Reklama

Vrácení daní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivuss
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 10.02.11 17:02
vrácení daní

chtěla jsem se zeptat jak je to daněmi…doposud jsem byla na mateřské takže manžel dostával na daních za rok 26 tis. ale za minulý rok jsem byla na MD už jen 2 měsíce zbytek na ÚP, nemáte někdo ponětí kolik nám budou vracet nebo jak se to počítá?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Reakce:

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 153 inzerátů 10.02.11 17:35

kolik budou vracet nevím, ale musíš mít z pracáku potvrzení o výši podpory, kolik jsi brala. To doloží manžel účetní.Taky to teĎ mám, ale byla jsem na pracáku jen ke konci roku do teď. Takže mně to moc velký rozdíl asi neudělá.

ilcipina26
Kecalka 165 příspěvků 14.02.11 15:38

ahoj holky já mám podobnou otázku??jsem na MD již od listopadu 2010…a od dubna 2010 jsem narodila s tím pozdějším nástupem na mateřskou,nevím já se v tom nevyznám ale bylo mi řečeno že by lě měli vrátit 20tisic za marodění???a já si ještě zdanovala dceku měsíčně 800kč a to se také počítá ???děkuji :nevim: :nevim: jen abych byla chtřejší :-)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.02.11 15:39

Toto téma mě teda taky zajímá… Jen tak, pro všechny případy… Takže všechny info prosím sem…

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.11 20:13
ivuss píše:
chtěla jsem se zeptat jak je to daněmi…doposud jsem byla na mateřské takže manžel dostával na daních za rok 26 tis. ale za minulý rok jsem byla na MD už jen 2 měsíce zbytek na ÚP, nemáte někdo ponětí kolik nám budou vracet nebo jak se to počítá?

Ahoj,
Tvůj manžel si může odečíst slevu na Tebe, pokud jsi neměla příjmy za rok 2010 vyšší, než 68.000,–Kč. Do Tvých příjmů se počítá i podpora v nezaměstnanosti. Takže pokud jsi měla v roce 2010 jen podporu (a hádám, že to nebylo víc jak 68 tisíc), tak si manžel může odečíst maximálně 24.840,–Kč. Pak záleží na tom, jak velké má příjmy a tomu odpovídající daně. Pokud má malý příjem, tak si na Tebe moc neodečte.

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.11 20:15
ilcipina26 píše:
ahoj holky já mám podobnou otázku??jsem na MD již od listopadu 2010…a od dubna 2010 jsem narodila s tím pozdějším nástupem na mateřskou,nevím já se v tom nevyznám ale bylo mi řečeno že by lě měli vrátit 20tisic za marodění???a já si ještě zdanovala dceku měsíčně 800kč a to se také počítá ???děkuji :nevim: :nevim: jen abych byla chtřejší :-)

Mohla bys to napsat srozumitelně?

ilcipina26
Kecalka 165 příspěvků 14.02.11 20:59
JaSe píše:
ilcipina26 píše:
ahoj holky já mám podobnou otázku??jsem na MD již od listopadu 2010…a od dubna 2010 jsem narodila s tím pozdějším nástupem na mateřskou,nevím já se v tom nevyznám ale bylo mi řečeno že by lě měli vrátit 20tisic za marodění???a já si ještě zdanovala dceku měsíčně 800kč a to se také počítá ???děkuji :nevim: :nevim: jen abych byla chtřejší :-)
Mohla bys to napsat srozumitelně?

nevím co na tom není k pochopení??že tam nemám 2 písmenka????chtě­la bych vědět kolik se mi vrátí na daních když jsem na mateřské???a mám 1 dcerku kterou jsem si odečítala z daní :-) :think:

ilcipina26
Kecalka 165 příspěvků 14.02.11 21:23

nevím jak to lépe příblížit neznám správná slova :nevim: pokusím se :-)
v dubnu 2010 jsem začala marodit do doby na nástupu nateřské=11.11­.2010…a to my bylo řečeno,že za tu dobu by my měli vrátit daně???
A pak když jsem chodila do práce,tak jsem si měsíčně nechávala proplácet příspěvek na dítě??v pásce jsem měla pravidelně nějakých necelých 800kč???tak jestli ed když jsem marodila,mi to vrátí spětně????děkuji snad je to dobře napsané :nevim: :mavam: :mavam: :palec: :-D

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.11 21:43
ilcipina26 píše:
nevím jak to lépe příblížit neznám správná slova :nevim: pokusím se :-)
v dubnu 2010 jsem začala marodit do doby na nástupu nateřské=11.11­.2010…a to my bylo řečeno,že za tu dobu by my měli vrátit daně???
A pak když jsem chodila do práce,tak jsem si měsíčně nechávala proplácet příspěvek na dítě??v pásce jsem měla pravidelně nějakých necelých 800kč???tak jestli ed když jsem marodila,mi to vrátí spětně????děkuji snad je to dobře napsané :nevim: :mavam: :mavam: :palec: :-D

dík, opravdu jsem se v tom původním dotazu ztratila 8-o .
Pochopila jsem to tak, že jsi do dubna pracovala, v dubnu odešla na nemocenskou a pokračovala jsi od listopadu mateřskou. Jestli Ti v práci odváděli daň z příjmu (měla jsi jí vyšší, než je sleva na dani na poplatníka), tak ta daň se Ti s největší pravděpodobností vrátí zpátky při ročním zúčtování. Nemocenská není zdanitelný příjem a mateřská také ne.
Nevím, co je příspěvek na dítě, který by vyplácel zaměstnavatel. Zaměstanavatel Ti mohl dávat slevu na dani na vyživované dítě, to je 967,–Kč měsíčně. Slevu na dani na dítě dostaneš i v případě, že máš malý příjem a minimální (nebo nulové daně). Pak to je bonus na dítě (který by klidně třeba těch necelých 800,–Kč mohl být). Dále předpokládám, že jsi odešla na nemocenskou jako těhotná s druhým dítětem. Na mateřskou s druhým dítětem jsi šla od listopadu. Pokud sis za dobu od ledna do dubna, než jsi šla na neschopenku, vydělala 48 tisíc a víc, máš nárok na bonus na dítě za celý rok. A pokud se Ti druhé dítě narodilo ještě v roce 2010, tak od měsíce narození bys měla nárok na bonus i na nově narozené dítě.
Snažím se psát srozumitelně, ale jednodušší by bylo mít nějaká čísla, než to složitě popisovat slovně. Jestli chceš, tak mi napiš SZ a já Ti to můžu přibližně spočítat.

martice32
Nováček 3 příspěvky 17.02.11 14:27
bezradna

FAKT PROSÍM NĚKDO Z vÁS NEVÍ JAK JE TO S TIM KDYŽ MANŽEL PRACUJE V ZAHRANIČÍ? mÁ VŮBEC CENU SE DO NĚEHO POUŠTĚT?

Princess
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 2 inzeráty 18.02.11 09:25
martice32 píše:
FAKT PROSÍM NĚKDO Z vÁS NEVÍ JAK JE TO S TIM KDYŽ MANŽEL PRACUJE V ZAHRANIČÍ? mÁ VŮBEC CENU SE DO NĚEHO POUŠTĚT?

A manžel pracuje v zahraničí pro českou firmu? Podle mě je tohle dost složité, být tebou zeptala bych se přímo někde na finančáku.

purkarka
Nováček 1 příspěvek 02.03.11 17:13
vrácení daní

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - od dubna 2010 do října 2010

jsem marodila a poté jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, budou mi vracet nějaké daně z práce a jestli jo, kolik to bude dělat, když jsem před tím normálně pracovala? Měla jsem jedno dítě, ale úlevu jsem na něj neměla, protože jí má přítel. Děkuju moc za odpověď:o)

Petromila111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.11 19:58

Chtěla bych se zeptat,od ledna do půlky května jsem normálně pracovala,pak jsem nastoupila na nemocenskou a blíží se mi nástup na mateřskou,chtěla bych vědět jestli mi tedy budou vracet daně.Zda musím někam na úřad to vyběhat,jelikož ted mi zkončila na konci října smlouva se zaměstnavatelem­.Děkuji za odpověď.

JaSe 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.11 20:28
Petromila111 píše:
Chtěla bych se zeptat,od ledna do půlky května jsem normálně pracovala,pak jsem nastoupila na nemocenskou a blíží se mi nástup na mateřskou,chtěla bych vědět jestli mi tedy budou vracet daně.Zda musím někam na úřad to vyběhat,jelikož ted mi zkončila na konci října smlouva se zaměstnavatelem­.Děkuji za odpověď.

Ahoj,
nech si od zaměstnavatele vystavit potvrzení o sražených zálohách na daň za rok 2011. Z toho si nejpozději do konce března 2012 uděláš daňové přiznání a pokud jsi odváděla nějaké daně, tak by se Ti něco mělo vrátit zpátky. Někdy koncem dubna nebo začátkem května 2012.

Petromila111 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.11 11:45

Supr,děkuju moc za odpověď… :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >