Partner a návykové látky

Anonymní
26.1.20 13:02

Partner a návykové látky

Ti kteří kouří, nebo používají žvýkací tabák tu asi budou psát, jak je to v pořádku, tak bych uvítala spíše názor nekuřáků. Já sama nekouřím. Dříve občas někdy ano, ale s partnerem jsme se domluvili, že toho necháme. Nějaký čas to šlo, jenže… Má kolem sebe kuřáky, kteří ho pořád stahujou s sebou. Snaží se, abych to nezjistila, nicméně někdy to jde cítít na oblečení, nebo když jsem dnes brala prádlo na praní, tak z kapsy vypadl žvýkací tabák. V rodině mají rakoviny a zdravotní komplikace kvůli kouření. Tak se bojím, aby si zbytečně neničil zdraví :/. Nepotřebuji tu pak zůstat sama, a nedejbože s dítětem. On to bere na lehkou váhu, už jsem mu to vše řekla, ale jako bych mluvila do zdi. Ani neřekne, že by i mohl zkusit přestat abych byla víc vklidu. Nedá mi to už spát. Setkal jste se někdo s něčím podobným?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

310
26.1.20 13:26

Ano. Lide se prostě poučí až na to přijde vhodný čas. Já takhle do partnera hustila jiné rady ohledně zdraví a poučil se, až když bylo „pozdě“. Vidím to i u sebe, změním se, až já doopravdy chci, ne když to po mě chce někdo jiný.
Netlačily bych na něj, je to prostě jeho zdraví, občas bych mu třeba ráda řekla, že mi na něm záleží a že bych si přála, aby byl opatrný a omezil kouření kvůli svému zdraví a třeba ho zkusila zabavit, aby netravil tolik času s kamarády co kouří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 13:26

Bohužel ano. Manžel šel na takovou odvykaci seanci, pak skoro tři měsíce nekouřil a já byla šťastná. Jenže… Kolem něj samí kamarádi kuřáci a stáhli ho zpět. Takže teď přede mnou a dětmi dělá, že nekouří, ale nejsem samozřejmě hloupá. Jsem vděčná, že to nedělá před námi alespoň, ale i tak mě to mrzí. Když už to vydržel přes dva měsíce, mohl to vydržet i dál. Škoda… :nevim: já to chápu, že je to těžké, ale jde především o zdraví jeho i naše. S tím se asi nic dělat nedá. To musí dotyčný hodně chtít sám.

• Nahlásit
  • Citovat
117
26.1.20 13:29

Pokud sám nechce nebo nemá důvod tak nepřestane. Taky mám přítele kuřáka a sama nekouřím. Byla bych ráda kdyby přestal kvůli dítěti, ať pak nechodí s kočárkem a kouřil u toho a taky z finančního hlediska. Snaží se to omezit, ale vydrží mu to maximálně týden. Jsem smířená s tím, že je to prostě kuřák a nepřestane. Ze zdravotního důvodu mi to tolik nevadí. Celá moje rodina jsou silní kuřáci a rakovinu nemají. Navíc rakovinu může mít i nekuřák, to neovlivníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
26.1.20 13:34

Sama jsem kouřila a přestala. Stačila blba angina a kašlem RTG plic a měla jsem stažené půlky. Od té doby ani N a strašně mi to smrdi a vadi. A teď mě vytaci i ty eletriky jak ji ma každej sice to nesmrdi. Ale myslím, že i ta pára škodí a kdyz to zahodí tak to teda smrdi hrozně. Bohužel musi na to přijít sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10245
26.1.20 13:54

Dokud nebude chtít sám, je to marný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 15:14

Přítel nekouří a jsem za to ráda. Každopádně když si najdeš kuřáka, tak nemůžeš počítat s tím, že se kvůli tobě změní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 16:43
@Nicole 1234 píše:
Přítel nekouří a jsem za to ráda. Každopádně když si najdeš kuřáka, tak nemůžeš počítat s tím, že se kvůli tobě změní :nevim:

On kuřák nebyl :/, to po nějaké době ho to chytlo. Ale snažil se to skrývat, tak jsem to nepoznala hned. A mezitím se to stihlo rozjet. Později už se na to přišlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.20 16:48

Jestli kouří tak podle mne nepřestane. Tak nekouřím už a přítel jo a narovinu mi řekl ze proste nepřestane tak kouri aspoň na balkone. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
135
26.1.20 20:47

Ahoj, já že zkusenosti vím, že je to všechno o hlavě a člověk prostě musí být sám má 100% přesvědčený přestat kouřit. Pokud sam nechce, tak ho podle mě nic nedonutí..manžel přestal cca po 9 letech kouření ze dne na den, po narození dcery :-) už to bude 5 měsíců a už nadává, jak kuřáci smrdí a pokud si někde na akci potáhne, tak mu to ani nechutna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 20:47
@Anonymní píše:
On kuřák nebyl :/, to po nějaké době ho to chytlo. Ale snažil se to skrývat, tak jsem to nepoznala hned. A mezitím se to stihlo rozjet. Později už se na to přišlo.

Tak to potom jo. To je škoda, že se to nezarazilo hned v začátku :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama