Reklama

Panika ze psů - syn 18 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 26.12.16 08:41
Panika ze psů - syn 18m

Holky, mám syna, bude mu 18 m a odmala se bojí zvířat, hlavně teda psů (ale i třeba želv, nebo třeba kočky sleduje jen z bezpečné vzdálenosti). Nejvíc se bojí takových těch hopsavých bláznů :mrgreen: ségra ma jorkšíra a to úplně panikaří. Bohužel ho okolo roku vyděsil vlčák u známých… manžel syna držel v náruči v dřepu a koukali na toho psa jak si hraje, pes najednou přiskočil a kluka oblízl.. tatínek nestačil zareagovat, byl to mžik, kluk se od té doby ale bojí. Psy odhání, jsou mu jakoby nepříjemní, máchá rukama, říká nene atd.
Doma zvířata nemáme, chodíme po vsi na psy koukat (za plotem), to se mračí, ukazuje, říká vavava (hafhafhaf), ale nepláče… ale jakmile by ten pes přišel blíž, tak se rozbrečí. Pokud si ho pes nevšímá, nevadí mu. I je schopen v mojí přítomnosti ho pohladit, ale jakmile by pes skotačil, oblizoval ho nebo něco, tak začne šílet.
Nějaké rady co s tím? Dostal na Vánoce pejska na baterky, takového co štěká a dělá salta…no to je hotovo, pokaždé sebou trhne a brečí. Toho nemůžeme vůbec zapínat.

Reklama

Reakce:

Aliik
Echt Kelišová 8249 příspěvků 26.12.16 09:06

Buď je to jen z leknuti a zlepší se to, nebo je to povaha a hne se s tim těžko. Mam 7mi letou dceru, co se boji psu. Samozrejme ve svém veku uz ne tech na baterky, ale treba i z na volno pusteneho yorkshira chytá paniku. Musim drzet ji i psa, aby si ho pohladila a nebala se. Čehož se odváží u psu pidi velikosti, k ostatním přistupuje s respektem jako treba k drakovi - děs v očích a panika :nevim: :nevim: tož eliminujeme psy ;)

nozu
Extra třída :D 11482 příspěvků 26.12.16 09:15

Ja bych to nelamala pres koleno a psy eliminovala a nevyhledavala. Ne vsichni zboznuji psy. To tak proste je. Dcera mela obdobi, kdy mi skoro lezla za krk, kdyz se k nam blizil miniaturni pes. Ted v 10 uz k nim ma pouze zdravy respekt, zname psy zboznuje.

Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 26.12.16 09:16

Nasi vyrustaji se zvířátama, tak se jich nebojí, spis naopak musím opakovat, ze na cizí psiska nesmí sahat, dokud se nezeptaji a nedostanou svolení jestli smí. Že každý pes není hodný a mohl by je pokousat. Kočky vyloženě milují, ale to je tím, ze jednoho maji, venku jsou na zahradě další, všude okolo někdo má. Též žijeme na vesnici.
Boji se takových těch hadů, pavouků, myši atd. Měli období taky kolem toho 1,5-2r.kdy měli fobií z much a podobne havěti. Přestali se bát a šílet, když zjistili proč máme doma lepacku.

dedrichov
Závislačka 2725 příspěvků 26.12.16 10:24

Naše 3letá dcerka se také obává zvířat: psů, koček, žížal a berušek :mrgreen: Ale třeba kůň, ten jí nevadí a dokonce na nich jezdí :lol:
Taky ji asi před rokem překvapil v restauraci pes, který vylezl mezi židlema pod stolem přímo k ní. Takže už jsem ji měla za krkem nebo nesla v náruči i s kolem a cizího psa hopsajícího na zádech…

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 26.12.16 11:03

Poradím vám z druhé strany, ze strany majitele psů. Pokud se dítě bojí, doporučuji ho naučit aby nechtěně psy svým chováním neprovokoval, ono třeba ukazování a napodobení štěkání může u psa vzbudit zvědavost, a pes si neprohlíží očima, ale nosem, takže z blízka. Takže doporučuji naučit dítě psy ignorovat, neutíkat před nimi, nekřičet a v případě kdy se pes přiblíží aby dítě dalo ruce k tělu a pokud opravdu panikaří tak ho vemte do náruče, ale počítejte s tím, že pes si s největší pravděpodobností k dítěti stejně čuchne.

dedrichov
Závislačka 2725 příspěvků 26.12.16 13:39
@Heivka píše:
tak ho vemte do náruče, ale počítejte s tím, že pes si s největší pravděpodobností k dítěti stejně čuchne.

Ano, vezmu dítě do náruče kvůli cizímu psu. Taktéž kolo, protože někam jdeme. A co na to psík? Hopsá mi předníma packama po celých zádech, je to báječný a už se těším na příště!
Rada k nezaplacení, sorry :roll:

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 26.12.16 14:44

@dedrichov Psi po lidech skáčou, protože je k tomu lidi podněcují, když něco nebo někoho rychle zvedneme, nebo zvednete ruce je to jako povel pojď hop. Když se psovi postavíte sebevědomě a důrazně a hlavně klidně, tak se žádné skákání konat nebude, ale tohle se špatně vysvětluje písemně, lepší by bylo nějaké názorné vysvětlení s ukázkou.
Problém je v přístupu lidí, pes funguje na základě instinktů a vnímání energie z okolí a když chování okolí není vyrovnané, nebo když nemá vyrovnaného psovoda, tak je neklidný a hyperaktivní. Moje rada je, zkuste na psy reagovat jako by tam nebyli a oni si vás přestanou všímat. To samé naučte své děti.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31655 příspěvků 26.12.16 14:52
@Heivka píše:
@dedrichov Psi po lidech skáčou, protože je k tomu lidi podněcují, když něco nebo někoho rychle zvedneme, nebo zvednete ruce je to jako povel pojď hop. Když se psovi postavíte sebevědomě a důrazně a hlavně klidně, tak se žádné skákání konat nebude, ale tohle se špatně vysvětluje písemně, lepší by bylo nějaké názorné vysvětlení s ukázkou.
Problém je v přístupu lidí, pes funguje na základě instinktů a vnímání energie z okolí a když chování okolí není vyrovnané, nebo když nemá vyrovnaného psovoda, tak je neklidný a hyperaktivní. Moje rada je, zkuste na psy reagovat jako by tam nebyli a oni si vás přestanou všímat. To samé naučte své děti.

Promiň ale spíš by měl mít majitel vychovaneho svého psa, že na lidity se neskáče. Ne že se lidi budou muset učit, jak se chovat k cizím nevychovaným čoklům

Jinak zakladatelko, kluk měl něco podobného, kvůli nevychovanému psu a arogantní majitelce, která si myslela, že si všichni z jejího miláčka sednou na zadek. S věkem se to trochu zlepšilo. Ale pořád jim nedůvěřuje a snaží se jimvydolovat vyhýbat.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 26.12.16 14:59

Díky všem…
Bkby je, ze je malej, bude mu rok a půl, zatím nechápe, ze ma být v klidu. Samozřejmě macha rukama, odhani třeba toho jorksira, ten si mysli, ze je to hra, takže hopsa, panáčkuje atd… a je hotovo.

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 26.12.16 17:01

@lucenka Nepopírám, že majitel musí svého psa vychovat, ale ono tomu moc neprospívá neukázněnost ostatních lidí. Pro představu, jdu se dvěma psy, oba jsou na krátko na vodítku a neustále mi na ně někdo pomlaskává, volá, nebo se je snaží hladit. Nebo se míjím na chodníku s chodcem. Oba psy mám u levé nohy (je to základní kynologické pravidlo) vyhýbám se člověku tak, že mi psi jdou už skoro po silnici nebo po trávě a ten člověk naproti mě musí nutně obejít kolem psů a když oni otočí hlavu a čuchnou si, kdo je to vlastně míjí, tak mě ten člověk seřve ať si ty potvory držím :zed:

dedrichov
Závislačka 2725 příspěvků 26.12.16 19:04
@Heivka píše:
@dedrichov Moje rada je, zkuste na psy reagovat jako by tam nebyli a oni si vás přestanou všímat. To samé naučte své děti.

Tak konkrétně tenhle pes k nám přímo běžel, byl rád, že někoho potkal. Byl tak otravnej a neodehnatelnej, že jsem musela volat starostce, ať kontaktuje majitele, ať si ho odvedou… Pochopitelně jsem musela kvůli cizímu čoklovi vyprat veškeré (původně čistě vyprané) oblečení.

dedrichov
Závislačka 2725 příspěvků 26.12.16 19:07
@Heivka píše:
@lucenka
neprospívá neukázněnost ostatních lidí. :roll: 8o
Pro představu, jdu se dvěma psy, oba jsou na krátko na vodítku a neustále mi na ně někdo pomlaskává, volá, nebo se je snaží hladit - ani jednu z těchto věcí nedělám

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 27.12.16 21:08

@sisk Zachovat klid, dítě zbytečně psům nevystavovat, ale ani nehysterčit a tu jeho bojácnost nepodporovat, když se objeví na blízku pes.
Obě děti se mi taky bojí, neb jako batolata díky „zodpovědným“ páníčkům měly tu čest několikrát se psem doslova z očí do očí.
Kluka už to trochu přešlo. Když je pes menší než on, tak je relativně v klidu i když lehce nervní a sleduje, jestli se k němu zase neřítí a nechce ho oblízat.
Holka říká bojim a drží s emně jako klíště, tak tu beru na ruku, zároveň ale klidným hlasem říkám, že pejsek je hodnej, vrtí ocáskem, tak že má radost, že se nic neděje…
Ale zbytečně je psům nevystavuji, pejskařům, kteří nabízejí pohlazení jejich psa poděkuji a vysvětlím, že děti se psů prostě bojí, tak z toho nic nebude ) a psa pohladím případně já, aby děti viděli, že to nejsou žádné baskervilské bestie).

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 28.12.16 10:41

@Svistice Máte dobrý přístup :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama