Paušální částka OSVČ

4444
10.2.11 22:38

paušální částka

Dobrý večer, manžel je osvč, zajímá mne, jestli může výdaje uplatnit pomocí paušálu 60%? i když mu už 3 roky vedu daňovou evidenci???není zde nějaké omezení, jako kolik smí za rok vydělat nebo tak????děkuji moc za odpovědi.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1155
10.2.11 23:26

Ahoj Teri,
o žádném omezení částkou nevím. To, že vedeš daňovou evidenci tě nijak neomezuje v uplatnění paušálu. Spočítej si, co tě vyjde výhodněji, zda uplatnění skutečných výdajů nebo paušál a tu výhodnější variantu uveď v daňovém přiznání. :wink:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
14.2.11 21:27

Ahoj, jenom varování. Principiálně sice manželovi nic nebrání změnit z roku na rok systém uplatňování výdajů - z daňové evidence na paušál - ale bez následků to není, resp. záleží na situaci. Týká se ho totiž § 23 odst. 8 zákona o daních z příjmů, který mj. upravuje tady tu změnu uplatňování výdajů. Pokud by manžel měl k 31.12.2009 nějaké pohledávky nebo zásoby, musel by je teď dodanit, a to zpětně - formou dodatečného daňového přiznání. Od 1.1.2011 je to bez sankcí (tedy bez úroku za pozdě odvedenou daň), ale ta povinnost podat dodatečné tam zůstává. A to znamená taky přehledy na soc. a zdrav. pojišťovny.
Pokud tam nic neměl, pak skutečně může přejít bez následků a vybrat si čistě podle toho, co vyjde líp.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama