Partner má schizofrenii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 22:22
Partner má schizofrenii

Omlouvám se, že píši anonymně, ale jde o dost osobní záležitost.
Můj muž má schizofrenii, první ( a jedinou ) ataku měl před asi 7 lety. Od té doby se léčí, chodí pravidelně k psychiatričce, bere léky. Máme spolu dceru.
O jeho nemoci jsem se dozvěděla asi po půl roce vztahu, tenkrát jsem moc váhala, zda vztah neukončit, ale nedokázala jsem se rozejít s někým, koho miluji jen proto, že je nemocný. Ale věděla jsem, že o něj budu mít do smrti strach a strach budu mít i o naše děti, aby tuto nemoc nepodědily.
Doteď jsem tyto strachy dokázala docela dobře kočírovat, ale poslední dobou se utápím v myšlenkách, že se může něco stát…jak partnerovi, tak dceři…Chtěli bychom ještě jedno dítě, ale tím pádem se budu celý život bát ještě o dalšího človíčka…Vím, že strach bych samozřejmě měla o partnera i o děti, ikdyby muž tuto nemoc neměl, je mi jasné, že onemocnět může i dítě naprosto zdravých rodičů…
Bojím se zjišťovat si o této nemoci víc, myslím ve smyslu pátrat po internetu…Přemýšlím spíš, jestli nenavštívit odborníka a zeptat se jeho, jakou prognózu má muž a jaké je nebezpečí, že to budou mít děti. Partner se samozřejmě svého lékaře ptal, prý mu řekl, že to dědičné není, ale nevím, jestli mi to neříká jen proto, abych se nebála…
Ani vlastně nevím, na co se vás ptám…možná co byste dělali na mém místě…možná má někdo zkušenosti…
Každopádně je to první krok, jak se snažím pomoct sama sobě, protože se utápím v hrozném strachu o své nejbližší…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 27.06.12 22:36

Chápu Tvoje strachy a řeknu, co bych udělala já, ale neber to jako to správný - určitě bych se poradila s odborníky, ale pak bych navštívila kineziologa nebo dobrýho regresního terapeuta a zjistila, co se v toom dá podniknout. :oops: držim palce :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 22:44

@dvojmatka
Moc děkuji za odpověď. Nemám tušení, kdo je a co dělá kineziolog a regresní terapeut :oops:, mohla bys mi to prosím přiblížit? Je to nějáký druh alternativní medicíny? Díky

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 27.06.12 22:49

Můj dědeček byl schizofrenik, klasický rozvoj nemoci před 25.rokem věku, přes den děla medinu, v noci novináře a nějak nezbyl čas spát a nemoc se vlivem stresu zřejmě projevila. Měl na to dokonce nakonec i invalidní důchod. S mojí babičkou měl jednu dceru - moji mamku, měli ji celkem pozdě, babičce bylo už 35let, děda byl ještě starší, nevím přesně o kolik, tuším že 50let cca mu bylo, ale už v té době byl v invalidním důchodu, takže nemoc v plném proudu. Moje babička šla kvůli penězům od 4m mimina do práce a s mamkou zůstal doma dědeček-schizofrenik.
Moje maminka přežila, dědeček se dožil celkem vysokého věku, tuším cca 80let (já ho teda nepoznala), nikdy nikoho nezabil ani neohrozil na životě, moje maminka je sice možná trochu hysterka, ale nemoc rozhodně nepodědila, i já už jsem „vyrostla“ z toho nejrizikovějšího věku, kdy se nemoc může rozvinout, hlasy neslyším, nikoho s nožem tu nehoním. ;)

Nicméně já bych to nedala a nepokrytě přiznávám, že bych se asi rozešla už na začátku. Ale když už jsi s ním, on se k nemoci staví velice zodpovědně, nesnaží se vynechat léky, tak bych to neviděla tak černě, dá se s tím žít, teď jsou léky mnohem dál a můžete prožít spokojený život a ani vaše děti nemusí nic podědit :hug:

dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 27.06.12 22:49
@Anonymní píše:
@dvojmatka
Moc děkuji za odpověď. Nemám tušení, kdo je a co dělá kineziolog a regresní terapeut :oops:, mohla bys mi to prosím přiblížit? Je to nějáký druh alternativní medicíny? Díky

ano je to alternativa a mnozí možná odsoudí, ale já vím jedno - mě jako neplodce, co leéta řešila jak přijít do jinýho stavu regrese pomhla k 3 krásným dětem ;) http://regresniterapie.wz.cz/

kineze http://www.celostnimedicina.cz/…ziologie.htm?…

jen je třeba najít ověřený lidi - ne šarlatány! a člověk, kterej jde na regresi nesmí brát léky - takže někdy musí za dotyčnýho člověka jít někdo jako medium ;)

Peettaa
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 27.06.12 22:50

Ahoj a drz se a hlavne klid :) strach ti akorat udela vsechno horsi a proto je dobra medicina typu pozitivniho mysleni :) a verit v dobry konec, samozrejme pokud manzel ma tuto nemoc pod palcem cimc myslim ze to zvlada nema zadne episody a tak, tak je hrdina a zaslouzi si obdiv a ne strach chapu ze ten tvuj je prirozeny protoze jde o lidi ktere milujes :) ale snaz se nebat a urcite si zajdi k odbornikovijeho slova ti pomohou nejvice a budes vedet ze jsou odborna urcite se ti ulevi :) :kytka: Mej se krasne a hodne stesti :*

pannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 27.06.12 22:53

Máme v rodině těžkého schizofrenika, je to sestra mého otce, tedy teta. Když jsem čekala první dítě, byla jsem na genetice, zda by mi někdo nevysvětlil, zda by mohlo mé dítě mít tuto nemoc. Dědičná být může, i přes koleno, ale je to nepatrné procento, skoro jen promile, že by to mohlo dítě mít. Nokdo ti to nezaručí, nepoznáš to, pouze se to někdy projeví, třeba v pubertě…
Chápu tvé obavy, ale neubírej si takovými starostmi radost ze života. Moc přemýšlíš, zvlášt ted, když už jsi se vlastně rozhodla kdysi před lety, že manžela miluješ a zůstaneš s ním. On se navíc léčí, všechna chvála, jen neléčený schozofrenik je nebezbečí pro sebe a okolí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 23:00

@pannda
Moc děkuju, tohle jsem asi potřebovala slyšet.
Lituji, že jsem za psychiatrem nešla už tehdy ( před početím dcery), třeba i za genetikem…ale já se strašně bála, že mi řekne něco, co nechci slyšet…dítě jsme s manželem oba moc chtěli, milujeme se a dceru vychováváme s láskou…ale tenhle strach mě prostě požírá…někdy je to lepší, někdy krize, jako dnes…manžel i dcera už spí a já tu brečím do klávesnice…

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 27.06.12 23:04
@Anonymní píše:
ale tenhle strach mě prostě požírá…někdy je to lepší, někdy krize, jako dnes…manžel i dcera už spí a já tu brečím do klávesnice…

Možná bys potřebovala pomoc především ty, nebála jsi se počít dítě se schizofrenikem, chtěla bys další a máš strach, možná se to teď vyhrotilo, když bylo víc vidět schizofreniky v médiích v tom nejnegativnějším slova smyslu.
Já bych ti asi doporučila bachovky (bachovy esence), jak na homeo moc nedám, tak zrovna bachovky mi přijde, že na tyhle psychické stavy hodně fungují, teď přesně nevím, která z esencí je na toto vhodná, ale zrovna na různé druhy strachů je tam celkem dost velký výběr 8)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 23:06

@Gladys
Máš pravdu, televizní masáž o schizofrenicích vzazích mi zrovna nepřidává… :(

pannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 27.06.12 23:15
@Anonymní píše:
@Gladys
Máš pravdu, televizní masáž o schizofrenicích vzazích mi zrovna nepřidává… :(

Neblázni, nemá smysl se strachovat. Když uvedu i opačný příklad..moje kamarádka má bratra schizofrenika, nevím, jestli se léčí, jak žije, ale rodiče byly a jsou zdraví..Takže si myslím, že je to v podstatě nevyzpytatelné onemocnění, a žádný lékař ti neřekne s jistotou, co může nastat.
I můj bývalý spolužák ze základky je v inv. důchodě kvůli schizofrenii, ale už jako dítě byl „divný“, s nikým se nebavil, neučil se dobře, byl terčem posměchu, zkrátka jiný. Takže i tohle může být vodítko, zda se nemůže v budoucnu něco projevit-tím že je dítě uťáplé, jiné, uzavřené. Pokud máš veselé, aktivní dítě, těš se z něj, a nepřemýšlej, co by, kdyby…

Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 27.06.12 23:19

.

Příspěvek upraven 05.07.12 v 22:36

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.12 23:40

Já si především myslím, že si zasloužíš velký obdiv.
jinak k tématu - co já vím (už to nemusí být aktuální informace, zjišťovala jsem si to před lety), tak zatím dědičnost psychických onemocnění obecně prokázána nebyla, ovšem dědí se jakási náchylnost k psychické nemoci - tedy v určité krizové situaci se nemoc může projevit
my bohužel takovouhle zátěž máme v rodině (deprese, různé panické a úzkostné poruchy, bipolární porucha, schizofrenie - ovšem u našich předků se to objevilo po konkrétním tragickém zážitku (Osvětim)a já si myslím, že oni se s tím nedokázali vyrovnat (asi to ani nejde), tudíž se to nějak dál přenáší z generace na generaci)
jinak zpět k tématu: neboj se a běžte do druhého miminka! Držím palce, aby ses strachu brzo zbavila.
Omlouvám se za anonymitu a román
 IZ

katalyzator
Závislačka 2718 příspěvků 27.06.12 23:49

Jak píše předchozí pisatelka… náklonnost; každá nemoc, tělesná i duševní, má dvě složky: tu náchylnost - a spouštěč. Někdo má náchylnost vysokou, ale celý život nepotká ten správný spouštěč, a tak ani o své náchylnosti neví; někdo nízkou, a spuštěče jsou slabé, tak se taky nic nestane; ale holt někdo má tu smůlu, žemá náchylnost dostatečnou a pottkal se v životě s dostatečně silným podnětem, aby nemoc propukla… je to holt loterie; mebo, jak říkal Forrest Gump, jako bonboniéra: nikdy nevíš, jaký bonbón si vytáhneš…

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 28.06.12 07:58

Ahoj zakladatelko, zkus napsat SZ uživatelce Elata, mohla by ti pomoct. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >