Reklama

Paradentóza - rady a tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 25.02.17 21:10
Paradentóza - rady a tipy

Ahoj ženy (muži), co máte stejný problém. Chci si popovídat a případně pochytat rady. Mám paradentozu v začátku. K zubařce chodím pravidelně a byla jsem poprvé na hygieně. Jsem s nima moc spokojená - jezdím tam 40 km :zed: Ale pevně jim věřím.
Takže kdo už máte něco za sebou, zastavilo se vám to pravidelným používám mezizubních kartáčků? A co ještě radíte?
Já mám do toho navíc velkou kazivost zubů - od jakživa, ale přes těhotenství a kojení katastrofa. Jsem z toho docela zdrblá, tak děkuji za jakýkoliv příspěvek.

Reklama

Reakce:

Jitulinaja
Kecalka 355 příspěvků 25.02.17 21:22

Mě hodně zaskočilo, když mi začaly krvácet dásně. A hoooodně mi pomohla tato zubní pasta http://www.leky-domu.cz/…3011119.html . ( Jinak, pokud je možnost, cena v Německu je poloviční, běžně se nechá koupit v každé drogerii). Teď ji střídám s Meridolem. Hodně je doporučovaný Parodontax, ale mě je z něj :poblion:

nostress
Extra třída :D 12872 příspěvků 25.02.17 21:40

Pravidelné užíváni koenzymu Q 10 ve vyšších dávkách pomáhá proti paradentóze.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32405 příspěvků 25.02.17 21:43

Mě pomáhá tahle pasta, je k tomu i gel ale cena je vysoká docela https://www.pilulka.cz/…i-pasta-75ml

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 25.02.17 21:56

Otázkou je, co je paradentóza v začátku. Pokud jen zánět dásní, tak ten je plně vyléčitelný, stačí jen pořádně čistit, včetně mezizubních prostor a chodit na zubní hygienu. Pokud už ustupují dásně, ev. je poškozený závěsný aparát zubu, ustupující kost, tak už to nic nespraví úplně, ale správnou zubní hygienou lze postup onemocnění zpomalit až zastavit.
Jinak pasta je vcelku jedno, paradentózu způsobuje zubní kámen, což je mineralizovaný zubní plak. Prostě je důležité mechanicky zub vyčistit, aby tam ten plak nebyl. Když bude pasta obsahovat látky podporující stahování cév, tak dásně budou méně krvácet nebo krvácet nebudou, ale problém to neřeší.

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 25.02.17 22:28

Na paradentozu - pravidelná dentální hygiena, dle potřeby i s kyretáží…pro­dloužení „životnosti“ zubů až o 10 let…

Alkata
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 26.02.17 01:45

Na pastě vubec nezáleží. Vse jsou jen marketingové žvásty. Na zánět dásní pomáhají bylinné ústní vody. Ale prioritou je zuby čistit hlavně včetně prostoru mezi nimi.

Malaga
Generální žvanilka 24331 příspěvků 26.02.17 08:14
@Alkata píše:
Na pastě vubec nezáleží. Vse jsou jen marketingové žvásty. Na zánět dásní pomáhají bylinné ústní vody. Ale prioritou je zuby čistit hlavně včetně prostoru mezi nimi.

tak třeba parodontax není špatný, má třísloviny se stahujícím účinkem.
Jinak základem je technika a pravidelnost čištění a pak tedy i výběr vhodného kartáčku, dentální niti a mezizubáků. Šalvěj podporuje hojení v dutině ústní a může se dávat do ústní sprchy, která pomáhá vyčistit parodontální choboty.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.02.17 10:05

Taky s tím bojuji, navštěvuji 2× ročně paradetologii, což je sice utrpení, ale stojí to zato, dásně nekrvácí a zuby se nekývou.
Paradontax je mořná účinný, ale přečetli jste si někdo složení?
Je to docela jedovatá věc a nedoporučuje se užívat dlouhodobě.
O pastě to opravdu není, je to jeje a jen o umění si zuby čistit tak, aby nikde nic nezústalo a to je docela problém.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 26.02.17 11:08

@Aries6 Ahoj, samozřejmě, jak pises, pravidelně používat mezizubní kartáčky, mít dobry kartáček na zuby a správnou techniku čištění. K tomu podpurné preparáty jako Parodontax extra 0.2%,užívat 14 dní, 2× denne po jídle, klokat 1 minutu. Po 14 dnech pauza! 0,2 % roztok, se dele užívat nesmí, pak az zase po nejake době!
Jinak mame nyní moc dobré zkušenosti s Enzymel gelem a zubní pastou. Je červený a modrý. Modrý je s chlorhexidinem, je lepší. Gel aplikovat aplikátorem do. mezizubních prostor, ale opět pravidlo, užívat max.8 týdnů! Zubní pasta neomezeno. Lze koupit v lékárnách.
Je to boj na dlouhou trať, ale pokud pravidelně vše uzivas, uvidíš neskutecne zlepšení. A pokud je s tim neuste problém, dělají se stěry a posílají se na rozbory, jake bakterie jsou v ústech, které toto způsobují a pak se dle výsledků předepisují antibiotika. Držím palce!

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 26.02.17 20:12

@zoy Už mi „ustoupila“ trošku kost, co mi ukazovala na rentgenu.

Já právě četla, že zubní pasty jsou naopak horší, protože zastavují to krvácení a tak člověk o problému vlastně neví.
Děkuji za rady ohledně podpůrných preparátů.
Já teda v tuto chvíli večer jako ústní vodu používám propolis. Máte někdo zkušenost? Je to dobře nebo špatně?

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 26.02.17 20:12

@zoy Už mi „ustoupila“ trošku kost, co mi ukazovala na rentgenu.

Já právě četla, že zubní pasty jsou naopak horší, protože zastavují to krvácení a tak člověk o problému vlastně neví.
Děkuji za rady ohledně podpůrných preparátů.
Já teda v tuto chvíli večer jako ústní vodu používám propolis. Máte někdo zkušenost? Je to dobře nebo špatně?

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 26.02.17 20:20

@Aries6 propolis je na malý zánět ok, ale určitě nevyléčí a hlavně už opravdu ne, pokud je zánět v tomto stadiu, kdy už ubývá kost…opravdu zkus ten Enzymel gel spolu s mezizubnimi kartáčky

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 27.02.17 09:53

Já zkouším na doporučení jednoho dobrého léčitele toto.
Užívat dlouhodobě 8 tablet magnézka, ale toho dobrého, kde je doporučená dávka 1 deně a 8 tablet vápníku a ono to asi funguje, ústup kosti se zastavil a možná i pomaličku dorůstá.

secret.tajemství
Povídálka 46 příspěvků 16.03.17 21:09

No co jím tři roky chlorellu a ječmen, tak přestaly zuby krvácet, nekývou se, kazy se nedělají, nemám zubní kámen, prostě super,

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama