Panická ataka ve 3. trimestru

51
10.12.20 05:50

Panicka ataka ve 3.trimestru

Dobrý den maminky, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenost s panickymi atakami a úzkosti ve 3.trimestru. Od začátku 3.trimestru se u mě začaly objevovat navaly, které byly nepříjemné, ale zvládla jsem je. Naposledy mi hned po návalu přišel další a větší a já chytla úplnou paniku a proběhla mi ataka (nevolnost, třes, bušení srdce, pocit na omdleni, extrémní strach) a měla jsem pocit, že to sama nevydrzim, tak jsem zburcovala mamu, aby přijela. Ataka přešla po 20 minutách, ale i po tydnu se s tím neumím vyrovnat. Mám strach zůstat doma sama. Jakmile cítím, že budu sama, premuze mě pocit extremniho strachu a úzkosti, že mi to zase přijde a já budu muset zase někomu volat jinak strachy zesilim. Zatím to nějakým způsobem latam, že se snažím s někým nebo u někoho být, ale vim, že to tak dál nejde. Jsem teď jako uzlicek nervů a zoufalstvi, ktery ma ještě výčitky z toho, že to nedokážu překonat a ze ten strach je nesmyslný. Ty úzkosti mě úplně svazuji. Nikdy jsem se nelecila s psychickými potížemi, nebyla jsem u žádného lékaře, nebrala léky. Neříkám, že vše bylo vždy v pořádku, ale vždy jsem se z toho rychle otrepala nebo si to nepřipouštěla. Gynekolog mi řekl, že hladiny hormonu by měly být ve 3.trimestru zcela vyrovnané, i když si tak nepřijdu (navaly apod).
Začala jsem se bát toho, že ten strach a úzkosti ze samoty nepřejdou a já se brzy zhroutim. Objednala jsem se poprvé k psycholozce, abych to s ní probrala a poradila mi, jak tyto celodenní úzkosti a strachy překonat. I tak, nemáte s tím někdo v těhotenství zkušenost? Co vám pomohlo? Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63697
10.12.20 07:03

Návaly a vše můžeš mít z toho.. Hormony jsou ke konci v klidu, mazec je to po porodu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
10.12.20 08:32

Najdi si psychoterapeuta asap klidně jen on-line, a začnito řešit s ním. potřebuješ být s někým v pravidelném kontaktu, aby si všiml, kdyby to po porodu nepřešlo, ale zhoršilo se to do něčeho, co potřebuje pravidelnou péči.

Jinak mezi tím začni věnovat svoji pozornost tomu jak úzkosti porozumět a začít ji zvládat.

Hodně s tím umí pomoci tahle knížka

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

případně tohle ale ta Vykročte z úzkosti je praktičtější

https://www.kosmas.cz/…tehotenstvi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 10:16

Jsem ve třetím trimestru, panickou ataku mám často, pomáhají mi konzultace s psychologem a docela dlouho praktikuji dechová cvičení které mě naučila, teď užívám Bachové kapky které zabírají. Rozhodně někoho vyhledej, pokud víš, že ti samota nedělá dobře tak určitě tak je to krok k úspěšnému řešení.

• Citovat
  • Nahlásit
51
10.12.20 10:38
@Anonymní píše:
Jsem ve třetím trimestru, panickou ataku mám často, pomáhají mi konzultace s psychologem a docela dlouho praktikuji dechová cvičení které mě naučila, teď užívám Bachové kapky které zabírají. Rozhodně někoho vyhledej, pokud víš, že ti samota nedělá dobře tak určitě tak je to krok k úspěšnému řešení.

Bachovy kapky jsem si pořídila už namichane na Strach a úzkosti. Kapu dle návodu. Za jak dlouho zabraly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
10.12.20 10:40

@Ou Mám schůzku s psychologem. Uvolnil se mu termín, tak tam jdu už příští týden. Díky za tip na knížku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
10.12.20 10:43

@martina.se Navaly mi přicházely pravidelně v období přes menzes nebo plodnymi dny. V těhotenství toto období taky cítím. Ale od 3.trimestru zacaly být ty navaly silnejsi. Po jednom se právě dostavila ataka a od té doby mám úzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 12:03

Ahoj, já to tak taky měla.
Prostě je to teď hormonálně a psychicky náročné období.
Pokud ti nedělá dobře být sama, tak to prostě tak vezmi a buď stále s někým. Po porodu jsem se zklidnila. Řekni třeba o podporu maminky nebo manžela, aby byli stále s tebou.
Jinak me pomohlo prodychavat paniku, pokud toto umíš, tak uz se panik bojíš méně.

• Citovat
  • Nahlásit
4
12.12.20 23:47

@Veruns

Mám zkušenost s pan. atakami celý dospělý život.
Správná homeopatika pomáhají okamžitě, za pár desítek minut.
Je jich ale hodně druhů a musí se zvolit na tělo - homeopatie hodně pracuje s podstatou a typem člověka a příčinou jeho problému.
Doporučovala bych spolupráci s odborníkem, ale jelikož uškodit nemohou, tak jako tip první volby bych poradila Gelsemium sempervirens a Aconitum napellus ředění 15ch.
Mně konkrétně hodně funguje Arsenicum album 9 i 15 ch.
Něco si o tom načti, bude se hodit Tobě i miminku… :palec:
Vím, jak člověku je. Moc na Tebe myslím a držím Ti pěsti!!! :mavam: :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
13.12.20 18:28

@Gracelyn Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu