Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Anonymní píše:
Ahoj,zacala jsem si delat ovulacni testy, abych si byla jista ovulaci.
Chtela jsem se zeptat, jestli se vam takto podarilo rychleji otehotnet?
Moc bych si miminko prala.
no mně se to podařilo jestli by se to stejně rychle povedlo i bez nich to nevím
![]()
Tak určitě to zvýší šanci, vědět, kdy přesně ovulace probíhá, ale neznamená to, že to musí být hned… nám to trvalo třeba 8 měsíců.
Ovulaci vím na den přesně a vliv na otěhotnění to nemá. Bohužel
Mně to celkem pomohlo, pomocí jich jsem zjistila, jak mám ovu, někdy 20, někdy 16, někdy 17 DC. Naposledy, když jsem měla ovu 17 DC, tak jsme na to skočili v tom týdnu jen 2 x a podařilo se i přes PCO. Nejlepší je, když budeš testovat ještě před ovu a jak budou stejně silné, tak od toho dne na to hopnout obden, dokud nebude ta druhá silnější než ta první. U mě toto všechno proběhlo vždy asi ve 24 hodinách.
Můj názor je ten, že pokud se trefujou lidi do ovulky a mají pravidelný styk a do půl roku neotěhotní, je problém zpravidla někde jinde. Ať už se mnou někdo souhlasí, či ne. Takový řeči, že do roka se nic neděje, to je pouze alibismus některých doktorů. Můj dr. třeba začíná dělat hlubší vyšetření už po půlročním neúspěchu, a ví, proč.
Taky se mi to už 2 x potvrdilo. Měla jsem 2× problém, a když mi ho dr. pomohl odstranit, tak jsem v obou případech otěhotněla 3. měsíc snažení. V prvním případě mi nedorůstala sliznice, pomohl utrogestan. V druhém případě jsem měla vaječníky plné cyst a nedozrávaly folíky, nepravidelná menzes po potartu, opět pomohl utrogestan a asi se mi to podařilo zlepšit i jednou dietou, v ten měsíc ovu naskočila a já jsem zázrakem otěhotněla.
Myslím, že ovu testy jsou taky dobrým měřítkem, zda není chyba právě v ovulaci. Pozor ale na PCO, někdy jsou testy pozitivní celý měsíc, u mě to tak naštěstí nebylo.
Přeju ti hodně štěstí, vydrž, za zkoušku to stojí
![]()
Příspěvek upraven 17.10.11 v 19:23
sad 1 píše:
Mně to celkem pomohlo, pomocí jich jsem zjistila, jak mám ovu, někdy 20, někdy 16, někdy 17 DC. Naposledy, když jsem měla ovu 17 DC, tak jsme na to skočili v tom týdnu jen 2 x a podařilo se i přes PCO. Nejlepší je, když budeš testovat ještě před ovu a jak budou stejně silné, tak od toho dne na to hopnout obden, dokud nebude ta druhá silnější než ta první. U mě toto všechno proběhlo vždy asi ve 24 hodinách.
Můj názor je ten, že pokud se trefujou lidi do ovulky a mají pravidelný styk a do půl roku neotěhotní, je problém zpravidla někde jinde. Ať už se mnou někdo souhlasí, či ne. Takový řeči, že do roka se nic neděje, to je pouze alibismus některých doktorů. Můj dr. třeba začíná dělat hlubší vyšetření už po půlročním neúspěchu, a ví, proč.
Taky se mi to už 2 x potvrdilo. Měla jsem 2× problém, a když mi ho dr. pomohl odstranit, tak jsem v obou případech otěhotněla 3. měsíc snažení.
Myslím, že ovu testy jsou taky dobrým měřítkem, zda není chyba právě v ovulaci. Pozor ale na PCO, někdy jsou testy pozitivní celý měsíc, u mě to tak naštěstí nebylo.Přeju ti hodně štěstí, vydrž, za zkoušku to stojí![]()
![]()
Sad u druhého dítka jsme se trefovali do ovu dva roky a nešlo to.
Měli jsme všechny možné vyšetření a jsme oba dva v pořádku.
Takže někdy to o alibismu fakt není
lokofa píše:sad 1 píše:Sad u druhého dítka jsme se trefovali do ovu dva roky a nešlo to.
Mně to celkem pomohlo, pomocí jich jsem zjistila, jak mám ovu, někdy 20, někdy 16, někdy 17 DC. Naposledy, když jsem měla ovu 17 DC, tak jsme na to skočili v tom týdnu jen 2 x a podařilo se i přes PCO. Nejlepší je, když budeš testovat ještě před ovu a jak budou stejně silné, tak od toho dne na to hopnout obden, dokud nebude ta druhá silnější než ta první. U mě toto všechno proběhlo vždy asi ve 24 hodinách.
Můj názor je ten, že pokud se trefujou lidi do ovulky a mají pravidelný styk a do půl roku neotěhotní, je problém zpravidla někde jinde. Ať už se mnou někdo souhlasí, či ne. Takový řeči, že do roka se nic neděje, to je pouze alibismus některých doktorů. Můj dr. třeba začíná dělat hlubší vyšetření už po půlročním neúspěchu, a ví, proč.
Taky se mi to už 2 x potvrdilo. Měla jsem 2× problém, a když mi ho dr. pomohl odstranit, tak jsem v obou případech otěhotněla 3. měsíc snažení.
Myslím, že ovu testy jsou taky dobrým měřítkem, zda není chyba právě v ovulaci. Pozor ale na PCO, někdy jsou testy pozitivní celý měsíc, u mě to tak naštěstí nebylo.Přeju ti hodně štěstí, vydrž, za zkoušku to stojí![]()
![]()
Měli jsme všechny možné vyšetření a jsme oba dva v pořádku.
Takže někdy to o alibismu fakt není
tak to mě mrzí, ale něčím to přece musí být…fakt vám dělali všechno vyšetření? A kde? Taky jsem tady četla dost příspěvků, kdy lidem dr. tvrdili, že je vše ok, a pak v CAR na prvních návštěvách zjistili holkám srůsty, PCO, atd.
sad 1 píše:lokofa píše:tak to mě mrzí, ale něčím to přece musí být…fakt vám dělali všechno vyšetření? A kde? Taky jsem tady četla dost příspěvků, kdy lidem dr. tvrdili, že je vše ok, a pak v CAR na prvních návštěvách zjistili holkám srůsty, PCO, atd.sad 1 píše:Sad u druhého dítka jsme se trefovali do ovu dva roky a nešlo to.
Mně to celkem pomohlo, pomocí jich jsem zjistila, jak mám ovu, někdy 20, někdy 16, někdy 17 DC. Naposledy, když jsem měla ovu 17 DC, tak jsme na to skočili v tom týdnu jen 2 x a podařilo se i přes PCO. Nejlepší je, když budeš testovat ještě před ovu a jak budou stejně silné, tak od toho dne na to hopnout obden, dokud nebude ta druhá silnější než ta první. U mě toto všechno proběhlo vždy asi ve 24 hodinách.
Můj názor je ten, že pokud se trefujou lidi do ovulky a mají pravidelný styk a do půl roku neotěhotní, je problém zpravidla někde jinde. Ať už se mnou někdo souhlasí, či ne. Takový řeči, že do roka se nic neděje, to je pouze alibismus některých doktorů. Můj dr. třeba začíná dělat hlubší vyšetření už po půlročním neúspěchu, a ví, proč.
Taky se mi to už 2 x potvrdilo. Měla jsem 2× problém, a když mi ho dr. pomohl odstranit, tak jsem v obou případech otěhotněla 3. měsíc snažení.
Myslím, že ovu testy jsou taky dobrým měřítkem, zda není chyba právě v ovulaci. Pozor ale na PCO, někdy jsou testy pozitivní celý měsíc, u mě to tak naštěstí nebylo.Přeju ti hodně štěstí, vydrž, za zkoušku to stojí![]()
![]()
Měli jsme všechny možné vyšetření a jsme oba dva v pořádku.
Takže někdy to o alibismu fakt není
V CAR. Imunita, genetika, spermio, laparka.
Nenašli vůbec nic.
Jinak srůsty a PCO na první návštěvě car asi nezjistí. Dělá se laparka a před ní následuje několkatero vyšetření.
Lokofo, a taky někdy může být problém fakt v psychice…ale vím, jak je to těžké tomu nepropadnout…ale musím říct, že neradím nikomu, aby na to nemyslel, já jsem na to myslela v obou případech a vždy, jak bylo tělo ok, tak i přes myslení na to, jsem bez problémů otěhotněla. Spíše se teď obávám, aby to nedopadlo zase jako minule ![]()
lokofa píše:
Jinak srůsty a PCO na první návštěvě car asi nezjistí. Dělá se laparka a před ní následuje několkatero vyšetření.
mně PCO poznal můj dr. na sonu, ukazoval mi těch mraky cyst a krev to jen potvrdila, se srůsty máš pravdu…
mám taky jeden testík nachystaný. Jednou jsem už testila, ale těhu nejsem. a to vyšel hezky pozitivní.
Tak uvidíme. Ovu mám ve čtvrtek nebo v pátek. tak nevím, kdy testnout. No, asi ve čtvrtek odpo. Pač v pátek jde manža s klukama ven… ![]()
lokofa píše:sad 1 píše:V CAR. Imunita, genetika, spermio, laparka.lokofa píše:tak to mě mrzí, ale něčím to přece musí být…fakt vám dělali všechno vyšetření? A kde? Taky jsem tady četla dost příspěvků, kdy lidem dr. tvrdili, že je vše ok, a pak v CAR na prvních návštěvách zjistili holkám srůsty, PCO, atd.sad 1 píše:Sad u druhého dítka jsme se trefovali do ovu dva roky a nešlo to.
Mně to celkem pomohlo, pomocí jich jsem zjistila, jak mám ovu, někdy 20, někdy 16, někdy 17 DC. Naposledy, když jsem měla ovu 17 DC, tak jsme na to skočili v tom týdnu jen 2 x a podařilo se i přes PCO. Nejlepší je, když budeš testovat ještě před ovu a jak budou stejně silné, tak od toho dne na to hopnout obden, dokud nebude ta druhá silnější než ta první. U mě toto všechno proběhlo vždy asi ve 24 hodinách.
Můj názor je ten, že pokud se trefujou lidi do ovulky a mají pravidelný styk a do půl roku neotěhotní, je problém zpravidla někde jinde. Ať už se mnou někdo souhlasí, či ne. Takový řeči, že do roka se nic neděje, to je pouze alibismus některých doktorů. Můj dr. třeba začíná dělat hlubší vyšetření už po půlročním neúspěchu, a ví, proč.
Taky se mi to už 2 x potvrdilo. Měla jsem 2× problém, a když mi ho dr. pomohl odstranit, tak jsem v obou případech otěhotněla 3. měsíc snažení.
Myslím, že ovu testy jsou taky dobrým měřítkem, zda není chyba právě v ovulaci. Pozor ale na PCO, někdy jsou testy pozitivní celý měsíc, u mě to tak naštěstí nebylo.Přeju ti hodně štěstí, vydrž, za zkoušku to stojí![]()
![]()
Měli jsme všechny možné vyšetření a jsme oba dva v pořádku.
Takže někdy to o alibismu fakt není
Nenašli vůbec nic.
tak to je fakt šílené, těžko říct, proč vám to nejde…a přitom jedno dítko máte…moc vám přeju, aby se to podařilo a držím všechny pěsti, někdy mi to přijde jako zázrak, vůbec porodit dítě…Já mám zase mega strach, abych dítě donosila, je to těžký, těch případů s problémy je dnes tolik, až tomu někdy nerozumím
Každopádně, držím pěsti
![]()
Denisa7 píše:
mám taky jeden testík nachystaný. Jednou jsem už testila, ale těhu nejsem. a to vyšel hezky pozitivní.
Tak uvidíme. Ovu mám ve čtvrtek nebo v pátek. tak nevím, kdy testnout. No, asi ve čtvrtek odpo. Pač v pátek jde manža s klukama ven…
testni ve čt a rovnou na to skočte
![]()
Ahoj,
zacala jsem si delat ovulacni testy, abych si byla jista ovulaci.
Chtela jsem se zeptat, jestli se vam takto podarilo rychleji otehotnet?
Moc bych si miminko prala.