Pasy pro děti do Bulharska!?

Radina
19.6.06 21:18

Pasy pro děti do Bulharska!?

Prosím o radu rodinu s dětmi, která byla nebo pojede letos do Bulharska. Právě jsem se dozvěděla, že ambasáda doporučuje pro děti cestující s rodiči do Bulharska, vlastní pasy. Ambasáda to píše způsobem že pas byste měli mít, ale když nebudete mít a úřady budou povolné, pustí vás tam, v opačném případě prostě máte smůlu. Já mám obě děti ve svém pasu a chtěla bych poradit, jestli mám plašit a narychlo ještě začít vyřizovat? Znamenalo by to pro nás investici asi 1600,– Kč + cesta do krajského města. Máte pro děti do Bulharska pasy? Dovolenou máme zaplacenou a musím říct, že jsem z toho celá špatná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
19.6.06 21:27

Radino , zkus se podívat tady , ale všude na různých serverech cestovní kanceláře jsem četla, že děti musí mít svůj vlastní pas :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
19.6.06 21:32

Kamarádka mi zítra odjíždí do Bulharska a pas pro dítě nemá, jelikož to prý byla poplašná zprávaz ledna, února, kdy Bulharsko dělalo problémy. Mělo by to být v pořádku. Kdy jedete? Až se kamarádka vrátí, tak vám napíšu, jak dopadli, jestli budete mít zájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
19.6.06 21:58

¨Já letím do Bulharska začátkem července a malou mám zapsanou pouze v pase. Na CK mi sdělili, že ho od 1. června už nepotřebuju. Tak uvidíme. Když tak se ozvi a napiš jak to probíhalo, moc mě to zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
19.6.06 22:12

Odlétáme 5. července. Na vyřízení pasu by teda ještě chvilka byla, ale pokud je to starší záležitost, pak budeme spoléhat na to, že nás snad nikdo domů nevrátí.
Mandíčku, budu ráda, když mi po návratu kamarádky napíšeš.
Sati, kdy odjíždíte a kam? Třeba poletíme stejným letadlem =o). Klidně mi kdyžtak písni SZ

• Nahlásit
  • Citovat
11525
19.6.06 23:14

My odlétáme 2. července z Ostravy. Letíme do Burgasu, ubytováni budeme v Lozenci - hotel Merlin. A kam jedete vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
20.6.06 06:24

Kamarádka odletěla do Bulharska včera malou 1.rok má napsanou v pase a neříkala o problému nepísala mi tak asi včera odletěli.Vrací se až 30.června což už je pozdě kdybyste měli jet zařizovat pas.Myslim,ale že můžeš mít dítě v pase napsané.Vlastně se můžu zeptati sestry dělá v Cestovní agentuře a tam by to měla vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
20.6.06 08:38

Děti nemusí mít vlastní pas, je ale nutné abys je měla zapsané ve svém pase. A pozor, děti do pasu rodičů zapisují jen do letošního září. Pak už i batole musí mít svůj pas. Já do Bulharska cestovala několikrát a nikdy jsem problém s tím, že syn neměl vlastní pas, nebyl. A to byl už velký (naposled 12let)

Milu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
20.6.06 08:39

Takže s těmi pasy to je takto..je doporučeno,aby dítě mělo svůj pas,ale pustí ho i na tvůj, kde je zapsáno s rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
20.6.06 09:14

Nikkol, mockrát děkujeme. Potěšilo to celou rodinu =o)

• Nahlásit
  • Citovat
11525
20.6.06 10:07

Ahoj Radino,
kam do Bulharska letíš a odkud? Bereš si sebou kočárek - golfky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
20.6.06 10:27

j

Ahojky, holky mě přijde jaksi nedomyšlené, že malé dítě musí mít svůj vlastní pas :lol: Když se jeho podoba pořád mění… navíc kamarádka ho holčině nechala dělat a říkala mi, že ji taky fotili v sedu :lol: i když jí byly jen 2 měsíce…to je docela humorný, nemyslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
20.6.06 22:23

Ahojky mám prosbu máme zaplacenou dovču v srpnu do Bulharska a v CK jsme byli upozorněni ať malému necháme udělat vlastní pas,že Bulhaři ho do letoška vyžadují.Nevíte někdo o oficiální odkazu že od června je vyjímka jak bylo zmíněno v předchozím příspěvku.
Nechce se mi podstupovat zbytečně peripetie s vyřizováním pasu.
Ale chci mít jistotu že nenarazím na hranicích na celníka který se špatně vyspal a on nás tam kvůli tomu nepustí.Obávám se že s argumentem že ti druzí jeli bez problémů nepořídím.Děkuji
Mluvím s vlatní zkušenosti kdy jsem s celníkem vedla dlouhosáhlou diskuze že jsem to na fotce opravdu já akorát s jiným účesem.Když narazíte na bl… tak se nedomluvíte znáte to.Díky moc za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
20.6.06 22:43

Dascho,
letím 2.července a pas pro malou nemám. Spoléhám se na sdělení CK. Od 10. července budu zase na netu, tak se mi když tak ozvi a já ti sdělím čerstvé poznatky. Jak máš staré dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
20.6.06 23:29

Ahoj Sati,děkuji za případné info budu ráda.Asi pojedeme taky jen se zapsáním do pasu jelikož prcek do zahraničí cestuje jen s námi a asi to tak bude i v budoucnu takže svůj pas jinak nevyužije.
Mám chlapečka.Je mu skoro rok a půl.A jak máš ty staré dítě?
Kam se chystáte do kterého letoviska?A poprvé do Bulharska?
Budu moc ráda když se pak ozveš a sdělíš mi některé další informace díky a přeji moc krásnou dovolenou,
Dascha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama