Parkinsonova nemoc

Anonymní
1.6.17 19:44

Parkinsonova nemoc

Prosím nemá tady někdo kdo se setkal s touhle nomoci samozřejmě svých příbuzných a nemohl by mí říct jak tahle nemoc probíhala a jak tomu člověku pomoci?
Dnes dr. řekla mamince že má tuhle nemoc a jsem z toho celkem zoufala.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1258
1.6.17 19:51

Ahoj, moje babicka mela, dulezity je hlavne pohyb a procvicovani. Musi take aktivne cvicit mozek, co pamatuju, tak se pacient vraciva do dob ditete. Je potreba pristupovat k tomu citlive, ale nehroutit se. Byt mamince oporou, pomahat ji a chodit na pravidelne prochazky. Myslim, ze tam byvaji aj ruzna cviceni a rehabilitace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
1.6.17 20:40

Mám maminku s Parkinsonem. Je to boj. Dulezity je pohyb, ale zase se nesmi prehanet. Na Parkinsona se uz dnes neumira. To jsou slova pacienta s Parkinsonem. Kolik je babicce? Jsou dva druhy tehle nemoci. Dulezita je lecba. Leky umi hodne pomoct. Ale obcas je lide bohuzel spatne snaseji. Klidne napis Sz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 20:50

Takže se da nemoc srovnavat s alzhaimrovou chodobou? :( tu měla babička ( maminka moji maminky )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
1.6.17 21:25

Já jsem se s toutou nemocí setkala v práci, je to náročné. Záleží v jakém stádiu nemoc je. Klienti říkají, že někdy mívají takový stavy kdy se „jakoby nemohou odlepit od země“, tělo je prostě neposlouchá, někdy se k tomu přidá třes celýho těla a nemohou ze sebe říct jediné slovo. Strašně důležitý je, aby maminka byla po psychický stránce v pohodě. To udělá hrozně moc. Jinak co jsem ještě tak vypozorovala, chtějí mít všechno tipťop. Na svém místě, věci dělají pečlivě, nechvátají. Může se ti zdát, že jsou strašně pomalý. Alzhaimer je trochu něco jiného, při ní dochází k demenci. Jednoduše řečeno se rozpadají nervový buňky v mozku, zatímco u Parkinsna se nevytváří Dopamin - člověk pak hůř ovládá svoje tělo.. Nemoc se sice nedá vyléčit, ale můžete se pokusit jí aspoň zpomalit. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 21:35

@snažilka maminka Ne! To jsou uplne rozdilne nemoci. Parkinson je onemocneni nervove soustavy, clovek prestava kontrolovat svuj pohyb. Alzhaimr napada mozek jako celek. Demence. Parkinson neni tak agresivni, leky se da celkem dobre korigovat. Casty tres se da temer potlacit. Jsou i jine projevy, kazdy pacient ma ale svuj tipicky projev. Nekdo tres, houpani, nemoznost chuze. S pameti neni problem, ba naopak si vzpominaji na dobu i pred 50-60 ti lety jako by to bylo vcera. Pamet je vetsinou postizena poute stareckou demenci. Na parkisona se neumira. Moje babi ho mela pres 20 let, az do sve smrti chodila. Sice o holy ale slo to. Kdyby nemela spatna kolena chodila by lip. U techto pacientu je treba nutit k pohybu, nemoc narusuje rovnovahu a pacienti maji strach chodit. Bohuzel k chuzi nepomaha motani hlavy ktery par. taky muze doprovazet.
Nekdy muze pacient rano byt uplne v poradku nez priznaku nemoci a vecer je cely stuhly.
Pri zpravne lecbe se da s parkinsonem zit az do smrti celkem slusnym zivotem. Zaleti i na jinych nemocech ktere ma pacient. Bohuzel spousta leku se s temi na parkinsna nedaji slucovat ci snizuji jejich ucinost.
Ale da se s tim zit. V tomto alespon je parkinson schovivavejsi nez alzhaimer.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.17 21:38

Taky se s tim setkavam v praci, temer vsichni jsou velmi dobre zaleceni, hlavne ti, kteri nejsou na to sami. Jedna jedina pani se viditelne zhorsuje, ale tu si rodina prehazuje jak zhavy kamen, coz ji psychicky nepridava, byla adept na hloubkovou stimulaci, ale nakonec to prave kvuli rodine nedopadlo, ale to je fakt jediny pripad. Je klub parkinsoniku, kde si predavaji informace, zkusenosti atd. U medikace je pak dulezita spoluprace pacienta, vypisuji a zaznacuji presne kdy a jake projevy maji, tres, zaseky(to je to, ze se nemuzou odlepit z mista, treba prekroci prah a dal ani krok..), mimovolni pohyby…
Dneska uz je to velmi dobre zvladnutelna nemoc, bohuzel neni vylecitelna, ale da se s ni temer plnohodnotne zit. Pokud byla diagnostikovana brzo, tak tim lip.

• Nahlásit
  • Citovat
1.6.17 21:58

Doktori rikali ze je to na zacatku v zari jde na kontrolu aby se zistilo jak rychle. nemoc postupuje.
Posledni dobou se ji dost tresou ruce i kvuli. jinym zdravotnim problemum ji dr.
poslali k psichiatricce a ta ji rekla ze ma deprese coz co jsou cetla patri k nemoci.
Psychicky na tom neni moc dobre od doby kdy umrela babicka o kterou se dloho starala
Do toho zacala mit zdravotni potize nevim presne co ale ma. i neco mezi lopatky takze tak nejak vse a sype se to na ni ze vsech stran :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.9.17 20:17
@Anonymní píše:
Prosím nemá tady někdo kdo se setkal s touhle nomoci samozřejmě svých příbuzných a nemohl by mí říct jak tahle nemoc probíhala a jak tomu člověku pomoci?
Dnes dr. řekla mamince že má tuhle nemoc a jsem z toho celkem zoufala.

Ahoj, na internetu je docela dost informací o této nemoci. Pozor touto nemocí bývají spojeny i deprese, doporučuji, aby maminka navštívila i psychiatra. V ČR jsou i společnosti pacientů s touto nemocí. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama