Panelák a rodinný dům

27.4.20 15:08

Panelák a rodinný dům

Dobrý den. Chtěli by jste žít spíše v bytě nebo v rodinném domečku? A jak se vám žije v panelácích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3617
27.4.20 15:12

Jde hodně o to, co je okolo. Pokud má člověk přírodu a spoustu variant procházek po ruce, je byt v pohodě a lepší možnost, než se oplotit v „domečku“ v satelitu a denně čudit cestou do města.
Pokud ta možnost není, tak může být byt naopak dost depresivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
27.4.20 15:12

Těhle diskuzí tu je hafo, pohledej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
27.4.20 15:13

Vyrostla jsem v dome, pak deset let v byte a ted necely rok v dome. V panelaku kdyz jsem byla na skole tak ok, to bylo jen na umyti a prespani, po skole to pro mne byly muka, hlavne v lete, urvany dite a ustekany pes, soused vecne na balkone do noci, slyset byl pomalu kazdy prd, takze jsem prchala s nejvetsi radosti, nerikam ze se do bytu treba ve stari nevratim, ale na male mesto nekam do bytovky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
27.4.20 15:19
@boruvka321 píše:
Dobrý den. Chtěli by jste žít spíše v bytě nebo v rodinném domečku? A jak se vám žije v panelácích?

ZASE? tato diskuze je tady miniálně jednou do týdne. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
27.4.20 15:24

To je na povaze a moznostech kazdeho. Ja chci dům, je kolem sice vic práce, finančně náročnější, zato ten klid je k nezaplacení. Sousedi uz mi lezou krkem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
27.4.20 15:32

My tedy žijeme v paneláku, ale máme na dojez cca 20min chaloupku v naprosté samotě s obří zahradou, bazénem, trampolínou a sadem. Na bydlení to není, ale prázdniny tam strávit můžeme. Takže za mě panelák - mám vše u ruky - školku, školu, lékárna, potraviny a navíc oba s manželem pracujeme přímo v centru města. Ale asi jde o zvyk. Jsem paneláková od mala. A hodně dělá to, že odpoledne se sbalíme a můžeme se jet na chalupu vykoupat nebo jen tak opéct buřty :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
27.4.20 15:36

Žijeme v paneláku a máme i chalupu, kde přes léto jezdíme, ohromná výhoda ale bohužel není na dlouhodobé bydlení, muselo by se do ní hodně investovat. A i když jsem paneláková, chceme jednou vlastní domeček mít klid, protože naši opilí sousedi jsou na ránu ;D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 15:40
@Kriss Tina píše:
To je na povaze a moznostech kazdeho. Ja chci dům, je kolem sice vic práce, finančně náročnější, zato ten klid je k nezaplacení. Sousedi uz mi lezou krkem :D

Hele, já tě chápu. Ale my jsme v domečku a můžu říct, že to je někdy stejné jako v tom paneláku. Jedni si pořídili psa, který štěká na každé auto, které projede. Druhý buduje a buduje a pořád má nějaký problém. Třetí zase neustále něco řeže, protože začal dělat truhlařinu :) No a sousedi naproti si před nedávnem pořídili kohouta, který kokrhá snad ještě před rozedněním. :mrgreen: Přijde mně že si nevybereš :) Ale to jen na odlehčení :) Nestěžuju si a v bytě bych se zbláznila :)

• Citovat
  • Nahlásit
3222
27.4.20 15:46

Mne prijde jako nejlepsi reseni to co mame my. Vesnice velmi blizko okresniho mesta, da se to dojit i pesky kdyz je treba, ale jinak nam tu jezdi vlaky i autobusy co chvili, mame tu MS i ZS, 3 obchudky, hospody, cukrarnu, lekare, nejaky mistni kulturni zivot zakladni sluzby jako kadernice atd. Bydlime na okraji, takze mame dokonaly klid a pritom vse co potrebujeme a kdyz to neni tady, tak ve meste jsem za 5 minut. Navic mame s muzem kazdy sve auto, takze uplne pohodicka, do prace jezdim dokonce kratsi dobu nez kolegove, co bydli na druhe strane mesta. Takze co je vic? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24704
27.4.20 15:48

Ono fakt záleží, jak seš založená. Já bydlela na baráku dvacet let a už nikdy víc :D
Teď sem plně spokojená v paneláku. Moje líná duše plesá, uklizeno hned, všude kousek, dítě může samo nakoupit i do školy, za kamarádama na hřiště.
Na vsi všude daleko, bez auta jak bez ruky, jakákoliv akce s alkoholem složité vymýšlení, jak se dostat domů. Nikdy nekončící práce, úklid, úprava zahrady, topení, opravy, dej pokoj :lol: :lol:
A blbý sousedy můžeš mít kdekoliv.
Objektivně mi chybí jediná věc - že si v bytě nemůžu ve dvě ráno pustit muziku na plný kule :mrgreen: :mrgreen:
A těch kamarádek, kam se můžu vetřít na zahradu, když chci posedět venku bez roušky, mám taky dost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
27.4.20 15:52
@boruvka321 píše:

Myslíš v domě. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826
27.4.20 16:22

Strašně moc záleží na tom, jaký je to byt nebo dům a kde. Umím si představit obě varianty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
27.4.20 16:27

Jediné barak :palec: děti se vyřadí na zahradě je tady klid sousedi v pohodě, město máme 5minut autem, já bych do kralikarny nešla ani zadarmo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3283
27.4.20 16:27

Vyrostla sem v menším městě, RD se zahradou a všude blízko k lesům a polím. Teď přes 10 let vetší město a panelák, ale lokalita pěkná a klidná. Chtěli sme teď začít řešit vlastní domek někde tu na okraji, abysme nemuseli úplně pryč na dědinu. Ale ceny tady masakrózní a jaksi sem otěhotněla, takže teď bohužel nějaký ten rok útrum, než zase půjdu do práce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat