Pásový opar - dítě 13 let

1968
26.11.19 11:30

Pásový opar - dítě 13 let

Dobrý den, syn chytl pásový opar. Hodně to boli. Jaké máte zkušenosti s léky, průběhem nemoci? Chápu, že každý to má jinak, ale každá rada dobrá. Jak dlouho trvalo léčení? Chytl to někdo další v rodině? Prostě každou zkušenost děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

542
26.11.19 11:37

Pasovy opar mela moje mamka a nekolik let pozdeji i ja. Ani v jednom pripade se nikdo dalsi nenakazil. Hojeni je individualni. Me se to napriklad hojilo velmi rychle, rychleji nez doktorka predpokladala. Vlastne, kdyz jsem pasovy opar objevila, uz zacal sam od sebe zasychat a nebyl prilis bolestivy. Dva dny jsem si totiz myslela, ze mi zada nastydla z pruvanu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
26.11.19 11:46

@murra : My jsme tedy bez ATB a vypadá taky na dobrý průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5301
26.11.19 11:47

A kde ho má? Já měla pásový opar v puse a v krku. Nikoho jsem nenakazila (myslím, že vysloveně nebezpečné je to pro lidi, co neprodělali neštovice), ale dávala jsem si pozor, aby po mě nikdo nepil ze skleničky, neolízl lžičku apod. Ale myslím, že není tak snadné ho chytit. Dostala jsem antivirotika a do 14 dnů bylo po všem. Opravdu hodně to bolelo první tři dny, nemohla jsem polykat, pít, hrůza…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
26.11.19 11:51

Ja i mamka jsme ho mely na zadech. Mazaly jsme to tekutym pudrem. Jestli jsme k tomu braly jeste antivirotika si nepamatuju. Ale je to uz 15 let, takze je mozne, ze jsem to jen zapomnela. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1153
26.11.19 12:26

Já ho měla nedávno, pod prsem. Bolelo to, ATB se nedávají, dávají se antivirotika, např Zovirax. Až ten mi pomohl, hojení trvalo asi měsíc, s tím, že i teď po třech měsících mám pod prsem v místě oparu flek. Bolet podél nervu to dle doktorky může až půl roku, občas to cítím. Nenakazily se ani děti, ani manžel. A to jsem mladšího (5 měsíců) kojila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
26.11.19 12:41

Měla jsem ho v obličeji, pás od levého oka, přes nos a ústa, zasažené byly i sliznice v nose a ústech. Měla jsem horečky, bolesti, celkový stav jako při chřipce (na chcípnutí), dr navrhoval i hospitalizaci, to jsem odmítla, že to zkusím doma. Dostala jsem antivirotika, brala paralen a týden byla nepoužitelná, fakt klid na lůžku, pak další dva týdny se hojily puchýřky, to už mi bylo lépe. Měla jsem to mazat tekutým pudrem, ale mě to po namazání bolelo ještě víc, takže jsem nemazala. Pomáhalo mi oblast puchýřků chladit, ale nasucho, nemělo by se to máčet.
Po roce se mi udělal pásový opar opět v obličeji, ale už menší. Přesto horečky a chřipkový stav. Znovu antivirotika. Celkově to ale bylo mnohem slabší než poprvé.
Další dva roky se opar opět vytvořil, ale už jen malého rozsahu a bez celkových příznaků. Oblast, kde byl poprvé nejhorší výsev puchýřků mám i dnes po x letech citlivou.
Teď už mám, ťuk ťuk ťuk, několik let klid.
Antibiotika se nedávají, to jen v případě, že dojde k sekundární infekci. Používají se antivirotika u těžších případů nebo u oslabených jedinců. Nakažlivé to je, ale když budete dodržovat základní hyg. pravidla, nemělo by k tomu dojít. Vlastní ručník, nepoužívat po něm nádobí (příbor, sklenička..), časté mytí rukou atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6066
26.11.19 13:52

Já to měla na ZŠ, bolesti jsem měla, ale pořešil to brufen, dostala jsem tekutý pudr na ty pupínky a chodila jsem na injekce B12. Jak čtu tak asi i antivirotika.
A flek mám pořád, a to bude asi přes 20 let co jsem to měla. @PHV

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
26.11.19 13:52

Máme antivirotika, paralen a dostal i dithiaden (ten nebere, je mu z něho zle). Na antibiotika to ze začátku vypadalo, nějak mu to mokvalo. Tekutým pudrem mazem. Jen jsem myslela, že půjde za týden do školy :thinking: Tak uvidíme, jaký bude průběh dál. Má to na trupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1153
26.11.19 14:20

@bublinek No můj flek taky vypadá, že už nezmizí no :roll:

@nothingn No, to za týden asi do školy nepůjde, respektive uvidí se, jak mu bude, chudák. Soucítím s ním, měla jsem to v srpnu :lol: Hrozně to svědí a člověk se ani podrbat nemůže, protože by puknul bolestí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5301
26.11.19 17:45

@nothingn Myslím, že 14 dnů marodení je takové minimum… Ale uvidíte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
27.11.19 07:25

Všem děkuji za reakce, moc děkuji a písnu, jak to dopadlo. Poslední dobou mě mrzí, že když hledate radu, tak někdo založí diskuzi a nenapíše, jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama