Panická porucha a lékař

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 15:17
panická porucha a lékař

Dobrý den,

je tady prosím někdo, kdo trpí nebo má určité zkušenosti s panickou poruchou? Chápu, že je to velmi citlivé téma, ale už nevím, kde se ještě zkusit poradit. Moje mamka trpí panickou poruchou už velmi dlouho cca 15 let. Na nějaký čas se z toho jakžtakž dostala, i když stále na antidepresivech. Bohužel se před rokem z nepochopitelného důvodu rozhodla léčbu ukončit a přestala docházet k psychiatrovi, léky vysadila a místo nich si nasadila jiné, které dostala od známého.. Tento lék jí, ale vůbec nesedí i přesto ho užívá, má vedlejší účinky a její psychický stav se za poslední rok opravdu rapidně zhoršil. Problém je, že odmítá jít k jakémukoliv lékaři. Co se týče psychiatra tak i obvodního, aby si došla na základní krevní obraz. Ve všem vidí ihned nemoce, smrt… všude se stydí jít… samozřejmě chápu, že je to tou úzkostí, ale upřímně nevím, jak ji presvědčit. Neznáte prosím v Praze nějakého milého psychiatra, který příjímá? Ráda bych k němu zašla jako první, abych vše vysvětlila a aby mi poradil, jak na to mámu připravit, že tam půjde.

Reakce:

elibro
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 06.02.18 15:22

Tak hlavně jí k tomu najděte taky milého psychoterapeuta. Prášky úzkostné poruchy samy o sobě nevyléčí.

Při zhoršení stavu lze zvážit taky nějaký stacionář s péčí psychiatrů i psychologů, např v Riaps.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 15:23

@elibro ano ano, psychoterapeut je také velmi důležitý, jen jsem to neuvedla. Doufám, že by nás psychiatr doručil někam dále.

elibro
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 06.02.18 15:28
@Anonymní píše:
@elibro ano ano, psychoterapeut je také velmi důležitý, jen jsem to neuvedla. Doufám, že by nás psychiatr doručil někam dále.

Vypadá to, že ten dosavadní psychiatr to neudělal, proto to zmiňuju. Jinak k psychoterapii doporučení lékaře nepotřebuješ.

Důležitější spíš možná je jak maminku k léčbě přiměješ?

elibro
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 06.02.18 15:31

Jinak sice tip na lékaře, kterého potřebujete, nemám, ale předepsání správné medikaci řešit při akutní potřebě právě přes krizová centra, což je také ten zmíněný Riaps. To kdyby to náhle hořelo…

mayunka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 11 inzerátů 06.02.18 15:46

Psala jsem to uz i do jiné diskuze dneska. Na FB skupina Panická porucha a agorafobie, tam poradi. Držím pěsti

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 06.02.18 21:41

Trpěla jsem tím samým a v Praze mi pomohla MUDr. Gabriela Šivicová. Ale v první řadě je to o tom chtít sám. Dobrý psychoterapeut dá návod, doporučí i knížky, ale nejvíc si pak člověk pomůže sám a to hlavně tím, že se bude nejvíce vystavovat situacím, ve kterých má panické záchvaty. Samozřejmě se musí začít nejdříve postupnými kroky, ale je to 100% úspěch.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 21:46
@Anonymní píše:
Dobrý den,je tady prosím někdo, kdo trpí nebo má určité zkušenosti s panickou poruchou? Chápu, že je to velmi citlivé téma, ale už nevím, kde se ještě zkusit poradit. Moje mamka trpí panickou poruchou už velmi dlouho cca 15 let. Na nějaký čas se z toho jakžtakž dostala, i když stále na antidepresivech. Bohužel se před rokem z nepochopitelného důvodu rozhodla léčbu ukončit a přestala docházet k psychiatrovi, léky vysadila a místo nich si nasadila jiné, které dostala od známého.. Tento lék jí, ale vůbec nesedí i přesto ho užívá, má vedlejší účinky a její psychický stav se za poslední rok opravdu rapidně zhoršil. Problém je, že odmítá jít k jakémukoliv lékaři. Co se týče psychiatra tak i obvodního, aby si došla na základní krevní obraz. Ve všem vidí ihned nemoce, smrt… všude se stydí jít… samozřejmě chápu, že je to tou úzkostí, ale upřímně nevím, jak ji presvědčit. Neznáte prosím v Praze nějakého milého psychiatra,
který příjímá? Ráda bych k němu zašla jako první, abych vše vysvětlila a aby mi poradil, jak na to mámu připravit, že tam půjde.

V Praze je dobrý psych mudr Kubej, Sama k němu chodím. Mrkněte na net…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >