Reklama

Paragraf na nemocné dítě opakovaně v jednom měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 19:49
Paragraf opakovaně

Zdravím,
chci se jen zeptat, zda je možné opakovaně během měsíce mít paragraf na dítě. Zda to není nějaký problém. Děkuji.

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2018: Na co máte nárok?

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6058 příspěvků 09.09.18 19:56
@Anonymní píše:
Zdravím,
chci se jen zeptat, zda je možné opakovaně během měsíce mít paragraf na dítě. Zda to není nějaký problém. Děkuji.

Může být, ale záleží kolik dni po prvním. Může se stát že nebude uznán a od ossz nedostanete peníze.

Kassor
Kecalka 397 příspěvků 09.09.18 19:58

Co si pamatuju, tak by to zadny problem byt nemel, jen mezi ukoncenim a naslednym nastupem na OCR musite alespon na 1 den do prace ( co si matne pamatuju). Jinak, kdyz je opakovane dite nemocne, neda se nic delat. Myslim, ze jedno OCR je na max. na 9 kalendarnich dni, pak na den do prace a muzete nastoupit na OCR znovu. Tak preju, at je detatko brzy fit :kytka:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 09.09.18 20:02
@Kassor píše:
Co si pamatuju, tak by to zadny problem byt nemel, jen mezi ukoncenim a naslednym nastupem na OCR musite alespon na 1 den do prace ( co si matne pamatuju). Jinak, kdyz je opakovane dite nemocne, neda se nic delat. Myslim, ze jedno OCR je na max. na 9 kalendarnich dni, pak na den do prace a muzete nastoupit na OCR znovu. Tak preju, at je detatko brzy fit :kytka:

ale tohle není správná odpověď. Pokud je dítě nemocné déle než 9 dní, tak OČR trvá dále a jen je ošetřující doma zadarmo. POkud by matka šla na den do práce, tak nová OČR musí být na jinou diagnozu, aby to sociálka uznala.
Něco jiného je situace, kdy má dítě na začátku měsíce angínu a pak jde do školy/lky a na konci měsíce lehne s neštovicemi (například). Pak je to nová OČR a měla by být zaplacena.

Kassor
Kecalka 397 příspěvků 09.09.18 20:09
@nozu píše:
ale tohle není správná odpověď. Pokud je dítě nemocné déle než 9 dní, tak OČR trvá dále a jen je ošetřující doma zadarmo. POkud by matka šla na den do práce, tak nová OČR musí být na jinou diagnozu, aby to sociálka uznala.
Něco jiného je situace, kdy má dítě na začátku měsíce angínu a pak jde do školy/lky a na konci měsíce lehne s neštovicemi (například). Pak je to nová OČR a měla by být zaplacena.

Jojo, to je mozny, ja mela OCR jednou. Takhle mi to rikal kolega, kovana v tom nejsem… Ale jsem rada, ze uz vim, jak to je :palec: ono se to ted mozna bude hodit, co mi dcera nastoupila do skolky :kytka:

sepru
Kecalka 226 příspěvků 09.09.18 20:15
@nozu píše:

Zrovna jsem nad tim přemýšlela jak to vlastně je když je déle… Zrovna mi ochořel prcek ze školky, jsem teda teď ještě září doma tak neni potřeba paragraf, ale do budoucna se to hodí vědět
Děkuji za příspěvek už mám jasno :kytka:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 09.09.18 20:20

@sepru jj, můžeš být doma na OČR klidně dva měsíce. Jen zadarmo, zaplaceno je prvních 9 kalendářních dní. No a pak v průběhu OČR můžeš i chodit do práce. jen se pak na formulář vyplní, které dny jsi odpracovala a ty ti zaměstnavatel normálně zaplatí. My se takto „střídáme“ s manželem. OČR si beru já a manžel si nárazově vezme dovolenou nebo home office a já jdu do kanceláře.

sepru
Kecalka 226 příspěvků 09.09.18 21:30
@nozu píše:
@sepru jj, můžeš být doma na OČR klidně dva měsíce. Jen zadarmo, zaplaceno je prvních 9 kalendářních dní. No a pak v průběhu OČR můžeš i chodit do práce. jen se pak na formulář vyplní, které dny jsi odpracovala a ty ti zaměstnavatel normálně zaplatí. My se takto „střídáme“ s manželem. OČR si beru já a manžel si nárazově vezme dovolenou nebo home office a já jdu do kanceláře.

Děkuji moc. To je přesně to co jsem potřebovala vědět. Takto bychom to dělali taky :kytka:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 09.09.18 22:01

@sepru neni zac. hlavne at to nemusite resit moc casto!

sepru
Kecalka 226 příspěvků 09.09.18 22:23
@nozu píše:
@sepru neni zac. hlavne at to nemusite resit moc casto!

No to taky doufám :lol: první týden ve školce a už sme nemocný :zed: no nedá se nic dělat no.. ;)

bibi88
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 21.09.18 13:25
Obnova diskuze

Ahoj . Mám otázku. Jak je to s paragrafem. Ve středu ráno mě se synem sanitka vezla do nemocnice, kde jsme byli hospitalizováni. V pondělí jdeme na kontrolu k lékařce. Výstaví mi paragraf zpětně? Opravdu jsem neměla náladu to řešit v nemocnici. Malej byl po febrilkách na kapačkách. Tudíž mi to došlo až doma. Děkuji za poznatky. :)

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 21.09.18 15:39

neschopenka jde 3 dny zpetne. osetrovacka asi bude mit odbobne podminky. ale osobni zkusenost nemam.

Anais
Kelišová 5577 příspěvků 26 inzerátů 22.09.18 14:27

@bibi88 já myslím,že "normální " dětská dr s tím problém mít nebude. Já OČR do práce nosím až po jeho ukončení, takže myslím, že to bude v pořádku :mavam:

bibi88
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 22.09.18 21:59

@Anais děkuju :) snad je normální. :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >