Pasovy opar u batolete

3802
13.5.10 15:02

Pasovy opar u batolete

Ahoj Devcata,

cca pred tydnem se udelala synovi vyrazka na lopatce, spis smerem do podpazi. Prikladali jsme to tomu, ze snedl hodne hroznoveho vina a ochutnal rajcata. Vypadalo to, ze se to ztraci, ale pak se misto zvetsilo, takze jsme dnes vyrazili k mudr.. Ten ma podezreni na pasovy opar, vypada to podobne a ma to jen na tom jednom miste. Dostali jsme masticku a v pondeli se mame ozvat, jak se to vyviji.
Podle informaci, co jsem na netu nasla, by to mit nemel, tak nevim. Cetla jsem, ze pasovy opar zacina unavou, bolesti hlavy, horeckou a vysev pupinku je hodne bolestivy a nic z toho jsme nemeli. Maly radi porad stejne, proste jinak byl a je v poradku.

Zajimalo by me, jestli je tu nejaka maminka, jejiz ditko tento opar melo a jak to probihalo.

Predem dekuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9110
13.5.10 15:07

S pásovým oparem u dítěte nemám zkušenost, ale já jsem ho měla. Unavená jsem nebyla, hlava mě nebolela, jen se mi prostě udělala ta vyrážka, která svědila, lehce pobolívala. Měla jsem štěstí, asi to byla jen mírnější forma, protože jinak to prý bolí pekelně.
No nicméně jsem si myslela, že pásový opar může mít jen ten, kdo měl neštovice :nevim: (možná je to blbost). Tvůj syn je už měl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
13.5.10 15:10

Ahoj Jano a malý už měl neštovice? Protože kdyby je ještě neprodělal, měl by neštovice, pokud neštovice měl, mohl by mít pásový opar… Snad to píšu dobře…
Jinak pásový opar fakt bolí jak sviňa 8-o Měla jsem před pár lety, nic jiného jsem na sobě nepozorovala…
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
13.5.10 15:18

Měla jsem ho jako malá, strašně to bolelo.

Měla jsem hustou vyrážku z prsa pod podpažím až na lopatku. Vím, že se to mazalo nějakou žlutou mastí. Snad týden jsem se nepřevlíkla, měla jsem jedno tenké tričko. V ničem jiném jsem nevydržela. Ani mě nesmli vzít naši do náruče, jak to bolelo.

Tady jsou nějaké info.
http://nemoci.doktorka.cz/pasovy-opar/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
13.5.10 15:19

Nestovice jsme prave jeste nemeli. Jinak to ale podle fotek na internetu vypada opravdu podobne. Jsem zvedava, co se z toho teda nakonec vyklube.
Mi ted jdeme z nemoci do nemoci, cca pred mesicem jsme byli v nemocnici s rotavirovou infekci, pred tim rymy kasel. A to byl maly kojeny. :-(
Doufam, ze se do pondelka ztrati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
13.5.10 15:21

Mava: maly je porad uplne v pohode, zadne znamky bolesti, trosku ho to mozna svedi, sem tam se podrbe, ale ne nejak vyrazne. Teploty vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
13.5.10 15:26

Horečky jsem myslím taky nebyla. Jen jsem byla doma. Záleží jak to má husté.

Ať máte brzy pokoj a jste zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
13.5.10 15:30

Mava: dekujeme za prani. Ja bych si tak strasne prala, aby vsechny deti byli zdrave nic je netrapilo. Clovek by to vzal vsechno na sebe, kdyby to slo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6471
23.7.10 11:55

Tak my máme podobný problém, pásový opar, malé je 15 měsíců a já jsem z toho jak opařená. Neštovice neměla, teplotu nemá, ani nevypadá,že by jí bylo nějak zle :nevim:
Jen by mě zajímalo jak dlouho trvá léčba? Nevítě holky někdo? My máme v pondělí kontrolu a když nezabere mast, tak přejdeme na ATB vnitřně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vrchovska
8.10.10 18:35

Ahoj,prosím tě a jak to s váma dopadlo? Mé 6ti měsíční dceři se to udělalo dnes.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama