Partner chce, abych pracovala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 14:13
Partner chce, abych pracovala

Milé maminky, předem bych chtěla říci, že neočekávám, že byste mi pomohly vyřešit partnerské vztahy. Nicméně bych ráda slyšela i jiné názory a vystoupila z jakési sociální bubliny, ve které se nyní nacházím.

Mám roční děťátko. Takže samozřejmě již přes rok jsem doma na RD a nepracuji. Jak jistě všechny vzpomínáte, péče o tak malé dítě zabírá většinu času plus do toho péče o domácnost. Mám ale „superšvagrovou“, která zvládá jak péči o stejně staré dítě, tak domácnost a ještě několik hodin denně tráví prací. Pracuje buď z domova nebo trikrat týdne dve hodiny z firmy. Můj partner nedávno přišel s tím, proč švagrová může pracovat a já ne. Řekněte mi, vážně jsem zaspala dobu a už bych měla roční dítě šoupnout k babičce a mazat do práce? Je takových žen hodně?
Nebo je tu něco špatně? Před tím než jsme si pořídili dítě, nepadlo o takovém postupu ani slovo. A já s tím tedy nesouhlasím, kvůli tomu jsem si dítě nepořídila, abych ho co nejdřív dala do výchovy prarodicum a šla pracovat, kromě toho pořád kojim. Ještě nutno dodat, že v sociální nouzi nejsme, žádné půjčky ani dluhy na krku nemáme, s partnerem se na nákladech podílíme, on z platu a já z rodičáku. Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »

Reklama

Reakce:

Evulina
Extra třída :D 14759 příspěvků 23.03.18 14:18
@Anonymní píše:
Milé maminky, předem bych chtěla říci, že neočekávám, že byste mi pomohly vyřešit partnerské vztahy. Nicméně bych ráda slyšela i jiné názory a vystoupila z jakési sociální bubliny, ve které se nyní nacházím.Mám roční děťátko. Takže samozřejmě již přes rok jsem doma na RD a nepracuji. Jak jistě všechny vzpomínáte, péče o tak malé dítě zabírá většinu času plus do toho péče o domácnost. Mám ale „superšvagrovou“, která zvládá jak péči o stejně staré dítě, tak domácnost a ještě několik hodin denně tráví prací. Pracuje buď z domova nebo trikrat týdne dve hodiny z firmy. Můj partner nedávno přišel s tím, proč švagrová může pracovat a já ne. Řekněte mi, vážně jsem zaspala dobu a už bych měla roční dítě šoupnout k babičce a mazat do práce? Je takových žen hodně?
Nebo je tu něco špatně? Před tím než jsme si pořídili dítě, nepadlo o takovém postupu ani slovo. A já s tím tedy nesouhlasím, kvůli tomu jsem si dítě nepořídila, abych ho co nejdřív dala do výchovy prarodicum a šla pracovat, kromě toho pořád kojim. Ještě nutno dodat, že v sociální nouzi nejsme, žádné půjčky ani dluhy na krku nemáme, s partnerem se na nákladech podílíme, on z platu a já z rodičáku. Díky.

Tak prvně by mě neštvala švagrová, ale tvůj muž. Pokud s ročním dítkem švagrovka pracuje, zcela jistě ho v některé oblasti zas musí šidit (jak píšeš, „odkládá“ ho k babičce apod.). Ještě zčásti bych pochopila tvého muže, pokud by jste měli finanční nouzi, ale píšeš, že nemáte. Možná by jsi se mohla svého muže zeptat, jestli vidí smysl v tom mít dítě a pak hned jít co nejdřív hákovat a u dítěte šidit kontakt a výchovu a jestli vidí smysl v tom opičit se po ostatních.
Hlavně by si měl uvědomit, že ty jsi ty (lépe řečeno vy jste vy společně s mužem) a švagrová je švagrová a každý to má nastavené jinak.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 14:19

Jsem zvědavá co ti tady budou psát holky, vesměs se určitě ozvou ty, co pracovaly hned a nechápou jak někdo může být doma :D
já teda hlavně nechápu jak po tobě může chlap něco takového vyžadovat, zaplať pánbůh za toho mého! a hlavně máme peníze společné

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 23.03.18 14:19

Já pracuji 4h týdne od dceřiných 9 měsíců, ale proto, že jsem chtěla a ne, že by mi to nakazoval partner, to opravdu ne :)

rokris
Kelišová 5400 příspěvků 23.03.18 14:20

Od ročního dítěte bych se nehnula, kdyby to nebylo nezbytné. Je ještě malinké. :srdce:

prcekniky
Závislačka 3325 příspěvků 23.03.18 14:20

Asi si to budete muset vyříkat spolu, ale podle mě je to blbost. Já teď čekám třetí dítě, jsem doma v kuse od konce r.2013. Manžel tedy zastává názor, že žena má být s dítětem doma a ne ho někomu házet na krk. A já jsem stejného názoru. Samozřejmě pokud bych našla něco seriozního na práci z domova nebo něco opravdu časově nenáročného, aby se zvldnul starat manžel, nebránila bych se přivýdělku. Ale ne v roce věku dítěte, ještě navíc kojeného..

terien
Kelišová 7125 příspěvků 23.03.18 14:20

V roce dítěte už jsem byla půl roku v pracovním procesu, ale nevidím důvod proč bys ty do práce musela. S ročním dítětem máš plné právo být doma, finanční problémy nemáte, takže pokud ty po tom netoužis, buď s klidným svědomím doma.

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 23.03.18 14:20

Nevidím ve tvém příspěvku dotaz, na který bych odpověděla, ale můj názor je ten, že pokud netrpíme existenční nouzí a já osobně nemám potřebu, tak bych do práce nešla. Co je mi do toho, jak to dělá nějaká švagrová :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9145 příspěvků 23.03.18 14:21

Hlavně dítě není babičky, ale vaše. Takže si to partner představuje jak? Ze se budete střídat na směnách a ten, co zrovna bude doma bude vychovávat dítě a starat se o domácnost? A to hezky fifty fifty? Poslala bych ho k šípku s takovými řečmi. Dítě je male jen jednou, peníze mate, tak ať neprudi

nini77
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 14 inzerátů 23.03.18 14:22

Když vás nenutí finance a ty do práce nechceš tak je to nesmysl. Pokus se mu vysvětlit, že tomu dítěti nikdo ten čas bez matky nenahradí. Že ty chces být s dítětem doma. Myslím, že jediná cesta je vysvětlit mu protiargumenty. Držím palce

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 23.03.18 14:23

Jsem přesvědčená, že co vložíš do dítěte první 3 roky, mu dá neskutečně moc, a tobě se to vrátí taky. Dítě potřebuje mámu. Tvůj chlap je mimo. :zed: Ano, pár hod. týdně by se zajisté dítku nic nestalo, kdyby hlídala babi, ale pokud nechceš ty sama, poslala bych ho se svými úvahami někam.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 23.03.18 14:24

To je těžké, to je na dohodě těch dvou :nevim: nelze se řídit dle ostatních
Můj manžel třeba je rád, že se věnuji dětem a domácnosti, a mluví i o tom, že bych třeba mohla být doma další dobu než tři (resp.6 let)
Ale mě by zas hrálo, takže od celou dobu alespoň ve volných chvílích pomáhám manželovi s firmou(ale vše z domova a na na úkor děti)

P4ja
Závislačka 4906 příspěvků 23.03.18 14:25

Tak ono, pokud má švagrová práci na to, že může pracovat z domu a do firmy jezdí na chvilku, tak jako proč ne. Já taky počítám s tím, že něco málo si přivydělávat na RD budu.
Ale pokud bys měla chodit na 8 hodin někam hákovat, tak mně to přijde jako nesmysl. Ale nevím jakou máš práci. Ono myslím, že je fajn užít si dítě, a pokud tě opravdu netlačí nedostatek peněz, tak si to s dětma užít.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 23.03.18 14:25

V první řadě, nesoudila bych švagrovou a další, co šly brzy do práce, když to zvládají a chtějí to tak mít. Tohle je čistě mezi tebou a manželem. Pokud nemáte žádnou finanční nouzi ani dluhy, pak jeho snahu tě dostat do práce stůj co stůj nechápu.

Evulina
Extra třída :D 14759 příspěvků 23.03.18 14:25

Jinak já mám teda brigádu, na kterou malinkou vozím už defacto od narození, ale je to:

1. Na 1 hodinu denně - rozvezu kolem poledne obědy do dvou lesních školek
  2. Malá mi právě v tu hodinu, kdy vyjíždím, normálně usíná, takže je to ideál, v autě usne, přijedu domů, přendám citlivě do kočárku a dospí se buď na chodbě (když je hnusně) nebo venku (když je dobře a tepleji).

Ale jinak abych tak malé dítě kvůli práci šidila, to ani omylem. Asi máš zakladatelko za muže opičáka, když se chce tak opičit po druhých :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 45 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama