Otoskleróza

16291
24.5.10 11:08

Otoskleroza

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda tu náhodou není ještě někdo s touto nemocí. Já s ní bojuju od puberty, v roce 2002 oboustranná operace uší, postupně zlepšení (aneb zvyknutí si na upravené hladiny zvuku) a dneska zas díky rýmě neslyším ani hučet mikrovlnku :zed: :zed:

Pokud tu ještě někdo jste s touto potvorou, podělíte se se mnou o své zkušenosti s ní, případně s triky proti zaléhání uší, jak se správně vysmrkat a tak dále? Já už nemám nervy na to že každé další smrkání může znamenat 100% hluchotu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35654
24.5.10 11:32

hanule u nas to je nejspis v rodine manzela, ikdyz to nidko zatim takto nenazval. Vsichni postupne hluchnou, ale az pozdeji, po tricitce. Nosi naslouchatka, ale stejne nic moc. ja zase neslysim na jedno ucho po nejake infekci (pneumokok?) v detstvi, ale neorsi se mi to a mam jen mensi problemy ve spolecnosti. pamatuji, ze kdyz jsem mela v tom dobrem ucho zanet a byla jsem skoro hlucha, tak jsem z toho uplne silela.
podle me, ztrata sluchu je spolecensky daleko horsi, nez ztrata zraku. K hluchym jsou lidi daleko mene tolerantni a spis je povazuji za blbe.
Dost spatne to musi mit duchodci, kteri casto jak blbe vidi, tak blbe slysi a jeste to tak nejak kazdy bere, jakoze to nje normalni, ze si z toho nemaji nic delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
24.5.10 11:48

Pudlo, tak to máš pravdu, nejhorší bylo sledovat mámu když jsme spolu někde byly jak musela vysvětlovat - ona není blbá, ona jen neslyší… :( Neustále mi totiž zaléhaly uši, takže jsem musela naklonit hlavu a vdechnout silně nosem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7858
24.5.10 11:54

Ahojky…

Hanule sice neporadim,jen chci řict že v tom nejsi sama,taky bojuju ale s tím neustalim šumem kterej nedá pokoj ani na chvilku a díky tomu i huř slyšim.

Jj přesně jak píše Pudla,vypadam jak blb ve společnosti páč kolikrat odpovim na něco jinýho než se mě někdo zeptá,stydim se to každymu vysvětlovat.
Mě je líp na netu jak ve společnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
24.5.10 12:00

Mišáčku, šum mne taky dlouho trápil, pak jsem se jednou špatně vysmrkala a jedno ucho v čudu, už slyším jen na jedno. Po dětech přestal i šum a letos v zimě se rozjel opět spolu s vysokými teplotami při zánětu močových cest :zed: Takže si asi budu muset vyrobit třetí, aby zas zmizel :lol: Já po operacích slyšela cca půl roku zvonkohru, místo šumění… Doktor na mne koukal jak na vola.

Za měsíc jdu po cca 3 letech opět na kontrolu, tak jsem zvědavá co poví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7858
24.5.10 12:08

Hanule tak to je šílený,hlavně ten strach z dalši rýmy,hele neni lepši použit odsavačku na vysavač?To by se nemusel vyvinout ten tlak při smrkani ne?

Co se tyka šumu tak mě se v tehotenstvi spiš jen zmirnil,někde jsem četla že to muže zpusobovat i špatný krevni obeh,nedavno jsem si domu pořidili rotoped,snažim se jezdit páč bych řekla že mi to trochu pomáhá,šum je mirnejši no ale pořad je tam.
Ještě beru Ginko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35654
25.5.10 06:57
Hanule píše:
Mišáčku, šum mne taky dlouho trápil, pak jsem se jednou špatně vysmrkala a jedno ucho v čudu, už slyším jen na jedno. Po dětech přestal i šum a letos v zimě se rozjel opět spolu s vysokými teplotami při zánětu močových cest :zed: Takže si asi budu muset vyrobit třetí, aby zas zmizel :lol: Já po operacích slyšela cca půl roku zvonkohru, místo šumění… Doktor na mne koukal jak na vola.Za měsíc jdu po cca 3 letech opět na kontrolu, tak jsem zvědavá co poví.

hanule zvonkohru spíš popisuju jako zvuk jedoucí tramvaje. Taky nevím, co je ticho. často mám pocit, že slyším plakat dítě, zvonit mlůj mobil -prostě do těch ruchů se mi promítne jakejkoliv zvuk, kterej si představím.
na audiometrii mi jako dítěti vynadali, že podvádím,, že ten čudl mačkám, ikdyž nic nehraje - tož já nějaké pískání slyšela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.11.10 08:30

Hanule, jak dopadla kontrola?ja byla na operaci před 10 lety na jedno ucho a ted mi tam šíleně hučí, tak nevím jestli bych neměla taky na kontrolu.Měnili ti třmínek nebo něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
17.11.10 09:04

Škoda že jsem v květnu diskusi přehlídl, taky bych přispěl… Problém s údajnou otosklerózou jsem měl před asi pěti lety. Tehdy jsem si poležel na ORL, kde mně rozkapávali uši CAVITONEM. Po asi deseti dnech jsem byl propuštěný s tím, že podle nálezu z audiometrie slyším jak batole. Primář tehdy vyslovil domněnku, že mně vlásečnici vyživující sluchový nerv ucpal nějaký vměstek cholesterolu. Tomu bych
docela věřil, tehdy jsem pracoval v provozu, kde byl velký randál a vibrace, takže je to docela možné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lleennkkaa82
24.12.10 14:55

otoskleroza

Dobrý den,mi zjistili nedávno otosklerozu v pravém slyším jen 45% :roll: a levé už je také prý špatné,operace mě čeká po vánocích,takže jen jsem se chtěla zeptat i po operaci člověk neslyší 100%?A ještě mi říkají lidi že je to prý na duchod je to pravda?|děkuji za odpověd :-)

• Nahlásit
  • Citovat
19
2.5.11 22:08

Ahoj, jsem taky jedna z těch co podstoupila operaci otosklerozy takového to problémy se smrkáním tedy nemám, ale spíše mě trápí neustálé pískání v operovaným uchu a také se mi v poslední době objevily nepříjemné až bolestivé tlaky při jízdě autem jak z kopce tak i do něj. Zajímalo by mě jestli to mám jen já nebo i více osob…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lleennkkaa82
3.5.11 13:18

Dobrý den,jsem již po operaci a měla jsem také problémy s pískáním,ty ale ustály i šum mi ustál,také z kopce a do kopce v autě jsem měla problémy a ještě mám jedině to jinak se mi vše upravilo a jsem ráda,že jsem tu operaci podstoupila,za rok jdu i s druhým uchem tak už se nemužu dočkat až to budu mít za sebou a bude to super,vážně si nemužu stěžovat. :-) jen mi dali takovou kartičku,tu musím nosit pořád u sebe nebot kdybych chtěla letět na dovolenou,tak bych pípala než vejdu do letadla.atu kartičku musím nosit u sebe jako oko v hlavě :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
19
3.5.11 19:31

Dobry den, ja na te operaci byla uz v loni teda predloni v listopadu a s tim piskanim mi lekar rekl, ze si na to musim zviknout, ze nevi jak to vylecit… jak to vam zmizelo jen tak nebo jste proti tomu nejak bojovala? Karticku mam taky :-D, ale myslim si, ze se to nemusi nejak hrotit u sebe ji nenosi mam ji schovanou kvuli prave te nejake dovolene :D. Dekuji za odpoved :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.5.11 20:14

Hanule, takže si myslíš, že to neskončí? (to pískání) trápí mě to už přez rok co jsem byla na operaci doktoři na mě koukaj jako bych si snad vymejšlela nebo co nevim co s tim… je to fakt hrozný hlavně když se snažim usnout.. co mi doktor byl schopen poradit pusťte si hudbu no co to má bejt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lleennkkaa82
4.5.11 02:05

Dobrý večer,mě to přešlo samo po 3 měsících mám klid.Až na jednu věc když zvoní zvonek strašně mi v něm škvrčí,nebo hlasitý hlas,to mi také řekli,že si na to mozek musí zvyknout a časem se to ustálí,ale ještě jedne věc,stratila jsem chut v jazyce,pořád pulku jazyku necítím prý to přejde do pul roku a tak jsem zvědavá,vubec necítím žádné ustupování :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama