Panoramatická střecha u auta

969
10.3.17 15:35

panoramatická střecha u auta

Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo u auta panoramatickou střechu. Ráda bych znala výhody a nevýhody. Chceme si pořídit starší auto, našla jsem inzerát, ale auto má panoramatickou střechu, tak mám z toho trochu obavy. Děkuji za rady a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69306
10.3.17 15:39

Obavy z čeho? My jí máme, ale to se dá normálně zatáhnout, prostě zevnitř zatáhneš polstrování a je to jako normální střecha. Myslím, že nemáš mít z čeho obavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5892
10.3.17 15:39

No, máme. Jako nijak moc to nepoužíváme - je zatahovací, většinou jezdíme zatažení. Prostě to bylo v balíčku :-)
Nosnost střechy tím prý není nijak výrazně ovlivněna, tvrdil pán při prodeji (nové auto).
Co jsem zaznamenala, tak akorát pozor při pojišťování auta, protože v pojištění skel ta střecha nebývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2685
10.3.17 15:43

I když se říká, že je to pevný srovnatelně s plechem, tak osobně se mi tomu úplně věřit nechce, nicméně není to nic, kvůli čemu bych auto nekoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
@Isia píše:
Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo u auta panoramatickou střechu. Ráda bych znala výhody a nevýhody. Chceme si pořídit starší auto, našla jsem inzerát, ale auto má panoramatickou střechu, tak mám z toho trochu obavy. Děkuji za rady a zkušenosti.

Panoramatická střecha je bezva věc, akorát záleží na tom jak moc starší je auto - protože ty hodně starší měli problém i s hloupým střešním oknem, že tudy teklo. Co je to za auto? Jinak nevýhody asi téměř žádné, dá se to zatáhnout, teoreticky u toho pojištění jak tu bylo zmíněno, ale nám se to nikdy nestalo, že by to nějak řešili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457

Nevím, z čeho obavy. Mamka jí má. Já spíš nepochopila její význam :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.17 15:44

Máme a v pohodě:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
10.3.17 15:45
@Nowuka2 píše:
I když se říká, že je to pevný srovnatelně s plechem, tak osobně se mi tomu úplně věřit nechce, nicméně není to nic, kvůli čemu bych auto nekoupila.

No jestli sklo nebo plech, tak v tom upřímně až takový rozdíl nevidím :think: plechy jsou naopak dneska dělané tak, aby se co nejvíc zmačkaly a lidi uvnitř tím zachránili. A střecha bývá vyztužená - když po ní budeš skákat uprostřed, tak to nebude dělat dobře ani tomu plechu ani sklu, ale když se to převrátí, tak to drží na těch vyztužených hranách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
10.3.17 15:46
@Xsvel píše:
Já spíš nepochopila její význam :D

Nádherný výhled, třeba když člověk jede v horách :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
10.3.17 15:48
@Xsvel píše:
Nevím, z čeho obavy. Mamka jí má. Já spíš nepochopila její význam :D

děti hodně koukaj, líbí se jim to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
10.3.17 16:37

U kepsich znacek cca 6let zpet maji ty strechy fakt vychytany, treba u bmw ikdyz to stahnu do pulky a jedu po dalnici 160 tak v aute je ticho a jen prijemne profukuje vetrik, ne jako kdyz stahned okynko o 1cm a je v aute rachot. Je to pecka. Auto bez toho uz bych nechtela, chybel by mi ten vyhled

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
10.3.17 16:40

Děkuji za odpovědi. Jednalo by se o auto 5 let staré. Slyšela jsem, že když je panoramatická střecha, tak víc hřeje, když by se náhodou něco stalo, tak sklo není tak pevné jako plech a právě jsem nevěděla, jak je to se zatahováním. Zda jde panoramatickou zatahovat nebo je to průsvitné sklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama