Vyrážka na lokti

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 25.02.17 16:07
Vyrážka - loket

Dobrý den, prosím o radu. Dceři se udělala na lokti vyrážka, je mi jasné, že nejlepší je doktor. ALe znáte to, „nemá čas“. Nejraději by si to zlikvidovala sama, nějakou normálně koupitelnou mastičkou. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

barboramala
Povídálka 16 příspěvků 25.02.17 16:14

Možná nějaký ekzém. šla bych na kožní a aplikovala nejspíše kortikoidní mast. Můžeš zkusit třeba sudocream nebo něco tak, ale efekt nikdy nebude jako u kortikoidní mas­ti.

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 25.02.17 16:22

@barboramala kortikoidy moc nechce. Mám tu Locoid, to jsou taky kortikoidy, ne?

barboramala
Povídálka 16 příspěvků 25.02.17 16:27

@vokishka ano. Ono někdy kortikoidy jsou třeba, mírní zánět, já se strašně dlouho trápila s ekzémem, také jsem nechtěla kortikoidy, zkoušela jsem různé bylinky atd, k ničemu nic nevedlo, tak jsem šla na kožní pro kortikoid pomazala týden a mám pokoj. Ale samozřejmě kortikoidy jsou svinstvo.

arada
Extra třída :D 13739 příspěvků 25.02.17 16:36

Lupenka?

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 25.02.17 16:41

@arada čtu, že nesvědí, dceru to ale svědí. Ale vypadá to lehce podobně podle obrázků.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 16:42
@arada píše:
Lupenka?

Lupenka? To asi těžko… Nebo teda já ještě takovou lupenku neviděla a to ji mám a i moje mamka… Měla jsem podobný exém-vyrážku a byla to alergie, na kožním mi napsali mastičku, jinak s eto pořád spíš šířilo, jak jsem to škrábala…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 16:43

@vokishka Když jí to svědí, tak bych nečekala a šla na kožní, případně promazala tím kortikoidem a to včas, at nemá pak chudák peklo, co jednou já, že se mi to rozlezlo po celém těle, ale měla jsem vyrážku roseu, taky červenou

arada
Extra třída :D 13739 příspěvků 25.02.17 16:51
@vokishka píše:
@arada čtu, že nesvědí, dceru to ale svědí. Ale vypadá to lehce podobně podle obrázků.

Mš teda svědí a někdy opravdu hodně.

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 25.02.17 16:55

@arada fakt? Našla jsem v odkazech, že ne. Díky.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32481 příspěvků 25.02.17 17:13

@vokishka tchán má lupenku a vypadá to stejně. Taky ho svědí, jen když to má v klidovém stavu tak ho to nesvědí.

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 25.02.17 17:15

@Tom-Jerry no to nejsou příjemné vyhlídky. Na návštěvu doktora se netvářila nijak vstřícně. Já si toho všimla náhodou, ona ví, že ji to svědí, ale nenapadlo ji si ten loket prohlídnout. :mrgreen:

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32481 příspěvků 25.02.17 17:21
@vokishka píše:
@Tom-Jerry no to nejsou příjemné vyhlídky. Na návštěvu doktora se netvářila nijak vstřícně. Já si toho všimla náhodou, ona ví, že ji to svědí, ale nenapadlo ji si ten loket prohlídnout. :mrgreen:

tak jemu se to daří docela držet v klidu, jen když sedí v křesle, tak má pod lokty ručník, jak se mu to olupuje aby to nebylo na křesle.

luca241
Ukecaná baba ;) 1644 příspěvků 25.02.17 17:47

Lupenka? Je to i na typickém místě. :nevim: ale- určitě bych zašla na kožní, tu můžem jet tipovat. a třeba je to něco banálnějšího- plíseň, ekzém,.. :nevim: Každopádně bych promázavala. Klidně jen modrou indulonou, nebo konopnou mastičkou (ten se prodává dle mě i právě na lupenku?), v lékárně by ti měli taky poradit.

arada
Extra třída :D 13739 příspěvků 25.02.17 22:05
@vokishka píše:
@arada fakt? Našla jsem v odkazech, že ne. Díky.

Na loktech mě dlouho nesvědila, spíš bych řekla, že bolí, ale uši bych si nejraděj uřízla, to samé dlaň, ta taky svědí jak čert, mám ji i ve vlasech..Mažu jen kortikoidama a moc nezabírají. KOnopná mast taky nepomáhá, jedině že promastí. Někde jsem četla, že je dobré dát si do vody mořskou sůl a dělat si koupele, ale ještě jsem to nezkoušela

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >