Paní učitelka v mateřské školce je proti synovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 08:03
Paní učitelka proti synovi v mš

Přeji všem hezký den :) ráda bych se zde poradila ohledně řešení problému ve školce. Syn je předškolák a jelikož jsme se přestěhovali tak od září chodí do školky u nás na vesnici. Paní učitelka už od začátku s ním má problém. Tvrdí že neposlouchá, neumí komunikovat s dětmi atd. V kroužcích kam chodí se mu daří, když jdeme mezi lidi je vše v pořádku, v centrech kde je plno dětí tak je také vše v pořádku. Rychle se začlení, Je akční, vynalézavý a přátelský. Prvně jsem syna napomínala a snažila se mu domluvit. Později jsem ale zjistila že paní učitelka vynechává a plno věcí které se ve školce stanou neudělá můj syn ale začne úplně někdo jiný. Začala jsem tedy pátrat a zjistila že děti syna odstrkují a paní učitelka to neřeší. Rozbíjí mu věci, nadávají a když se jim líbí něco co si on postaví tak si to vezmou a odkopnou ho. Nedávno se kvůli tomu už naštval a když přišel za paní učitelkou že se mu nelíbí že mu děti berou jeho výtvory tak ho nepodpořila a posadila ho ke stolu že tam musí sedět. Děti využívají toho že paní učitelka se ho nezastane, takže když přijdeme do školky tak některé děti řeknou fuj Petr přišel. Jednou i hele Petr však ho zabiju. To jsem paní učitelce oznámila ale zase nic neřešila. Posledních 14 dní hledá paní učitelka problémy všude. Vyložené vyhledává a řeší. Problém je v tom že syn to většinou přiznat nechce, tvrdí že je vše v pořádku a trvá strašně dlouho než to z něj dostanu. Partner je vytočený a chce to řešit ale já začínám mít pocit že to řešení nemá. Děti ve třídě ho nesnáší. Je tu ale možnost aby syn nastoupil do školy kde tyto děti nebudou. Škola je ve městě asi 5-10 minut od našeho domu autem. 15-20 autobusem. Je zde někdo kdo zažil podobnou situaci? Má vůbec cenu to řešit?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lilith1
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 08.02.19 08:07
@Anonymní píše:
Přeji všem hezký den :) ráda bych se zde poradila ohledně řešení problému ve školce. Syn je předškolák a jelikož jsme se přestěhovali tak od září chodí do školky u nás na vesnici. Paní učitelka už od začátku s ním má problém. Tvrdí že neposlouchá, neumí komunikovat s dětmi atd. V kroužcích kam chodí se mu daří, když jdeme mezi lidi je vše v pořádku, v centrech kde je plno dětí tak je také vše v pořádku. Rychle se začlení, Je akční, vynalézavý a přátelský. Prvně jsem syna napomínala a snažila se mu domluvit. Později jsem ale zjistila že paní učitelka vynechává a plno věcí které se ve školce stanou neudělá můj syn ale začne úplně někdo jiný. Začala jsem tedy pátrat a zjistila že děti syna odstrkují a paní učitelka to neřeší. Rozbíjí mu věci, nadávají a když se jim líbí něco co si on postaví tak si to vezmou a odkopnou ho. Nedávno se kvůli tomu už naštval a když přišel za paní učitelkou že se mu nelíbí že mu děti berou jeho výtvory tak ho nepodpořila a posadila ho ke stolu že tam musí sedět. Děti využívají toho že paní učitelka se ho nezastane, takže když přijdeme do školky tak některé děti řeknou fuj Petr přišel. Jednou i hele Petr však ho zabiju. To jsem paní učitelce oznámila ale zase nic neřešila. Posledních 14 dní hledá paní učitelka problémy všude. Vyložené vyhledává a řeší. Problém je v tom že syn to většinou přiznat nechce, tvrdí že je vše v pořádku a trvá strašně dlouho než to z něj dostanu. Partner je vytočený a chce to řešit ale já začínám mít pocit že to řešení nemá. Děti ve třídě ho nesnáší. Je tu ale možnost aby syn nastoupil do školy kde tyto děti nebudou. Škola je ve městě asi 5-10 minut od našeho domu autem. 15-20 autobusem. Je zde někdo kdo zažil podobnou situaci? Má vůbec cenu to řešit?

Ráda bych slyšela i druhou stranu..těžko si představuji učitelku i ostatní děti, které primárně nesnášejí společně jedno dítě..

smurfka
Vesmírná mluvilka 30270 příspěvků 08.02.19 08:10

ve školce je jen jedna třída s předškolními dětmi? není možnost ho přeradit do jiné třídy?

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 08.02.19 08:13

@lilith1 Ja si to bohuzel umim docela dobre predstavit… jako dite jsem chodila do vesnicke skolky - pak skoly a az ted zpetne si uvedomuju jak jak se tam zachazelo s „naplavama“… nikdy nezapadli do kolektivu „starousedliku“ :nevim: Hrozny.

Zakladatelko reseni ti neporadim.. ale syna bych urcite dala do skoly do mesta, kde bude moct zacit v novem kolektivu od zacatku.

ka2ka
Extra třída :D 13720 příspěvků 08.02.19 08:19

problém bude v tom že je syn náplava, neznáš se tam s nějakou matkou dítěte co s ním chodí do třídy aby si našel kamaráda

Demi
Závislačka 4229 příspěvků 08.02.19 08:23

Bude syn pokračovat dále do školy s tímto dětským kolektivem? Je to zvláštní, spíš bych takové chování čekala ve školce na velkém městě (zažila jsem), ale u těch vesnických očekávám lepší přístup, protože je to skoro rodinné prostředí.
Nerozumím tomu, proč by měly děti jednoho z nich nesnášet. Není syn jiný, odlišný? Někdy za takové nepřijetí můžou obyčejné brýle, typ postavy, zájmy…
Každopádně bych to nenechala být. Pořádá školka setkání s rodiči?

GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 08.02.19 08:24

To je divné.Ujistila bych se,zda to tak opravdu je i kdybych mělaposlouchat ve školce za dveřma jak s ním učitelka jedná.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30270 příspěvků 08.02.19 08:24

jinak pokud máte možnost syna vozit, či jestli je dobré bus spojení ( do budoucna až bude jezdit sám ), raději bych syna dala do školy do města..
zároveň ale jestli na té vesnici bydlíte, měl by si tam najít nějakého kamaráda, aby tam nebyl vyloženě sám. Kdyby se s někým skamarádil, hned by to bylo lepší i v té školce..

warita
Echt Kelišová 9355 příspěvků 08.02.19 08:40
@lilith1 píše:
Ráda bych slyšela i druhou stranu..těžko si představuji učitelku i ostatní děti, které primárně nesnášejí společně jedno dítě..

povypravim ti, jak vypadal muj prvni den ve skolce:

maminka me privedla do skolky a odesla, ja jako kazde jine dite se rozbrecela. Bylo mi 3, byla jsem poprve odloucena od matky… znate to. Jedna holcicka ke mne prisla, zacala me utesovat, ze maminka vecer pro mne prijde a podala mi papirovy kapesnik na vysmrkani. Ucitelka to videla, surove mi to vytrhla z ruky a holku servala, co dela. Holka nevedela, co se deje… tak to ucitelka vysvetlila: deti, dobre se podivejte, tohle je CESKA, s cechy se nekamaradime (chodila jsem do skolky v Bratislave).

NO a detem nemusis 2× rikat, ze muzou nejake dite sikanovat. Takze me sikanovaly. Dokonce me jednou pred ucitelkou bily. Uca na to koukala a nezakrocila. Ji to takto vyhovovalo.

Duvod pro tuhle nenavist bylo jednak fakt, ze ceska jsem a ona to nemohla zkousnout a jednak zrejme mel moje misto ve skolce dostat nekdo jiny, nejaky znamy nebo rodinny prislusnik te ucitelky. Ale tatinek potreboval nutne umistnit deti do skolky a nejak si to snad po znamosti vybavil, detaily neznam. No a vyzrat jsem si to vyzrala ja.

Ojedinely pripad rikas? Hmmmmm, za svou skolni dochazku jsem zazila tolik ucitelek, ktere si zasedly na nejakeho zaka, jenom proto, ze jim vadil jeho nizky akademicky vykon, nebo proste jim byl nejakym zpusobem nesympaticky. Vzpominam si, jak se zaci posmivali jednomu klukovi u nas ve tride, ktery mel ocni vicka tvarovane tak, ze stale vypadal, jako by mel kazdou chvilkou usnout. Misto toho, aby se ho ucitele zastali, delali si z neho taky pr*del. Verejne ponizovani se tomu rika. A takovych pripadu bylo…

unuděná
Kelišová 5905 příspěvků 1 inzerát 08.02.19 08:41

Obávám se, že to může být fakt proto, že jste „náplava“ a navíc kolektiv byl zjevně už zajetý a syn do něj přišel na poslední rok. To je vždy dost nevýhodné.. Zkusila bych zapříst rozhovor s nějakou maminkou v šatně. Třeba pokud se syn zmínil o některém z dětí, že si s ním hraje apod. Trošku se jim přiblížit.. Máte třeba nějaké školní akce, karnevaly, besídky?
Jinak pokud jsi si jistá, že probíhá vyloženě taková šikana stran dětí i učitelky, určitě bych to řešila s ředitelkou a šla k zápisu do školy ve městě.

VeruMar
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 08.02.19 08:50
@Anonymní píše:
Přeji všem hezký den :) ráda bych se zde poradila ohledně řešení problému ve školce. Syn je předškolák a jelikož jsme se přestěhovali tak od září chodí do školky u nás na vesnici. Paní učitelka už od začátku s ním má problém. Tvrdí že neposlouchá, neumí komunikovat s dětmi atd. V kroužcích kam chodí se mu daří, když jdeme mezi lidi je vše v pořádku, v centrech kde je plno dětí tak je také vše v pořádku. Rychle se začlení, Je akční, vynalézavý a přátelský. Prvně jsem syna napomínala a snažila se mu domluvit. Později jsem ale zjistila že paní učitelka vynechává a plno věcí které se ve školce stanou neudělá můj syn ale začne úplně někdo jiný. Začala jsem tedy pátrat a zjistila že děti syna odstrkují a paní učitelka to neřeší. Rozbíjí mu věci, nadávají a když se jim líbí něco co si on postaví tak si to vezmou a odkopnou ho. Nedávno se kvůli tomu už naštval a když přišel za paní učitelkou že se mu nelíbí že mu děti berou jeho výtvory tak ho nepodpořila a posadila ho ke stolu že tam musí sedět. Děti využívají toho že paní učitelka se ho nezastane, takže když přijdeme do školky tak některé děti řeknou fuj Petr přišel. Jednou i hele Petr však ho zabiju. To jsem paní učitelce oznámila ale zase nic neřešila. Posledních 14 dní hledá paní učitelka problémy všude. Vyložené vyhledává a řeší. Problém je v tom že syn to většinou přiznat nechce, tvrdí že je vše v pořádku a trvá strašně dlouho než to z něj dostanu. Partner je vytočený a chce to řešit ale já začínám mít pocit že to řešení nemá. Děti ve třídě ho nesnáší. Je tu ale možnost aby syn nastoupil do školy kde tyto děti nebudou. Škola je ve městě asi 5-10 minut od našeho domu autem. 15-20 autobusem. Je zde někdo kdo zažil podobnou situaci? Má vůbec cenu to řešit?

Asi bych si sla promluvit s reditelkou, nebo ji poprosit, aby u reseni problemu byla i ona- rodice+ucitel­ka+reditelka. Popr.si vyzadat hospitaci reditelky ve tride. A poradne proscti skolni rad, u nas ve skolce mame psane, ze rosice mohou po dohode s red.a uc.byt ve tride cele dopoledne jako „hospitace“ tzn. Koukat se, nenluvit s ditetem, byt tam jako duch, ale pozorovat deni ve tride. Ve xhcili, kdy je ze strany skolky minimalni nebo zadny zajem o reseni a vec se bude opakovat, pak nezbyva nez bud najitjinou skolku (pro psychiku ditete) nebo to proste ten pul rok vydrzet,jestli jde od zari do ZS.. Tyhle situace se proste spatne dokazuji, ve chvili, kdy i ty ostatni deti stoji pri ucitelce…

Hoa Mai
Kelišová 5996 příspěvků 19 inzerátů 08.02.19 09:00

@warita To je hrozné. A souhlasím s tebou, taky jsem zažila. Naštěstí ne na vlastní kůži a ne v takovém měřítku, ale i já jsem měla nejednoho učitele, který měl na žáky nevhodné poznámky a přísnější kritéria hodnocení z naprosto malicherných důvodů. Například jedna spolužačka, která byla malého vzrůstu - chyběl jí růstový hormon. Nebo druhá, která měla vysokou absenci kvůli problémům s ledvinami a močovým měchýřem. Přesto, že ve škole měli doklad o hospitalizaci a kamarádka měla v nemocnici výuku, tak ji měli za flákače. Ta slečna pak vystudovala medicínu.

tulipán
Závislačka 3684 příspěvků 08.02.19 09:02

Ja bych vozila dite jinam. Na rozhovor a domluvu s pani ucitelkou uz neverim, kdyz dela neco takoveho a ja tomu verim, proc by to menila. Nebo si najde dalsi zpusob, jak dite trapit, byt jen prehlizenim a ignoraci.

Bugaboo
Závislačka 2805 příspěvků 19 inzerátů 08.02.19 09:04

Ale ma…resila sem uplne to same hned po 3 dnech skolky…presun od zle pani ucitelky do jine tridy…a tam hups a sikana dcerky…z vesele, komunikativni holky, chodilo mlcici klubicko, smutne, ubrecene, do skolky jit nechtela…tak sem nastoupila znova a vysla najevo sikana od dvou rozmazlenych holek, kterym rodice dovoli ale uplne vse, ucitelka resila, ale myslela, ze ram skolky to neprelezlo…ne­kolikrat jsem to byla resit, i s reditelkou, doslo i na fyzicke utoky, ted je klid, dcerka pochopila, ze jsou ve skolce i jine a hidnejsi deti a ty dve tak nejak v ramci mezi ignoruje…ale je to des…dcerka sla do skolky poprve v skoro 5 letech, byla nemocna, meli jsme zakaz, tolik se tam tesila, neznala skoro detskyy kolektiv, kvuli imunite jsme meli zakaz…a pak sup, natesena a hned tohle…vzdy je jak resit, znova ucitelka, reditelka, rodice tech deti a vyssi instituce. drzim palce…je fakt, ze tez najela do tridy, kde se deti uz znaly a daly ji to sezrat, ale nastesti se rozumne deti nasly a dcerka je stastna

MartinaIrena
Extra třída :D 10473 příspěvků 08.02.19 09:12

Podporovala bych synovo zdravé sebevědomí, aby se uměl bránit sám.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >