Rozdělení domácích prací s partnerem

21
5.10.19 13:55

partner - rozdeleni domacich praci

Domace prace - rozdeleni
Ahojte, chcela som sa s vami poradit,,, obaja s mazelom pracujeme, zarabame rovnako, on pracuje z domova, ja dochadzam do kancelarie 3× do tyzdna. Manzelova uroven poriadkumilovnosti je ovela vyssia ako moja. casto sa kvoli tomu hadame. Cakame dieta, som v 11 tyzdni. kvoli peniazom budem musiet pracovat co najdlhsie. kupili sme si dom pred 4 mesiacmi a tym to vsetko zacalo. manzel je na dom strasne precitlively a chce ho mat uplne vycinkany. navrhovala som kupit roboticky vysavac, ale on povedal ze to nepovysava dokonale, tak ze kupime kvalitny rucny a bude vysavat on. na striedacku robime spolu vsetko ostatne. s tym ze ja periem, prezliekam periny, staram sa o kvety. on si vari sam, ja sa stravujem v praci, alebo si tiez nieco uvarim sama. cez vikend sa snazime varit si spolu. to mi raz povedal ze mu uvari maminka, lebo keby ma cakat na mna pokial mu uvarim tak zomrie hladom. a ked raz u nas jeho maminka uklizela, tak sa velmi divil, ze mi to vadi, kedze ja neuklizim. jeho pristup ma velmi stresuje, tym ze na mna ohlade poriadku tlaci. dnes sme mali zase problem, kvoli zehleniu. ja sa snazim vyhnut cely zivot zehleniu, ktore z duse neznasam. kupujem si prevazne veci, ktore sa zehlit nemusia a zehlim si ozaj len to co je velmi pokrcene, takze cca 6 kuskov oblecenia za pol roka. manzel ma kazde pranie asi 15 veci na vyzehlenie, ktore mu maminka vzdy zehlila. podotykam ze manzel nevie co je krizovy srobovak, utahovacka, vrtacka. co mame doma naradie, tak to je vsetko co som priniesla len ja. on nema nic, vzdy si na to zavolal ludi. takze u nas nabytok a vsetky technicke veci robim ja. on to nevie, a ked sa do niecoho pusti tak to pokazi. tak som mu povedala ze ja zehlit nebudem, ze to neznasam, a ze sa cely zivot tomu snazim vyhnut. hlavne sa mi ani nepaci ze ma stavia do role, ze ja mu mam nieco robit, co on sam nechce, ked to nechcem ani ja. ked obaja vsetko platime na polovicu. mame rovnake prava. nehovorim ze situacia sa nezmeni ked budem na materskej a on bude hlavne prispievat do financneho rozpoctu a ja budem prevazne doma. ale takto ked som rada kvoli praci ze som, a este mu po veceroch zehlit, varit… on bol zvyknuty ze vsetko robila doma maminka, uklizela mu pokoj, zehlila, prala, varila… mam 37 rokov on 39, sme spolu 2 roky. cely zivot sa o seba staram sama. dom sme kupovali na polovicu. on mi povedal ze nezehli a nikdy zehlit nebude, ze to by sa uz citil ako uplny debil, ze by mal robit zenske veci, ked som mu povedala ze nech si ozehli sam. povedala som ze to moze zaniest do zehliarne, alebo si mozeme zaplatit pani na zehlenie. on povedal ze to je skoda, ze to zanesie maminke. tak chcem vediet vas nazor. asi tu bude vela nazorov, ze som emancipovana zena, a ze to nie je spravne. ale ja to citim inak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2028
5.10.19 14:02

To me pobavilo :) takove „starosti“ skoro ve 40 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
5.10.19 14:03

@Payus hmm tak to dakujem za radu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6022
5.10.19 14:04

Nehodite se k sobe a bude hur. Je mi to lito. Mate se tesim t na miminko a misto toho resite kraviny. Ja zehlim dvakrat rocne, neni to moje priorita.
Proc s tebou teda je, kdyz neodpovidas urovni jeho maminky? Dite bylo planovane?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900

To je povyku kvůli žehlení pár věcí. Vyžehli to u televize a máš to. Já nevím - víc než partneři mi přijdete jako soupeři, co se hádají o tom, kdo toho víc udělá a kdo to líp udělá. Nechápu, proč si pořizujete dítě, když jste jak dva kohouti na jednom smetišti a dohadujete o naprostých kravinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18656

Holka, vzala jsi si mamanka, co ti na ti rict. To te jako netrklo, nez jste se vzali a pocali dite?
Nechapu tu modu, ze si kazdy vari sam, vsechno financne napul… Bych ho standopere poslala zpatky k mamince.
Doma delame kazdy dle svych moznosti a schopnosti s prihlednutim k osobnim preferencim. Muj muz nema problem vyprat, vyzehlit, uvarit, upect, uklidit (vytira, zachod, koupelnu a okna myje vkastne jen on), komplet se postarat o deti vcetne mimin. Jako bonus ovlada vrtacku a dalsi naradi. Posli sem toho tveho trotla na proskoleni. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
5.10.19 14:06

Já z toho teda nemám vůbec pocit, že bys byla emancipovaná. Já nežehlím vůbec. Manžel je ochotný mi se vším pomoct, vše ohledně úklidu a vaření ovládá. Přesto se snažím to dělat co nejvíc sama, protože zase naopak já neumím chlapské věci, co dělá on (i když jsem ochotná mu se vším pomoct, když řekne, co mám dělat). Prostě si pomáháme. Z tvého příspěvku mám spíš pocit, že je tvůj muž rozmazlený mamánek a ještě chce doma ve všem velit. Možná by byl nejradši, kdyby jeho matka bydlela s vámi a starala se o něj ona a tys tam byla jen na sex a jako ozdoba. Celkem se divím, že s ním jsi už dva roky a že ses rozhodla s ním mít dítě. Omlouvám se, já bych toto nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11032
5.10.19 14:11

Zensky veci delat nechce a chlapsky neumi. Kdyz nesmontuje policku, at si vyzehli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7947
5.10.19 14:14

Jeden člen rodiny se jednou divil, proč manžel doma umývá země(máme paní na úklid, ale byla na dovolené, v té době si to uklízíme sami-párkrát za rok nás to nezabije), když má mě.
Jedna bývalá kolegyně jednou pronesla větu, že by se musela stydět, kdyby její chlap žehlil.
Prostě takoví lidé existují.
Ten tvůj je navíc ještě maman. Na druhou stranu, zase alespoň něco dělá, tak bych s ním hodila řeč a poukázala i na to, že pokud chce dělit práce dle pohlaví, měl by on dělat to technické, co děláš ty.
Ale že chápeš, že v tom není dobrý a vzhledem k tomu, že tobě to jde a nevadí ti to a žijeme v 21. století, tak nemáš pocit, že by to, že to neumí, nějak snižovalo jeho příslušnost k mužskému pohlaví a on by měl chápat to, že ani to, že bude žehlit a uklízet jeho příslušnost k mužskému pohlaví nijak neohrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3459
5.10.19 14:14

Nejste kompatibilní, bude tě to štvát čím dál víc a až bude dítě, tak to vygraduje. To ho začně bolet z řevu hlava, všude budou hračky, ty nebudeš dostatečně repre upravená a kdoví co všechno. Nejspíš jsi hodně splachovací, snad ti to vydrží a neškrábně ti z toho. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.19 14:16

Asi si do toho (především dítěte) šla převážně rozumem, což se dá i k věku celkem chápat, tak moc není co řešit, než to „vydržet“. Přeju, ať se manžel změní, ale spíš tam vidím po porodu ten krásný eufemismus:místo aby přidal plyn, šlápne na brzdu. Snaz se vidět, co je dobrý, co ti to dává (včetně dítěte), s tchyni bych byla jedna ruka a nechala si vyvaret a zvala ji na „pomoc“ s úklidem. Tes se na miminko, užívej a dej mu krásné dětství a za deset, patnáct let… Kdoví :kytka:

Příspěvek upraven 05.10.19 v 14:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
5.10.19 14:18

@Miticka rada? Uz ted jsi hotova, a to jeste tam neni detatko, taky mu odmitnes vyzehlit? Neuvaris mu? Doma jste jako dva bojovnici kdo z koho…to neni vztah. Manzele si maji pomahat, chlap dela co svede a to same zena…vse je o domluve a vy se domlouvat nechcete, kazdy chcete vyhrat to svoje. A co jste si vydupali ze delat nebudete tak proste delat nebudete. Stydela bych se v tvych letech, aby za me fungovala tchyne a stval by me chlap 40nik co se vsim beha za mamkou. Rada? Trochu se hecni az budes s ditetem jednou sama, coz asi budes kdyz nejste schopni se domluvit na takovych zakladnich vecech…tak budes delat vse…trenuj. Nemam v planu se dohadovat, to je ma reakce a preber si ji jak chces. Emancipovana mi neprijdes teda vubec, to jen poznamka na konec. At se dari jen dobre, hodne zdravi tobe i miminku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2759
5.10.19 14:18

Tak já nevidím na jeho rozhodnutí nic špatného :nevim: ty žehlení nesnášíš, on taky, udělat se to musí a tak to donese mamince. No a co, to z tebe nedělá neschopnou ženu.

Spíš bych ti doporučila rozdělit domácí práce. Manžel bude vytírat a luxovat, ty prát. Vařit budete napůl, místo mytí nádobí kupte myčku. Ty budeš mýt nádobí, manžel vynese koš. Atd… a doporučuji ti s dítětem to samé (koupat manžel, uspávat ty…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19921
5.10.19 14:20
@Miticka píše:
Domace prace - rozdeleni
Ahojte, chcela som sa s vami poradit,,, obaja s mazelom pracujeme, zarabame rovnako, on pracuje z domova, ja dochadzam do kancelarie 3× do tyzdna. Manzelova uroven poriadkumilovnosti je ovela vyssia ako moja. casto sa kvoli tomu hadame. Cakame dieta, som v 11 tyzdni. kvoli peniazom budem musiet pracovat co najdlhsie. kupili sme si dom pred 4 mesiacmi a tym to vsetko zacalo. manzel je na dom strasne precitlively a chce ho mat uplne vycinkany. navrhovala som kupit roboticky vysavac, ale on povedal ze to nepovysava dokonale, tak ze kupime kvalitny rucny a bude vysavat on. na striedacku robime spolu vsetko ostatne. s tym ze ja periem, prezliekam periny, staram sa o kvety. on si vari sam, ja sa stravujem v praci, alebo si tiez nieco uvarim sama. cez vikend sa snazime varit si spolu. to mi raz povedal ze mu uvari maminka, lebo keby ma cakat na mna pokial mu uvarim tak zomrie hladom. a ked raz u nas jeho maminka uklizela, tak sa velmi divil, ze mi to vadi, kedze ja neuklizim. jeho pristup ma velmi stresuje, tym ze na mna ohlade poriadku tlaci. dnes sme mali zase problem, kvoli zehleniu. ja sa snazim vyhnut cely zivot zehleniu, ktore z duse neznasam. kupujem si prevazne veci, ktore sa zehlit nemusia a zehlim si ozaj len to co je velmi pokrcene, takze cca 6 kuskov oblecenia za pol roka. manzel ma kazde pranie asi 15 veci na vyzehlenie, ktore mu maminka vzdy zehlila. podotykam ze manzel nevie co je krizovy srobovak, utahovacka, vrtacka. co mame doma naradie, tak to je vsetko co som priniesla len ja. on nema nic, vzdy si na to zavolal ludi. takze u nas nabytok a vsetky technicke veci robim ja. on to nevie, a ked sa do niecoho pusti tak to pokazi. tak som mu povedala ze ja zehlit nebudem, ze to neznasam, a ze sa cely zivot tomu snazim vyhnut. hlavne sa mi ani nepaci ze ma stavia do role, ze ja mu mam nieco robit, co on sam nechce, ked to nechcem ani ja. ked obaja vsetko platime na polovicu. mame rovnake prava. nehovorim ze situacia sa nezmeni ked budem na materskej a on bude hlavne prispievat do financneho rozpoctu a ja budem prevazne doma. ale takto ked som rada kvoli praci ze som, a este mu po veceroch zehlit, varit… on bol zvyknuty ze vsetko robila doma maminka, uklizela mu pokoj, zehlila, prala, varila… mam 37 rokov on 39, sme spolu 2 roky. cely zivot sa o seba staram sama. dom sme kupovali na polovicu. on mi povedal ze nezehli a nikdy zehlit nebude, ze to by sa uz citil ako uplny debil, ze by mal robit zenske veci, ked som mu povedala ze nech si ozehli sam. povedala som ze to moze zaniest do zehliarne, alebo si mozeme zaplatit pani na zehlenie. on povedal ze to je skoda, ze to zanesie maminke. tak chcem vediet vas nazor. asi tu bude vela nazorov, ze som emancipovana zena, a ze to nie je spravne. ale ja to citim inak.

Tvoje starosti bych chtěla mít :roll: Tak mu vyžehli. Já teda taky nezbožňuju žehlení, ale žehlím. Protože to musí být. Chlap občas pár kusů vyžehlí, ale já si k tomu stoupnu a během večerního filmu vyžehlím vše. Ale umí opravit spotřebiče, nebojí se luxovat, vytřít nebo uvařit. Pohlídat syna. A pomáhá mámě.

Jsou věci, co prostě dělat člověk nechce. A musí. S dítětem budeš mít méně sil a budete se ještě víc dohadovat. U vás musí být veselo… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
5.10.19 14:21

@Jana525 ano nehodime se spolu,,, je tam vice problemu, dite bylo planovane. ale mam z nej radost spise ja, nez on. on to bere prakticky, ze dite patri do rodiny, ale nepta se na nej, nehladi mi bricho, ani ho nechyti. bere to spis prakticky. jsme spolu protoze se mame radi, ale nejde to nejak snadno. hodne se ucime jak spolu zit. asi i proto ze ja jsem dlouho bydlela sama, on s mamou. v nasem veku si asi tezko zvykame na spoluziti s nekym jinym. ja uz jsem byla i ovplivnena mym vekem a zadnym ditetem. mela jsem hodne partneru, kteri byli katastrofa. moc jsem si prala mit vztah a rodinu. pak je clovek trosku zaslepeny a je ochotny ulevit ze svych naroku a doufa ze se to spravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama