Paranoia v těhotenství

577
15.1.20 11:00

Paranoia v těhotenství

Ahoj maminky jsem v 27tt a jsem zřejmě paranoidní vůči svému partnerovi, přitom ten se docela snaží a je na mě hrozně hodný a téměř ve všem mi vyhoví.
Já si ho ve svých představách jak to napsal neidealizuji, ale přesný opak… Včera mu přišla na telefon MMS od neznámého čísla (některá čísla si neukládá). Vím to protože jsem mu nastavovala budík a viděla jsem, že má MMS. Neotevřela jsem ji, přeci jen nemám k tomu důvod. :nevim: V noci mě to hrozně hlodalo, ale nenašla jsem odvahu se mu tam mrknout. Dnes mám v plánu se ho na to zeptat pro svůj vlastni klid a vysvětlit mu to. Akorát mám vyhledat odbornou pomoc? Sama si úplně nevím rady a vim, že tím, že se stresuji já ubližuji i miminku. Chci se zeptat měla/máte to některá v těhotenství podobně? Občas trpím i depresemi a celé dny probrecim, ale to je zřejmě větší výkyv hormonů, ja myslím, že i ta paranoia, ale s tou jsem se zatím nenaučila pracovat.. Mám strach se partnera na to i zeptat, i když věřím, že to bude prkotina, ale aby ho to nějak nepobouřilo :nevim:
Děkuji za každou radu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16014
15.1.20 11:03

Těhotenství obecně zvyšuje kvůli hormonálním změním citlivost vůči úzkosti. Tobě se to vrazilo do žárlivosti.

Je potřeba tu úzkost neživit - nerýpat se v tom, nedělat to co říka, držet se co nejvíce racia a opakovat si, že to jsou jen hormony.

Nelez mu do mobilu, neptej se ho na nic - ta nevěra je jen v tvé hlavě.

Pokud ovšem to celé dáváš vcelku špatně - deprese a zachvaty pláče, tak zjít si popovídat do psychoterapie je dobrý nápad. Když se základní mechanismy zvládání a rozpouštění úzkosti naučíš teď, dost se ti to hodí po poprodu, kdy další horomy a ještě nevyspání to celé jen zesílí.

držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.1.20 11:19

@Ou
No právě snažím se mít k tomu zdravý přístup, a nějak si to nepřipouštet, ale nespat kvůli tomu. Stresovat sebe i mimi mi přijde už hodně blbé. No právě bojím se toho co bude po porodu, protože ty hormony jsou vážně mazec. Takže si najdu nějakého psychiatra a budu docházet na terapie, protože myslím, že kamaradka mi od toho těžko pomůže.
Potřebuji se hlavně zbavit toho pocitu, že je mi nekde nevěrný, přitom jsem.si jistá, že je to hloupost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25943
15.1.20 11:27

On ještě někdo posílá MMS? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16014
15.1.20 11:31

@Satiaa psychoterapeuta/ku. Psychiatr píše prášky, což nejspíš není úplně potřeba a jen málokdy má čas na delší povídání.

Je v tom trošičku hokej - tady je to vysvětlené.

https://psychologie.cz/…choterapeut/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9618
15.1.20 11:32

Možná je to i takovej pud, jako správná samice se hlídáš hnízdo a samce :lol: né fakt, myslím, že jsem todle taky měla částečně.

Navíc s tou MMS, kdyby měl nějakou ženskou naší generace, bude posílat whatappky, zprávy na viberu, na fcb a né MMS. U nás je posílá akorát tchýně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.20 11:34

Mám to stejně. Jsem ve 30tt, od začátku tehotenstvi mám deprese, v noci záchvaty pláče. Manžel jezdí jen do práce a zpět, jinak jsme všude spolu. Takže by neměl šanci mě někde podvadet, hormony ale dělají své no ;)

• Citovat
  • Nahlásit
10697
15.1.20 11:50

@Satiaa To chce klid :mrgreen: Pokud tě užírá jedna MMS, tak se ho na ní prostě zeptej. Zajímalo by mě, kdo MMS dnes ještě používá, uvidíš, že to bude nějaká blbina a tebe to zbytečně stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7192
15.1.20 11:57

Tyjo tak já použila MMS minulý týden dvakrát :mrgreen: Posílám je manželovi, jednou jsem potřebovala, aby mi přinesl konkrétní výrobek z krámu, tak jsem mu vyfotila obal. Podruhé když bloudil po městě a hledal jednu maličkou provozovnu, vyfotila jsem mu jejich vývěsní štít a výlohu, aby věděl, po čem koukat. Nepoužíváme žádné vibery nebo co jste tady všechno psaly, nemá ani FB. Občas mu chodí MMS od šéfa nebo on posílá šéfovi, hlavně pracovní věci (uspořádání zboží na prodejně apod.) Takže zakladatelko, může to klidně být nějaká taková blbost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.1.20 12:08

Děvčátka vy jste všechny tak hrozně hodné a jsem rada upřímně, že v tom nejsem sama. Já si taky myslim, že to bude prkotina, taky to nemá kdy udělat, nezměnil chování, ale ty hormony dělají své no… Nikdy by mě nenapadlo, že ten drobeček dokáže způsobit, takové hormonální výlevy. Já se upřímně divim, že mi ještě neutekl :D Mám spíše obavy o malého, včera jak jsem. nemohla. spát, tak ten včera měla v bříšku velkou diskotéku asi, nemohla jsem.ani na bok a ani na záda, jsem myslela, že budu spát ve stoje. :)
Moc moc děkuji za uklidnění :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20509
15.1.20 12:20
@pikola píše:
On ještě někdo posílá MMS? :think:

ano prosím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7427
15.1.20 13:02

@Satiaa Čekala jsem, jak tu vypíšeš miliardu věcí, kvůli kterým partnerovi nevěříš, a za tím vším je jedna MMS. :mrgreen: Určitě se tomu jednou taky zasměješ. Jinak náladovost, plačtivost, trochu i ta obava o partnera je v těhotenství normální. :hug: Normálně se ho na tu zprávu zeptej. Jestli nemá co skrývat, tak s tím nebude mít problém. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
15.1.20 19:20

@Petule030
Nee nemám důvod k tomu mu nevěřit je to fakt zlato. 😊 Na MMS jsem se ho zeptala a bylo to pracovně, kdy mu kolega posílal zapojeni počítače v sítí, nebo něco :D sám mi řekl, že se klidně můžu podívat. Tak to ze mě všechno spadlo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
16.1.20 08:30

Já řekla chlapovi, že jsem prostě v těhotenství na hlavu a ať to přežije. Řekněte mu, že jste paranoidní, že Vám to leze na mozek. Pro chlapy je to náročné období, nejen pro ženské. Se mnou je to taky na Chocholouška :) Utěšuji se, že až opadnou hormony, bude lépe :lol: tak snad jo :lol: :lol: Důležité je držet tu správnou míru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
16.1.20 08:35
@arinecka píše:
@Satiaa To chce klid :mrgreen: Pokud tě užírá jedna MMS, tak se ho na ní prostě zeptej. Zajímalo by mě, kdo MMS dnes ještě používá, uvidíš, že to bude nějaká blbina a tebe to zbytečně stresuje.

ja? Vsak kdyz posilas fotku pres sms tak je to ve formatu MMS, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat