Paragraf.

44
18.8.06 10:42

Paragraf.

Toto téma se týká dětí jen částečně, ale přesto: v úterý jdu do nemocnice na operaci. Manžel samozřejmě dostane paragraf na holky po dobu, co budu v nemocnici. Jenže po operaci se nemůžu nijak zatěžovat, zvedat těžké věci… Malá má 7měsíců, takže se ještě sama neumí pořádně pohybovat a musím ji všude přenášet. Tak by mě zajímalo, jestli třeba manžel nemá ještě nárok na další paragraf, když budu doma a nebudu moct se starat pořádně o holky.
Doufám, že mi trošku poradíte nebo napíšete, kde na internetu bych mohla sehnat nějaké informace. Sice jsem to hledala, ale bezúspěšně. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

422
18.8.06 11:21

Domnivam se, ze by manzel mel dostat paragraf na dobu i po operaci, ale jak dlouho, musi rozhodnout tvuj osterujici lekar- cili bys mela zadat informace u lekare, kam jdes na operaci nebo u Tveho obvodniho lekare. Doba nezbytne nutna je zcela individualni a muze to byt jak tyden tak 14 dni - proste zalezi na druhu operace a na tom, co ti lekari doporuci. ale orientacne by ti to meli rici jiz ted pred operaci- takze ptej s ev nemocnici. at ti to vse dobre dopadne Sutka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
18.8.06 11:38

Díky moc, ptala jsem se všude možně, ale nikdo mi nedokázal nic říci. Takže ještě jednou moc děkuji. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.06 11:46

Ahoj OČR (paragraf) tvému manželovi napíše lékař na dobu nezbytně nutnou, ale proplácí se pouze 9 dnů. Pokud jsem se s tím setkala, řešily to rodiny většinou domluvou s lékařem a neschopenkou té ošetřující osoby (manžela), protože ta se platí celá.
Ahoj
ketrin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
18.8.06 11:52

Nárok na § si myslím, že mít budeš, i když už budeš doma po operaci, otázka je, že délka § je pouze 9 kalendářních dní a pak musí být tuším alespoň 1 den přestávka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
18.8.06 11:55

Tak Ketrin3 to řekla přesně, neschopenka je taky řešení, ale pak to chce napsat i vycházky, aby aspoň mohl manžel s dětmi ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.06 12:06

Ahoj OČR (paragraf) tvému manželovi napíše lékař na dobu nezbytně nutnou, ale proplácí se pouze 9 dnů. Pokud jsem se s tím setkala, řešily to rodiny většinou domluvou s lékařem a neschopenkou té ošetřující osoby (manžela), protože ta se platí celá.
Ahoj
ketrin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
18.8.06 20:04

U nás v práci to řeším tak, že 9 dní OČR, 1 den dovolená, 9 dní OČR, 1 den dovolená, pak dle potřeby. A mažel bude pořád doma. pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.14 20:04

Jde rozdělit paragraf?

Ahoj, mám dotaz. Já jsem na mateřské a blíží se mi termín porodu. Dcera je nemocná a manžel by s ni šel na paragraf. Ale jak to teď je? Když půjde na těch devět dní tak už mu v práci nezaplatí svátky? Nebo jde ten paragraf napsat pouze na pracovní dny? Vůbec tomu nerozumím :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68371
21.12.14 20:07

@jančamamča Pokud ty bereš na dceru rodičák, tak s ní manžel nemůže jít na OČR.

Edit: nečtu, to už asi bereš PPM, pak pokud bude mít OČR přes svátky, tak mu z OČR zaplatí i ty svátky.

Příspěvek upraven 21.12.14 v 20:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
21.12.14 20:08
@jančamamča píše:
Ahoj, mám dotaz. Já jsem na mateřské a blíží se mi termín porodu. Dcera je nemocná a manžel by s ni šel na paragraf. Ale jak to teď je? Když půjde na těch devět dní tak už mu v práci nezaplatí svátky? Nebo jde ten paragraf napsat pouze na pracovní dny? Vůbec tomu nerozumím :-(

proč na ni chce jít manžel na paragraf? Ty nejsi schopna se o ni postarat? Jinak chlapovi zaplatí to, co odpracuje - jestliže oddělá svátky, bude je mít zaplacené, jestliže bude o svátcích na pragrafu, bude to mít placeno jako očr. To se počítá v kuse vč víkendů atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.14 20:11
@j.a.n.i1 píše:
@jančamamča Pokud ty bereš na dceru rodičák, tak s ní manžel nemůže jít na OČR.

Edit: nečtu, to už asi bereš PPM, pak pokud bude mít OČR přes svátky, tak mu z OČR zaplatí i ty svátky.

Příspěvek upraven 21.12.14 v 20:08

Děkuji, ale OCR zaplatí za svátek jebv ten průměr, že? A v práci 100 procent?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.14 20:12
@martina.se píše:
proč na ni chce jít manžel na paragraf? Ty nejsi schopna se o ni postarat? Jinak chlapovi zaplatí to, co odpracuje - jestliže oddělá svátky, bude je mít zaplacené, jestliže bude o svátcích na pragrafu, bude to mít placeno jako očr. To se počítá v kuse vč víkendů atd.

Jasný, už to chápu. Díky za radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68371
21.12.14 20:46
@jančamamča píše:
Děkuji, ale OCR zaplatí za svátek jebv ten průměr, že? A v práci 100 procent?

Ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama