Protialkoholní léčení - příjem, návštěvy apod.?

10.10.19 23:20

Protialkoholní léčení

Dobrý den…můj manžel má problém s alkoholem.Co jsme byli spolu vždycky pil, proto mi to už možná připadalo normální, nebo jsem to jen nechtěla vidět.

Už si ani nepamatuju, kdy byl večer střízlivý a minimálně dvakrát týdně ho ukládám do postele totálně na mol…poslední dobou se, ale několikrát stalo, že byl nalitej v devět ráno.
Vadí mi to jelikož máme oba celkem dobře rozjetou kariéru a do budoucna by jsme nejspíš i chtěli rodinu-prostě žít normální život, což takhle nejde.
A bohužel poslední dobou se to neustále stupňovalo, takže před pár dny mi už došla trpělivost…po dlouhém a bolavém rozhovoru jsme se shodli, že léčebna bude nejlepší řešení pro nás pro oba.

Tak jsem se chtěla zeptat jestli náhodou někdo nevíte, jak je to s přijetím do protialkoholní léčebný-přijmou vás tam hned? Případně jak dlouho se musí čekat?
Bojím se totiž, že dlouhé čekání by ho odradilo a přestal by sám chtít.

(A popřípadě i jestli nevíte jak je to později s návštěvami?)

Budu ráda opravdu za každou vaši radu

Příspěvek upraven 10.10.19 v 23:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.10.19 23:23
@Bara4392 píše:
Dobrý den…můj manžel má problém s alkoholem.Co jsme byli spolu vždycky pil, proto mi to už možná připadalo normální, nebo jsem to jen nechtěla vidět.

Už si ani nepamatuju, kdy byl večer střízlivý a minimálně dvakrát týdně ho ukládám do postele totálně na mol…za poslední měsíc se,ale několikrát stalo, že byl nalitej v devět ráno.
Vadí mi to jelikož máme oba celkem dobře rozjetou kariéru a do budoucna by jsme nejspíš i chtěli rodinu-prostě žít normální život, což takhle nejde.
A bohužel poslední dobou se to neustále stupňovalo, takže před pár dny mi už došla trpělivost…po dlouhém a bolavém rozhovoru jsme se shodli, že léčebna bude nejlepší řešení pro nás pro oba.

Tak jsem se chtěla zeptat jestli náhodou někdo nevíte, jak je to s přijetím do protialkoholní léčebný-přijmou vás tam hned? Případně jak dlouho se musí čekat?
Bojím se totiž, že dlouhé čekání by ho odradilo a přestal by on sám chtít.

(A popřípadě i jestli nevíte jak je to později s návštěvami?)

Budu ráda opravdu za každou vaši radu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 23:30

Záleží jak kde… Kazda lecebna to bude mít urcite nastavene jinak. Musite se zeptat tam, jak mají plno, jake podmínky. Po případě se da vybirat z vice… Pro priklad: pribuzna se rozhodla na konci srpna, ze nastoupi do lecebny a prijimaji ji na konci rijna. Takze ceka 2 mesice. Kam by popripade sel? Jinak spavne rozhodnutí. Hlavne ale at nepodepisuje revers, musi vydrzet!

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11374
10.10.19 23:39

Než ho vezmou do léčebny -jak mají nebo nemají volno se může různit, tak samozřejmě může chodit do ambulantní léčby a na setkání AA. Fakt to dost pomáhá.

Tady hledej AT poradny - tam budou mít ten ambulantní program

https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/

A tady jsou pak setkání AA

https://www.anonymnialkoholici.cz/…eny/skupiny/

Ať už se tvůj muž rozhodne jakkoliv, více než vřele doporučuju zajít alesoň párkrát na setkání lidí jejichž blízcí jsou alkoholici. Pokud jste spolu dlouhodobě, tak on je to párový proces s docela složitou dynamikou. A hlavně v případě, že to co ti slíbil je zase planý slib a ve skutečnosti zase dá přednost chlastu (pořád to nemůžeš vyloučit), tak na takovém setkání se výrazně snázel nachází cesta někam kde to nebude tak patologické.

http://alanon.cz/…jit-setkani/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
10.10.19 23:40

Hned to urcite neni, nekdy se ceka i roky, bohuzel seznamy jsou dlouhe. At si pri cekani najde nejakou skupinu AA a chodi k psychiatrovi a uziva antabus. Ale i kdyby behem cekacky chlastat prestal, tak urcite nastoupit. Jeden den si rekne ze jedno pivko je nic a pak ze deset piv je nic, bohuzel je to beh na cely zivot. Ja bych se s nim teda neukladala… prestala mu delat servis, nevarila bych a kdyz si chce chlastat tak ne doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 23:40

A co ambulantní léčba?

• Nahlásit
  • Citovat
2952
11.10.19 05:26

Tak hlavne se k tomu nemůže stavet tak, ze pujde do lecebny a vyjde „vyleceny“. Bude z nej dozivotni abstinent. Jinak je velmi vysoka pravdepodobnost recidivy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:43
@Anonymní píše:
Záleží jak kde… Kazda lecebna to bude mít urcite nastavene jinak. Musite se zeptat tam, jak mají plno, jake podmínky. Po případě se da vybirat z vice… Pro priklad: pribuzna se rozhodla na konci srpna, ze nastoupi do lecebny a prijimaji ji na konci rijna. Takze ceka 2 mesice. Kam by popripade sel? Jinak spavne rozhodnutí. Hlavne ale at nepodepisuje revers, musi vydrzet!

Je mi to jasný:slight_smile: Jinak kam půjde vám momentálně neřeknu…chtěli jsme něco v naší lokalitě-bohužel všude plno.
Ještě chcem kontaktovat jednu léčebnu na doporučení tak uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:45
@Ou píše:
Než ho vezmou do léčebny -jak mají nebo nemají volno se může různit, tak samozřejmě může chodit do ambulantní léčby a na setkání AA. Fakt to dost pomáhá.

Tady hledej AT poradny - tam budou mít ten ambulantní program

https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/

A tady jsou pak setkání AA

https://www.anonymnialkoholici.cz/…eny/skupiny/

Ať už se tvůj muž rozhodne jakkoliv, více než vřele doporučuju zajít alesoň párkrát na setkání lidí jejichž blízcí jsou alkoholici. Pokud jste spolu dlouhodobě, tak on je to párový proces s docela složitou dynamikou. A hlavně v případě, že to co ti slíbil je zase planý slib a ve skutečnosti zase dá přednost chlastu (pořád to nemůžeš vyloučit), tak na takovém setkání se výrazně snázel nachází cesta někam kde to nebude tak patologické.

http://alanon.cz/…jit-setkani/

Moc děkuju za typy, skupinu určitě nejdeme a na ty sezení se chci kouknout (popravdě jsem o tom nikde neslyšela)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:48
@Peggy54 píše:
Hned to urcite neni, nekdy se ceka i roky, bohuzel seznamy jsou dlouhe. At si pri cekani najde nejakou skupinu AA a chodi k psychiatrovi a uziva antabus. Ale i kdyby behem cekacky chlastat prestal, tak urcite nastoupit. Jeden den si rekne ze jedno pivko je nic a pak ze deset piv je nic, bohuzel je to beh na cely zivot. Ja bych se s nim teda neukladala… prestala mu delat servis, nevarila bych a kdyz si chce chlastat tak ne doma

Taky řešení…jinak skupinu máme v plánu najít, tak uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:49
@Anonymní píše:
A co ambulantní léčba?

Nejspíš najdeme nějakou skupinu v době čekačky:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:51
@Cenarius píše:
Tak hlavne se k tomu nemůže stavet tak, ze pujde do lecebny a vyjde „vyleceny“. Bude z nej dozivotni abstinent. Jinak je velmi vysoka pravdepodobnost recidivy.

Nestavím…samozřejmě si uvědomuju, že je to běh na delší dobu a, že je to o nás o obou:upside_down:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23448
11.10.19 14:54

@Bara4392

A byli jste u nějakého psychiatra?
Jsou psychiatři zaměření i na alkoholiky…

Ono často bývá, že lidi alkoholem zapíjejí úzkosti, deprese, kolikrát jim pomohou AD, aby to lépe zvládali, tu abstinenci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
11.10.19 14:57

V Praze je přímo klinika adiktologie. Spadá pod Všeobecnou fakultní nemocnici a Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
11.10.19 14:57

@free333 AD bych v zacatcich nedavala, kdyby se napil, tak ma jatra v zadeli hned a jeste ty vedlejsi ucinky s alkoholem..ty bych nasadila az v lecebne pod dohledem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama