Partner a moji rodiče

Anonymní
20.9.21 00:05

Partner a moji rodiče

Dobrý den. Chtěla bych poradit nebo znát váš názor. S partnerem jsme spolu už přes rok. Já znám skoro jeho celou rodinu. A on z té mé zná pouze sestru a jejího partnera. S rodiči je to občas těžší, jsou už celkem starší a jejich názory na některé věci nejsou úplně fajn. Přemýšlím jak je seznámit, nevím, proč jsem to neudělala dříve, teď doma řešíme takové složité věci, takže je to i z toho důvodu. Ale mám strach asi jak to dopadne… Zní to špatně, ale co když mě přítel opustí, protože si s rodiči nebude rozumět… :think:
Děkuji za jakoukoliv odezvu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7711
20.9.21 00:13

Neznáme rodiče, neznáme přítele. Proč myslíš, že si nebudou rozumět? V čem by měl být, dle tebe, kámen úrazu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
20.9.21 00:17
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych poradit nebo znát váš názor. S partnerem jsme spolu už přes rok. Já znám skoro jeho celou rodinu. A on z té mé zná pouze sestru a jejího partnera. S rodiči je to občas těžší, jsou už celkem starší a jejich názory na některé věci nejsou úplně fajn. Přemýšlím jak je seznámit, nevím, proč jsem to neudělala dříve, teď doma řešíme takové složité věci, takže je to i z toho důvodu. Ale mám strach asi jak to dopadne… Zní to špatně, ale co když mě přítel opustí, protože si s rodiči nebude rozumět… :think:
Děkuji za jakoukoliv odezvu :srdce:

Pokud budeš jednat dospěle a nebudeš na rodičích závislá a budeš jednat sama za sebe, nebude důvod, aby tě přítel kvůli jejich názorům opustil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2223
20.9.21 00:23
@Anonymní píše:

Tak chápu, že v případě, že by si nesedli, že to může být v něčem složitější, já tohle naštěstí neznám, ale dovedu si představit, že by mě to mrzelo atd. Ale prosím Tě, proč by se s Tebou měl rozejít? Chodí s Tebou, ne s tvými rodiči. Pokud by něco takového udělal, kvůli tomu, že si s nimi nerozumí, tak to by nestál vůbec za nic, takže jestli je normální, tak se nemáš čeho bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
20.9.21 08:27

Pokud by nastal nějaký problém, stůj za ním, nikoli za rodiči (pokud tedy nepůjde o nějakou životně důležitou věc, se kterou bys nesouhlasila). Pak není důvod, aby tě opouštěl, i kdyby byli rasisti a on černoch :D :mavam: Neboj, to bude v pohodě, oni budou nervózní i rodiče ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2209
20.9.21 08:34
@Anonymní píše:

No hele, pokud přítel bude cítit, že za ním stojíš, když je v právu on a ne rodiče, že rodiče nějak do něj šijou, nevidím důvod, proč by se měl s tebou rozejít.
Nicméně pokud budeš před rodiči na jejich straně - tedy dáš za pravdu jim a teprve až budete někde sami, uznáš, že rodiče to přehnali, pravdu má on atd, tak samozřejmě reálné riziko rozchodu dříve či později hrozí.
Ale že by se s tebou rozešel ihned po prvním setkání s rodiči (když ho třeba nějak na to připravíš), to by snad neudělal. A jestli by to udělal, tak je to hň. up a nebyla by ho škoda… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7711
20.9.21 08:53
@unuděná píše:
Pokud by nastal nějaký problém, stůj za ním, nikoli za rodiči(pokud tedy nepůjde o nějakou životně důležitou věc, se kterou bys nesouhlasila). Pak není důvod, aby tě opouštěl, i kdyby byli rasisti a on černoch :D :mavam: Neboj, to bude v pohodě, oni budou nervózní i rodiče ;)

Rodiče: „Vždyť je to fetka od pohledu!“
Dcera: „No to teda přeháníte. On se jen potřebuje uvolnit od stresu a docela oceňuji, že má praxi v píchání.“ :mrgreen:

Ne, vážně. Zakladatelko, varuj přítele, že rodiče umí být nepříjemní, že si pro svoji dceru představují studovaného, vysoce postaveného a finančně zajištěného prince na bílém koni, nebo jestli mají postoj „nejdřív kostel, potom postel“, že se jim nebude líbit jeho věk, celoplošné tetování nebo co my víme, co by jim mělo vadit. Ale stejně tak bych aspoň náznakem varovala rodiče, ať se psychicky připraví, že přítel nebude podle jejich představ. Přítel se s tebou nerozejde kvůli rodičům, pokud ví, že ty ho máš ráda takového, jaký je. Třeba to nakonec bude fajn pokec u kafíčka. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
20.9.21 08:58

@Petule030 Však ona nepsala, že on je nějakej „divnej“ nebo by pro ně mohl být kontroverzní. Psala jen, že jejich názory na některé věci nejsou fajn. Tak třeba jsou antivax, voliči Babiše nebo třeba přísní věřící, to nevíme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9929
20.9.21 09:00

A rodice jsou co? Neonacisti? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54009
20.9.21 09:34

Hodně záleží v čem myslíš že bude problém. Ale zase proč by se s tebou rozcházel ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
20.9.21 10:37

Tak s rodiči to někdy nebývá jednoduché - pokud bydlíš sama, či bydlíte s přítelem samostatně, tak kontakt s rodiči můžeš omezit na nutné minimum, pokud to uznáš za vhodné. Pokud nemají o seznámení s přítelem zájem, asi jim ho cpát nemusíš. Prostě si s nimi sedni a rozumně si popovídejte kde je problém.

Pokud nemáš přítele po krk v exekucích nebo doma nevaříte perník, tak se snad není čeho obávat, ne? Jako rodič samozřejmě pro své děti chci to nej jak tu již někdo zmínil. Ale na druhou stranu nemám zapotřebí opovrhovat někým jen proto, že není ředitel nadnárodní firmy nebo není podnikatel s každým rokem novým autem. Ať je hodnej, má to v hlavě srovnaný a pak mi bude vcelku jedno, že je to tesař, nebo kuchař, nebo operátor ve výrobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 11:52

@RacionalniMuz
No tak jednoduché to právě někdy není. Moje mám měla prostě o mých partnerech vždycky odlišnou představu, můj výběr jí vadil a dávala to náležitě najevo. Bohužel měla dost vyhraněné představy a já úplně jiné. Já chtěla vždycky normálního kluka/chlapa, se kterým si mám o čem povídat, máme stejné zájmy, je na něho spoleh, je nám spolu fajn a výhledově bude mít zájem se mnou plánovat rodinu. To pro ni je zoufale málo, ona požaduje atraktivní vzhled, jinak je pod její úroveň a zahazuju se s ním, je ostuda, když nás někdo uvidí. O postavení nebo peníze jí až tak nešlo, ale hodně o to, jestli je to ťunťa, který jí bude poslouchat, když na něj houkne, aby náš život byl po jejím. Bohužel já o životě měla jiné představy než ona, takže když je měl logicky kompatibilní se mnou, nešly dohromady s jejími, a byl oheň na střeše. V mladším věku, kdy člověk rodiče nemůže úplně ignorovat a je na nich do určité míry závislý, mi několik vztahů skutečně zkazila, nestálo jim to za ty neustále konflikty a problémy.

• Citovat
  • Nahlásit
186
22.9.21 14:19

Rodiče to sice nechtějí slyšet, nicméně musíš jim sdělit, že s partnerem budeš tvořit rodinu ty a nikoliv tvoji rodiče. Znovu opakuji, pokud přítel není na okraji společnosti, tak snad nezáleží tak ukrutně na vzhledu, ale především na vlastnostech, na kterých se staví rodina a dlouhodobé vztahu. Nerozumím, k čemu by ti měl být Ken, který bude poslouchat na slovo tvou maminku. To máš pak lepší žít sama, věř tomu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat