moc jsou ledviny zasaženy.Teda nechci tě tím strašit, spíš aby sis to i sama trochu hlídala. Preeklampsie je mrcha zrádná.Jo a na doktora bych uplně nespoléhala, můj gynekolog bílkovině v moči a vyššímu tlaku nevěnoval vůbec pozornst, ani počínajícím otokům. Přeju hodně štěstíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
1431
15.4.10 17:12

Souhlasím s Pudoslavou, pokud jsou všechny testy O.K., je to prostě jen nepříjemná stránka těhotenství.
Já měla oteklé nohy poslední trimestr od třísel až po špičky prstů, prakticky neustále, otok se nezmenšoval ani v noci, docela to bolelo, zvlášť kůže na nártech a kotníkách na to nějak nebyla dimenzovaná.:-) Vešla jsem se jen do jedněch bot, naštěstí to bylo v zimě, ale celkem teplé zimě.:-)
A ještě pro info - splaskávalo to ještě asi dva týdny po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
15.4.10 17:53

Taky jsem otékala, nejdříve se mi nenápadně ztratily kotníky, pak se začala ztrácet i kolena :-?
Bylo to hodně nepříjemný, kůže na chodidlech mě pálela.
Ale bylo to prý v pořádku, tlak v normě a v moči taky nic, tak jsem prostě trpěla dál.
Druhý den po porodu už jsem měla zase zpátky své nohy a nemohla jsem se na ně vynadívat - šly mi opět vidět i kosti - takhle jsem valila oči 8-o
V těhu jsem měla nohy opravdu jako konve, takové obalené :-x
No, nevzpomínám na to ráda :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.10 18:06

Děkuju moc za reakce a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
xxEdward
16.4.10 18:31

Ahoj, já tě nechci strašit, ale když už jsi se ptala :-) Můj 3.trimestr byl co se týče otoků děsivý - gynekoložka mě varovala už dřív, že s tím budu mít potíže - a taky měla pravdu. Otekla jsem během víkendu o 4kg vody a pak to narůstalo dál - nevešla jsem se do prádla, boty jsem poslední dva měsíce vyměnila za žabky. A ani se žabkami to nebylo snadné - byly mi jen jedny - ty nejvolnější. Nohy jsem měla od stehen dolů k nepoznání, když bylo nejhůř, neohnula jsem je v nártech ani v kolenou, zčervenaly a pálily jako když projdeš kopřivami. Studené koupele nohou pomáhaly jen pro tu chvíli, otok se nezmenšil. Brala jsem léky, které to držely aspoň v takovéto podobě. A obden jsem chodila do rizikové poradny na testy - na bílkovinu v moči a na krev a tlak. To s emusí pečlivě sledovat, rpotože jakmile se to rozjede, honem do nemocnice. Já to ustála do porodu, pak jsem se vody zbavila a bylo to super.

Takže se drž, je to hodně nepříjemné, ale pravděpodobně s tím budeš muset bojovat do porodu. Nakup dlouhé sukně a volné žabky a ono to půjde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
jaja a paja
22.6.12 15:35

Já v prvním těhotenství taky měla oteklé nohy v oblasti kotníků. Do žádných bot jsem se nevešla. Jela jsem do nemocnice a už si mě tam nechali bylo to měsíc před porodem. porod mi vyvolávali a holka šla císařem. Problémy s otoky přetrvávají do dnes a je to už 9 let.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama