Paragraf nemocnice

14.7.20 22:43

Paragraf nemocnice

Ahoj malá nastupuje v pondělí na operaci do Prahy a mě zajímá jestli by si manžel mohl vzít paragraf a jít tam s ní? Já mám bloknuté záda 2 nervy a když to nepřejde nevím zda bych to zvládla jsem na mateřské poprvé nemám žádné zkušenosti děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2009
14.7.20 22:47

Pokud je manžel zaměstnaný, tak samozřejmě může, je to na 9 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23889
14.7.20 22:55
@Kacenkakaku píše:
Ahoj malá nastupuje v pondělí na operaci do Prahy a mě zajímá jestli by si manžel mohl vzít paragraf a jít tam s ní? Já mám bloknuté záda 2 nervy a když to nepřejde nevím zda bych to zvládla jsem na mateřské poprvé nemám žádné zkušenosti děkuji

Ano, ale nebude to paragraf, v nemocnici mu vypíšou neschopenku z důvodu doprovodu dítěte (nebo tak nějak). Hlavně si musí říct - zpětně je s tím docela opruz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
15.7.20 00:05

Moc tomu nerozumím, ale manžel přece nemůže mít neschopenku na dítě na které manželka pobírá mateřskou. Nebo se to změnilo? Když se můj manžel musel starat o syna místo mne, tak si musel vzít paragraf na mne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
15.7.20 00:50

OČR na dítě které je hospitalizované NELZE. O to dítě se oficiálně stará personál takže nelze čerpat OČR. Většinou vypíšou v nemocnici neschopenku pro rodiče pokud chce být doprovod.
Nicméně to nejde pokud ty na dítě čerpáš mateřskou. Protože se zase oficiálně staráš ty a čerpáš za to peníze. Takže leda OČR pro manžela na tebe kvůli těm zádům :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.20 06:01

@Aletheia to jsem si myslela, že bude muset na mě každopádně doufám, že to do té doby přejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19649
15.7.20 06:39

V nemocnicich se to ruzni, ale spravne by meli muzi napsat nemocenskou. On totiz bude regulerne prijaty, sice jako doprovod, ale pro zdravotni pojistovnu je v tu dobu pacient, za ktereho plati pobyt, stravu a pripadne leky. Takze ne OCR, ale nemocenskou. Vyhoda je v tom, ze takto muze byt druhy rodic i s ditetem, na ktereho pobira prvni rodic rp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19649
15.7.20 06:42

@Aletheia mam zkusenost jinou, ale pripoustim, ze sami nemocnice v tom nemaji jasno a i zde v diskuzich se najdou lide, kteri meli v nemocnicich OCR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
15.7.20 15:18
@Cuddy píše:
@Aletheia mam zkusenost jinou, ale pripoustim, ze sami nemocnice v tom nemaji jasno a i zde v diskuzich se najdou lide, kteri meli v nemocnicich OCR.

tak jistě, ČSSZ nezjištuje všechno a nepídí se. Jakmile by se to ale zjistilo tak nárok na OČR prostě není. To že se to dá obejít a „podvodem“ ho i tak mít nepopírám. :nevim: Každý člověk svým podpisem potvrzuje že o dítě pečoval. Takže je to něco jako čestné prohlášení. Je to na morálce a štěstí že to ČSSZ nelustruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24637
15.7.20 17:22

@Kacenkakaku Bude mit neschopenku, protoze tam bude hospitalizovany jako doprovod nemocne osoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat