Partner a domácí (ne)pohoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 09:33
Partner a domácí (ne)pohoda

Hezký den. Už jsem trochu zoufalá a chtěla by jsem znát i nestranné názory. Poslední dobou je to u nás doma napnuté. Včera už jsem přestala komunikovat, přítel po mě začal křičet sprostá slova a to byla poslední kapka. Mě to bylo líto, tak jsem se rozbrečela a dostala upřímnou nechuť s ním komunikovat. Jsem těhotná v 6 měsíci tak chápu, že jsem asi občas nepříjemná a to i normálně, však kdo není občas podrážděný. Jenže hádky jsou poslední dobou o tom, že já vidím budoucnost s malým a on nejspíš ne. Když dám příklad. Teď má krátký x dlouhý týden v práci a dost peněz. Dělá řidiče a je to docela fajn takhle na tydny. Tzn. že je doma jeden týden pouze ve středu a pak až na víkendy, a krátký je doma celý čtvrtek pátek a víkend. Takže eventuálně skvělé, má na mě docela dost času případně na malého a může mi více pomáhat. Jenže mu v práci nabídli více peněz, pár tisíc navíc s tím, že zruší současnou práci na stále dlouhý týden a bude se vracet jen v pátek možná sobota ráno jak rekl. Začal básnit o tom jak to vezme, protože on chce nové auto a že je to pro něj víc místa a nový „dům“ apod. tak jsem se prostě už přiznám se hruběji optala jak to bude s miminkem, že si plánuje nás ošidit o poslední čas, vyřídit nás úplně nebo jak už si to představuje, prostě mi ujeli nervy. Jenže jeho odpověď je tak nějak „peníze“ prostě to bere tak, že vydělá hodně tak pro nás udělá všechno. Když mu řeknu, že peníze nejsou všechno, údajně ženský neví co chtějí…
Když mu říkám, že teď tohle řešit nechci, protože sám pozná až se malý narodí že priority bude mít i on sám jinde a bude dělat dobře hlavně pro malého pak neodpovídá. Možná mu dávám sprchu mateřských hormonů, ale vždy jsem byla zvyklá mu říct co cítím. Možná mu predhazuji těhotenství až moc často, jenže s kým o tom mluvit když ne s otcem dítěte? To, že mi řekne při hádce že od těhotný radši utéct co nejdál než porodí to se ještě unést dá, ale když v nervech řekne, že tu trasu tak chce a na otázku s miminkem odpoví „stejně nemám doma co dělat a nudím se tu“ tak jediný co mu můžu říct, že teď třeba jo (i když práce je doma dost a dost na rekonstrukci) a že se později s dítětem nudit fakt nebude. Zdali naznačuje, že se nudí se mnou nevím, ale tipla by jsem to spíš na nerv, protože mimo to se chová zcela normálně i mile. Mimo to v neděli div nebrečí, že nikam nechce a že chce dovolenou a být doma.
Nehledě na to, že pořád bere nějaký kšefty o víkend. Potřebuji aby dělal hlavně doma. Ale to ani náhodou, všude jinde ano, ale doma ne. Neděli si nechává odpočinek na cesty :nevim:
Což už jsem taky podrážděná, protože rodím za pár měsíců a nic není hotové. Lezu tu skoro po betoně, uklízím tu pořád dokola a jemu je to asi šumák.
Chci skládat věci na miminko, ale ještě není ani kam. Zatím to nechávám a jen slušně prosím a prosím, aby to udělal, ale nevím jak dlouho ještě vydržím. Nechci po něm žádné nakupování oblečku apod.
Věřím že nejsem dokonalá a bez viny. Určitě je to se mnou těžký a že to občas přehanim, ale každá snaha o komunikaci postupně stejně vybouchne. Buď on tím, že dělá vše špatně nebo já když řekne něco co by nemusel. Nevím jak jeho počínání chápat obzvláště když nadává na práci, že ho nebaví a pak zase že tu práci má rád. Už mi i řekl, že s touhle práci se musí smířit s tím, že mu dítě bude růst před očima nebo že si najde něco za méně peněz, ale bude nešťastný, protože to není ono. Já naopak chápu, že někdo musí na miminko vydělávat, ale nechápu tohle počínání vesměs to, že se chová jako kdyby to vůbec nebyla změna. Já mluvím my a on já já. Včera to bylo to samé až se neudržel a počástoval mě sprostě, že už moc melu. Zmohla jsem se mu jen říct, jestli takhle se chová k matce svého dítěte a odešla jsem. Zase jsem neudržela emoce. Omlouvám se za takový spis mých problémů, ale snad nikoho nepohorsim. Jen už prostě nevím, jak se domluvit. Zdali na něj netlačím až moc :nevim: hádky nejsou na denním pořádku, býváme i v pohodě, ale když už tak se to točí jen okolo toho samého. Já mám strach a zároveň pocit jeho lhostejnosti.
Dítě chtěl hlavně on, už dlouho a ostatně to byla náhoda. Kdyby jsem mohla brát antikoncepci ještě by jsem pockala. Ale přišlo a čím větší já mám strach z toho jak to zvládnu, je to horší a horší i pro mě. Jenže já malého už tak hrozně zbožňuji, že možná vše hrotím, prostě nevím :oops:
Nevím jestli ho mám nechat a do ničeho mu nekecat a vyčkat jaký to bude po narození nebo jestli s ním o tom mluvit dál. Mě prostě přijde, že ten tyden má prostě volnost a pak ho doma cokoli dráždí, když říkám něco co se mu nelíbí. Asi to bude převážně moje chyba, ale přeci s ním nemůžu jednat jako s dítětem aby se neurazil 8o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 03.08.19 09:50

Opravdu se doma nudí, navíc mu hrozí, že bude muset dělat něco, co se mu nechce.
Znám plno chlapů, co si zoufale měnili pracovní dobu, aby se doma vyskytovali takovým způsobem, aby se po nich nic nechtělo, nic nemuseli, nebyl prostor pro hádky a oni měli doma servis+sex.
Ne každý je takový, ale velká část ano.
A že se podle tebe nebude nudit, až bude dítě na světě? Pokud má teď priority, jaké opisuješ, bude se nudit ještě víc.
Podle mého je ten typ chlapa, který nechce doma nic řešit, mít servis, za to je ochoten finančně zajišťovat, ale tam veškerá jeho ochota končí.
Tu rodinu chce mít doma, aby měl zázemí, ale nechce jí být omezován víc než na financích.
Znám ženské, které si chlapa změnili na pokladničku, stačí jim, že chodí do práce a nechová se patologicky(násilí, gambling…), protože ví, že život samoživitelky je ekonomicky nevýhodnější.
Možnost, že ten tvůj změní přístup a bude ho bavit rodina, je minimální. Co s tím uděláš, to je na tobě.

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 03.08.19 09:55

Neboj, to přejde, prostě vybuchlo napětí, které si oba shromažďujete.

On to myslí dobře, ty to myslíš dobře, jenže oba čekáte, že ten druhý to bude vidět stejně jako vy a pak jste zklamaní, že to tak není.

Na hovory o dítěti, těhotenství, výchově a podobně si najdi kamarádky a řeš to s nima. Fakt není povinost tvého muže proměnit se ve fanatickou matku v okamžihu nalezení poztitivního těhotenstkého testu. Je jasné, že ty to potřebuješ s někým sdílet, ale najdi si skupinu lidí, co je to bdue těšit a ne svého muže, který se kvůli tobě překonává, ale prostě to neunese dlouhodobě.

Naopak - je pro tebe docela důležité umět si uchovat i ty ostatní role, ne jen mateřství - tedy roli partnerky a milenky. Je dost dobře možné, že díky tvé hormonální bouři tenhle aspekt vašeho živoat tvůj muž dost postrádá.

Pokud by ses chtěla učit komunikovat tak, aby si případné nedorozumění plynoucí z nevyřčených a nenaplněných očekávání minimalizovala, tak je na to výborná metoda které se říká nenásilní komunikace. Učí člověka aby byl schopný pojmenovat a vyslovit svoje potřeby a zároveň při tom respektoval odlišné potřeby toho druhého - což dost pomáhá minimalizovat zbytečné konflitky.

https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 03.08.19 09:57
@Sany80s píše:
Opravdu se doma nudí, navíc mu hrozí, že bude muset dělat něco, co se mu nechce.
Znám plno chlapů, co si zoufale měnili pracovní dobu, aby se doma vyskytovali takovým způsobem, aby se po nich nic nechtělo, nic nemuseli, nebyl prostor pro hádky a oni měli doma servis+sex.
Ne každý je takový, ale velká část ano.
A že se podle tebe nebude nudit, až bude dítě na světě? Pokud má teď priority, jaké opisuješ, bude se nudit ještě víc.
Podle mého je ten typ chlapa, který nechce doma nic řešit, mít servis, za to je ochoten finančně zajišťovat, ale tam veškerá jeho ochota končí.
Tu rodinu chce mít doma, aby měl zázemí, ale nechce jí být omezován víc než na financích.
Znám ženské, které si chlapa změnili na pokladničku, stačí jim, že chodí do práce a nechová se patologicky(násilí, gambling…), protože ví, že život samoživitelky je ekonomicky nevýhodnější.
Možnost, že ten tvůj změní přístup a bude ho bavit rodina, je minimální. Co s tím uděláš, to je na tobě.

Do puntíku :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 10:13

Děkuji za názory. Ono je to také pokaždé jinak. On si plánuje jak to udělá a jak to musí konečně udělat, ale nakonec stejně neudělá. Má jen plány. Doma se nudí, já třeba chápu, že někoho nebaví ten domácí stereotyp jako pustit si film například. Naopak já ho neomezuji. Mám své zájmy. Malý ještě není, tak ať si jezdí kam chce, vím že nekalého nedělá nic a že se vrátí v dobré náladě odpočatý. Vím že je týden mimo svět a tak musí aspoň o víkend zajet za kamarády, rodiči to mu neberu. Ale u nás už to začíná tak, že on si někam jede a já mezitím uklidím, uvařím a on přijde k hotovému. Pak chce sex a povídáme si, většinou v klidu. A ani toho si neváží. Jako věřím, že kdyby jsem s rekonstrukcí začala on se přidá, potřebuje takové to pobídnuti, pak už ho to baví, ale copak já umím štukování 8o vymalovat to jo, ale pokládat podlahu atd to neumim :nevim:
Blbý je, že takový nebyl. Věřím, že i na něj je takový nával zodpovědnosti hodně, ale člověk by pro to měl něco dělat a ne čekat že se to udělá.

jkra
Nadpozemská drbna 29504 příspěvků 03.08.19 10:21

Nech ho.az se maly narodi a zacne chodit, zvatlat, bude vic doma. Ted to hrotis.

terien
Extra třída :D 12374 příspěvků 03.08.19 10:25

Asi to není chlap, co ti při každém píchnutí poběží hladit břicho a nebude slzet u ultrazvuku. On to dítě v břiše nenosí, tak z toho holt nedělá takový drama jako ty a stejně jako většina chlapů není nadšený z uřvaného mimina, které na něj čeká :nevim: přestaň do něj šít a budete mít klid oba dva.

Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 03.08.19 10:25
@Anonymní píše:
ať si jezdí kam chce, vím že nekalého nedělá nic a že se vrátí v dobré náladě odpočatý. Vím že je týden mimo svět a tak musí aspoň o víkend zajet za kamarády, rodiči to mu neberu. Ale u nás už to začíná tak, že on si někam jede a já mezitím uklidím, uvařím a on přijde k hotovému. Pak chce sex a povídáme si, většinou v klidu.

Takhle on chce žít, nemyslím si, že by byl přístupný jinému životnímu stylu.

terien
Extra třída :D 12374 příspěvků 03.08.19 10:27
@Anonymní píše:
Děkuji za názory. Ono je to také pokaždé jinak. On si plánuje jak to udělá a jak to musí konečně udělat, ale nakonec stejně neudělá. Má jen plány. Doma se nudí, já třeba chápu, že někoho nebaví ten domácí stereotyp jako pustit si film například. Naopak já ho neomezuji. Mám své zájmy. Malý ještě není, tak ať si jezdí kam chce, vím že nekalého nedělá nic a že se vrátí v dobré náladě odpočatý. Vím že je týden mimo svět a tak musí aspoň o víkend zajet za kamarády, rodiči to mu neberu. Ale u nás už to začíná tak, že on si někam jede a já mezitím uklidím, uvařím a on přijde k hotovému. Pak chce sex a povídáme si, většinou v klidu. A ani toho si neváží. Jako věřím, že kdyby jsem s rekonstrukcí začala on se přidá, potřebuje takové to pobídnuti, pak už ho to baví, ale copak já umím štukování 8o vymalovat to jo, ale pokládat podlahu atd to neumim :nevim:
Blbý je, že takový nebyl. Věřím, že i na něj je takový nával zodpovědnosti hodně, ale člověk by pro to měl něco dělat a ne čekat že se to udělá.

Twl přestaň se chovat jako jeho matka :roll:

Uživatel je onlineTomkins
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 03.08.19 10:33
@Anonymní píše:
Zmohla jsem se mu jen říct, jestli takhle se chová k matce svého dítěte a odešla jsem.

Bože, to je hláška :zed: :zed: :zed:

Uživatel je onlinewelovefashion
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 99 inzerátů 03.08.19 10:36

A ty pracuješ? já když jsme se stěhovali a já byla v osmým měsíci a postel pro větší nesmontovaná, botnik a skřín to samé, vzala jsem do ruky šroubovák a jediný co jsem smontovala bylo půl skříně, když to přítel viděl, tak se chytnul za nos a do 2 dnů bylo vše hotovo :-) to co jsem mu předtím říkala skoro měsíc :-) nevím proč, ale bud ho k věcem musím nechat dojít, nebo se chopit činnosti, aby pochopil že moje trpělivost je u konce, když do něj prudím, tak nedosáhnu vůbec ničeho a fakt bych si to i mohla všechno udělat sama :zed: a na to já jsem dost opatrná ;)

Jo a pokud chceš, aby byl doma štastný, tak ho nepruď…

Já chápu, že tě něco štve, ale než ho s tím začneš vys..rat, tak popřemýšlej jestli je nutné to řešit a pokud ano, tak najdi VHODNOU chvíli ;)

Práci bych ho vzít nechala, třeba sám zjistí, že to pro něj není a za rok nebo dva půjde jinam ;) Mimino stejně většinu času spí. A když by byl doma, tak bych ho nechala užívat si dítě, tzn. může ho vykoupat, uspat…vzít ven kočár(budeš tak mít čas na sebe), sobotu si můžete udělat hezkou, jet na výlet, na oběd :-) přes týden můžeš chodit ven s kamarádkama ;)

Pokud bude doma fakt minimálně do úklidu bych ho nenutila, jen by si měl uklízet po sobě ;)

e-Surfařka
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 03.08.19 10:37
@Anonymní píše: …
Když mu říkám, že teď tohle řešit nechci, protože sám pozná až se malý narodí že priority bude mít i on sám jinde a bude dělat dobře hlavně pro malého pak neodpovídá. …
a na otázku s miminkem odpoví „stejně nemám doma co dělat a nudím se tu“ tak jediný co mu můžu říct, že teď třeba jo (i když práce je doma dost a dost na rekonstrukci) a že se později s dítětem nudit fakt nebude. …

Prijde mi, že máš moc romantický představy. Nepřeju ti to, ale myslim, že po porodu teprve narazíš mnohem tvrděj. Zatím ho dítě nijak neomezuje a on je z toho otrávenej už teď a vymýšlí, jak se doma mihnout co nejmíň. Vůbec nevim, jak můžeš automaticky předpokládat, že se mu po porodu změní priority. Ty tu vůbec nečteš ty diskuse, jak spousta čerstvých tátů od mimin utíká kam to jde (práce, koníčky) jen aby nemuseli být doma s brečíčím miminem? Ve svém nejbližším okolí to tak je min.ve dvou rodinách. A to často jsou ještě do porodu vzorní nastávající taťkové, kteří mají zájem - takže výchozí pozice mnohem lepší než u vás. Na jednu stranu mi prijde, že ty to zbytečně hrotíš (několik měsíců je dost času, i když jsi konkrétně neuvedla, na co všechno), ale na druhou stranu váš nastavající tatka nepůsobí jako ten natěšenej tatínek, co bude nosit brečící dítě, mnohem víc to na mne působí, že bude právě jeden z těch, co bude od mimina radši utíkat za prací, zábavou…Ale třeba překvapí a pújde do sebe, člověk nikdy neví…

Uživatel je onlinewelovefashion
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 99 inzerátů 03.08.19 10:43

A zeptám se uplně blbě, ale to si na štuky nemůžete najít pracanta třeba? jako my třeba pokládali plovoučku, montovali kuchyn, ale zednické práce, dlažbu a i nakonec malování jsme nechali na odbornících…co takhle nadhodit, jestli nemáš zadat někam poptávku, nebo rozhodit sítě na profesionály??? Prostě ho nenutit a nabídnout alternativu, pokud nebude chtít, pak se do toho třeba pustí sám ;)

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 03.08.19 11:42

Je to fakt potřeba tolik hrotit? Přijde mi, že se doma nudíš. Skříňku s pultem na věci a kočár jsme smontovali před měsícem. Postýlka nestojí doteď. Rodím za tři týdny. Přestaň se chovat jako hydra, ušetříš tím nervy hlavně i sobě, v pátém měsíci fakt jde ještě o houby.

Anik
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 03.08.19 11:43

Použila bych tip od welovefashion - ovšem né zase stylem prošení a fňukání, ale spíš oznámením, že se to teda udělá takto, když to nejde jinak. Peněz máte dost, že, tak proč si někoho nezjednat.
Já myslím, že je občas potřeba dát najevo, že se bez těch chlapů opravdu nepokakáme, myslím, že ani oni nemají rádi, když se jen fňuká a ťu ťu ťu, takže trošku rázněji…ne sprostě a ideálně ani ne v hádce, ale v klidu, vím, může to být těžké.
Nebo jak tu někdo psal, že začal montovat nábytek a chlap se pak přidal,,,u štukování to asi nepůjde, ale třeba bby se našla nějaká činnost, na které bys to mohla vyzkoušet.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama