Partner a alkohol. Přeháním?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.9.21 23:43

Partner a alkohol. Přeháním?

Dobrý den, ahoj,

s partnerem jsme necelý rok, ale nevím, jestli to je ten pravý. Já nekouřím, partner ano (nenutím ho přestat, ale ví, že s tím nejsem úplně v pohodě). Navíc partner několikrát v týdnu pije (většinou pivo, protože mu podle jeho slov hodně chutná). Tři až čtyřikrát do týdne si několik piv dá, výjimkou jsou týdny, kdy třeba pije jen ve dvou dnech.

Za ten společný rok se ale nestalo, že by týden nepil. Většinou dá tak 2 - 4 piva. Když je v „rozpařené“ náladě, tak i víc. Nejsem si jistá, zda je to ok, ale obávám se, že následky by to mohlo mít. Možná už se to ale odráží na intimním životě, kdy to často fyzicky není možné.

Už jsme se o tom několikrát bavili, ale výrazná změna nenastala.

Díky za názory a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2799
25.9.21 23:49

Mně by to vadilo, kdyby partner vypil tolik piv. Ale v ČR je docela velká tolerance k pití piva, takže by mě nepřekvapilo, kdyby tu bylo víc reakcí, že je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9983
25.9.21 23:56

Takže pije a kouří. Já bych měla jasno, že když se to děje teď, do budoucna to bude ještě horší. Navíc se mu to líbí, takže je to jen tvůj problém. Není to ten pravý. Je to přítel, co pije a kouří a tobě to nevyhovuje. ;) Představ si sama sebe s ním za 20 let, jak 20 let lituješ, že se zase zliskal a smrdí jako putyka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
25.9.21 23:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, ahoj,

s partnerem jsme necelý rok, ale nevím, jestli to je ten pravý. Já nekouřím, partner ano (nenutím ho přestat, ale ví, že s tím nejsem úplně v pohodě). Navíc partner několikrát v týdnu pije (většinou pivo, protože mu podle jeho slov hodně chutná). Tři až čtyřikrát do týdne si několik piv dá, výjimkou jsou týdny, kdy třeba pije jen ve dvou dnech.

Za ten společný rok se ale nestalo, že by týden nepil. Většinou dá tak 2 - 4 piva. Když je v „rozpařené“ náladě, tak i víc. Nejsem si jistá, zda je to ok, ale obávám se, že následky by to mohlo mít. Možná už se to ale odráží na intimním životě, kdy to často fyzicky není možné.

Myslím, že je úplně jedno, co řeknou ostatní. Pro někoho je to ok, pro jiného ne. Podstatné je, že to vadí tobě a to za dost krátkou dobu, to je na tom to podstatné. Uvědom si, že by ti to za pár let s největší pravděpodobností vadilo ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
26.9.21 00:04

To je teprve začátek, on se rozbumbá a jen prezidenti jezdí na rekondiční pobyty do ÚVN. Když si nepřizná, že je to závislost, je to začátek neslavného konce. Pokud by tvrdil, že závislý na alkoholu není, nechť měsíc vůbec nepije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18721
26.9.21 00:09

No tak nějak český chlastací standard.

Pije víc než by měl ale neznamená to že se dostane k alkoholismu.

Ale spíš teda na tomhle ztroskotáte. Případná nechuť k sexu a nebo poruchy erekce s tím můžou, ale nemusí souviset.

A pokud jsou to poruchy erekce (tedy chce a nepostaví se a nebo brzo změkne) tak by měl jít k lékaři nechat si vyloučit zdravotní komplikace, které chlast a kouření můžou jen zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
26.9.21 00:15

Nic, je to alkoholik. Pryč od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 00:17

@Doctus Díky, nechci dávat ultimáta a vlastně tahle zkouška na měsíc by vlastně asi byla tomu podobná. Vzhledem k tomu, že partner pracuje jako provozní pivovaru, tak by to byl neadekvátní požadavek.

Nechci být jako nějaká semetrika, co zakazuje muži pivko, al přijde mi toto už jako rizikové pití.

• Citovat
  • Nahlásit
7015
26.9.21 04:12

Mě by to vadilo. Jak to kouření, tak především ten alkohol a ta pravidelnost. Dát si o víkendu není problém, ale v tomhle množství a s touhle frekvencí bych to nezkousla. Za mě alkoholik. Hlavně pokud nerespektuje tvoje přání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7370
26.9.21 05:32

Provozní v pivovaru? Proč jsi to nenapsala hned? To je totiž dost zásadní informace. Pokud musí pít i v práci, tak ani nemůže jezdit autem a to je další problém. A nebo v práci pivo nepije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5304
26.9.21 05:38
@Anonymní píše:
@Doctus Díky, nechci dávat ultimáta a vlastně tahle zkouška na měsíc by vlastně asi byla tomu podobná. Vzhledem k tomu, že partner pracuje jako provozní pivovaru, tak by to byl neadekvátní požadavek.Nechci být jako nějaká semetrika, co zakazuje muži pivko, al přijde mi toto už jako rizikové pití.

Tak provozního v pivovaru asi úplný abstinent dělat nebude.
2 - 4 kousky několikrát týdně budou už asi počínající závislost. Jak se chová, když nepije? Je nervózní?
Ono prostě bylo dřív v rodinách tak nějak „normální“, že do sebe táta večer hodil jedno či dvě piva (teda aspoň v mém okolí v dětství) nebo si dal jedno k obědu, prostě na zahnání žízně. Podle mě spousta lidí není schopna to jedno dvě piva vnímat z tohoto důvodu jako problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18408
26.9.21 06:24
@Anonymní píše:
@Doctus Díky, nechci dávat ultimáta a vlastně tahle zkouška na měsíc by vlastně asi byla tomu podobná. Vzhledem k tomu, že partner pracuje jako provozní pivovaru, tak by to byl neadekvátní požadavek.Nechci být jako nějaká semetrika, co zakazuje muži pivko, al přijde mi toto už jako rizikové pití.

Kdyby si dal jedno na chut, budiz. Ale 4? To uz je moc i na provozniho
Navic ne ze on ma potize s erekci, ale ja bych s nim v ty dny odmitala intimnosti. Pivo a cigarety mi desne smrdi :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.21 06:38

Myslím že tím drží tu průměrnou spotřebu co máme na hlavu, ne :lol:

Já mám doma chlapa, co si občas pivo dá, v létě to klidně může být 2× v týdnu jedno večer a o víkendu víc, a nepřijde mi to mimo, protože zase přijde období, kdy si 3 měsíce pivo nekoupí ani po něm netouží. Ale i tohle by už někomu vadilo. A když tobě vadí co dělá, tak to nezní jako dobrý nápad v tom vztahu pokračovat. Kuřák, pravidelný pijan a jako bonus problémy s erekci? Kolik mu je? Bych se bála jak bude vypadat za 10, 20 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7577
26.9.21 06:52

Provozní za pivo snad nezodpovídá, takže by v práci pít neměl. V pivovaru snad sládek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
26.9.21 06:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, ahoj,

Hele kouření by mi nevadilo, to pití alkoholu v takové míře ano. Sama o sobě si myslím, že jsem tolerantní, ale alkohol tak často v týdnu, by mi hodně vadil. Za mě to ok není. Za chvíli to bude každý den. Si vem týden má 7 dní a on je z toho čtyři dny v limbu.. tohle chceš do budoucna i při výchově dětí, opravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat