Panika z nemocnice

Anonymní
11.10.19 06:45

Panika z nemocnice

Dobry den chtěla bych se zeptat zda to má taky někdo stejné nebo podobné mám syna jsou mu 2 měsíce nedávno musel do nemocnice byl na jipce za pár dní jsem mohla být sním v nemocnici hospitalizována těšila jsem se až budem zase spolu jenže nebyla jsem tam ani 3 hodiny a přepadla mě uzkost a panika z nemocnice naštěstí nás cca za 2 dny pustily domu ale myslím si kdybych tam musela být ještě tak 1-2 dny tak to nezvládnu myslím si že bych byla schopna ukončit svoji hospitalizaci a jít domů a jezdit za synem každý den :zed: nevydržím být v nemocnici zavřená prosím o radu :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20901
11.10.19 07:07

Poradit chceš konkrétně s čím? Syna pustili, už jste doma, takže kde je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 07:12

To mám taky tak. Ačkoli chodím od 2 let po nemocnicích se svými zdravotními problémy co tři měsíce, tak mi to pořád nedělá dobře. Nevadí mi, když mi berou krev. To jsem naprosto v pohodě, ale z naprosto mi neznámého důvodu dovede zneklidnit téměř až k infarktovým stavům prostředí nemocnice, bílé pláště, všechna ta sterilita, nástroje, rozbuší se mi srdce už jen při pohledu na doktory, mám dokonce v jedné zprávě od lékaře - syndrom bílého pláště. Když jsem byla ještě tak do 15 let, zvládla jsem z toho stresu pozvracet i zdravotní sestru a to mi ještě nic nedělala. Poslední dobou už se to ale celkem dá, nevím, jak jsem toho docílila, ale je to celkem lepší. Hlavně si to snažím sama sobě vysvětlit racionálně, že to není žádný mordor a že mi tam pomohou, v čekárně zavču oči a představuji si, že jsem v lese nebo na nějakém pěkném výletě a za každou návštěvu lékaře si koupím nějakou odměnu ( to mi zůstal takový rituál, když se mnou ještě chodila mamka, tak mě pak vzala třeba na chlebíček do bufetu), tak se odměním něčím dobrým, na co mám zrovna chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
2121
11.10.19 08:37

A jako co resis? Tak si mel vzit volno chlap a mohl tam byt s nim on prece. My se u ditete taky vystridali. Nikdo nemel problem. Bud rada, ze si tam mohla byt a ze je dite v pohode :roll: ja ted drepim v Motole, jsem tu x dni s ditetem po zakroku a personal, pokoje atd jsou super. Lepsi peci a pristup jsem nezazila. Takze nevim, z ceho by tu mel mit clovek paniku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11059
11.10.19 08:54

@hanka.br. @Micaella22 zakladatelka nechce nic teď řešit, zakladatelka se ptá, jestli i někdo jiný má fobii z pobytu v nemocnici

• asi se logicky bojí, jak to bude snášet, pokud někdy v budoucnosti bude dítě zase hospitalizované
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
11.10.19 09:04

Ach jo, to je zas podpora jak stehno. Přece to, ze někomu nemocnice nevadí neznamená, že někdo jiný z ní nemůže mít fobii? Fobie jsou různé a opravdu z kdeceho. Ja to chapu, nevím co do zakladatelky sijete, ona nepsala, ze neni rada, ze tam mohla být, ale že měla úzkost! To se takhle divíte, i když někdo má strach z uzavřených prostor? Pavouků? Zakladatelko, poradit neumim, možná by stálo za to probrat to bud s personálem, at ti dá něco na uklidnění, nebo s nejakych psychologem na tom zapracovat. :wink: Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
11.10.19 09:12

Má to tak můj manžel i můj děda. Když manžel dobrovolně souhlasí s návštěvou lékaře, je to pro mě znamení, že už je fakt zle, většinou musí jít vyloženě o úraz typu zlomenina. Jednou jsme byli spolu na konzultaci na genetice, nic mu tam nedělali, jen se ptali na rodinnou anamnézu. Byl v obličeji bílej jak papír a nedostali z něj víc než jednoslovnou odpověď typu ano - ne - nevím. Musela jsem to s doktorkou vyplňovat já, naštěstí jsem s tím počítala a probrala to předem s tchyní, abych věděla, co tam říkat. Co s tím ti bohužel neporadím, manžel ani neví, co je tím spouštěčem, nikdy se mu u lékaře nic zlého nestalo. Jen tě chci ujistit, že to není nic tak neobvyklého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 10:49

Mám to tak taky, už od dětství mám fobii z doktorů a z nemocnic. Někdo holt má strach z výšek, někdo z pavouků a někdo z doktorů a nemocnice. Radu nemám, bojuju s tím celý život. Když jsem u doktora, tak mi vyletí tlak tak tak na 200, na čele studený pot, přidá se bolest břicha, rozklepou se ruce, nemůžu skoro mluvit…Naštěstí se nám pobyty v nemocnici zatím vyhýbají

• Nahlásit
  • Citovat
1704
11.10.19 15:22

Ahoj, ja byla s malou v nemocnici mesic. Vydrzela sem to jen kvuli ni. Mela rok, potrebovala me. Ze bych ji tam nechala bylo pro me nepredstavitelne..i kdyby tam byl s ni muj. On neni mama, umi se postarat ale psychickej pilir je pro dite proste mama. Dali jsme to ale bylo to pro me velice tezke. Podporila me dr. ktera rekla ze se nesmim hroutit ptz to mala vidi a my jsme to jedine co ma. I kdyz uz uplynul rok, stale je ta zkusenost ve me. Vim ale ze bych se zachovala i ted stejne, vzdycky. Nevycitej si to ale, je to jakasi fobie. Ja mam tohle zase kdyz mam jit k zubari. Uz tyden dopredu na to myslim a je mi zle. Nejhorsi je kdyz vim ze sem objednana :lol: a taky je pro mne velice tezke jit s malou k zubarce nana kontrolu :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 19:37

@stinga přesně tak mali je teď v domácím léčení ale může se to prý opakovat :nevim: bojím se o něj a zároveň je pro mě nepředstavitelné tam ležet taky si někdy rikam ze su spatna máma když to nemůžu vydržet mám pocit uzkosti plactivost atd nedokážu se stim poprat abych to na maliho neprenesla :,( :,( :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
13550
11.10.19 19:42
@Anonymní píše:
@stinga přesně tak mali je teď v domácím léčení ale může se to prý opakovat :nevim: bojím se o něj a zároveň je pro mě nepředstavitelné tam ležet taky si někdy rikam ze su spatna máma když to nemůžu vydržet mám pocit uzkosti plactivost atd nedokážu se stim poprat abych to na maliho neprenesla :,( :,( :,( :,( :,(

A nepomohlo by ti vědomí, že kdykoliv můžeš odejít? Být s malým bez nároku na lůžko? Jít se na noc jen vyspat(nebo se nechat vystřídat někým z rodiny) a pak být celý den na židli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama