Péče o dítě ve věku do 7 let a přivýdělek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chelsa
Kecalka 124 příspěvků 26.03.19 21:54
Péče o dítě ve věku do 7 let a přivýdělek?

Ahoj maminky, budu se hlásit na ZP jako osoba pečující o dítě do 7 let a zároveň mám možnost přivýdělku na dopoledne v době pobytu dítěte ve školce na Dohodu o provedení práce. Dítě bude chodit do školky od 8 - 12:15 hod.

1. Je problém, že bude dítě ve školce o 15 min déle, než ty povolené 4 hodiny? (Pouštějí je nejdřív ve 12:15 hod.)?
  1. kdybych musela někdy zůstat v práci třeba do 14hod. a dítě vyzvedl ze školky a pohlídal manžel, byl by to problém, když já jsem pečující osoba, že ty 2 hodiny jsem místo hlídání v práci?
  1. Co o letních prázdninách kdybych chodila na 4 hodiny dopoledne do práce a měla pro dítě hlídání (manžel, babička), můžu vůbec chodit do práce, když není školka?

Díky za rady

Reakce:
anupati
Kelišová 6825 příspěvků 27.03.19 00:33

Hlídání jinou osobou,mimo zařízení je v pohodě. Dnes už školky vůbec nesleduji docházku, jak se to jednu dobu dělalo. Navíc pokud tam dítě vyloženě nespí,jde po obědě,tak to nikdo řešit nikdy nebude nějakých 15 minut, jak? Přímé časy nikdo nikam nepíše…jen jde vidět dle stravneho,kdy dítě šlo po odpolední svačině,kdy po obědě…můj názor tedy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 09:44

Ano přesný odchod se nikam nepíše, těch 15 min. neřeš. Jiná osoba může hlídat. Jinak já když jsem si volala na pojišťovnu a ptala se na tu docházku, tak mi paní řekla, že to nikdo nekontroluje a má tam jen ona hromadu lidí co jsou takto vedení a přitom podnikají a děti nechávají v družině a ve školce déle. Kontrola není nijak zavedená a v tom množství prý ani neví, jak by to kontrolovali. Jen se podepíše čestné prohlášení, že to budeš dodržovat, což bys samozřejmě měla, ale …prostě nikdy to prý nekontroluje, alespoň tedy ne u nás v mojí pojišťovně.

zzpet
Kecalka 354 příspěvků 27.03.19 23:40

Ten odchod se školky se na minuty nekontroluje - jde o to, že tam dítě může být jen do oběda a nesmí tam zůstávat na spaní po obědě. Ovšem není pravda, že může hlídat jiná osoba - nemůže. Je jasně dáno, že pečovat musíš ty (jako nahlášená osoba pečující o dítě do 7 let), a to osobně, řádně a celodenně (s výjimkou těch povolených čtyř hodin ve školce). Nemůžeš se nechat zastoupit ani nikým z rodiny. Stejně tak pokud pojede dítě na školku v přírodě nebo na tábor, tak si správně máš po tuto dobu platit zdrav.pojištění. Jiná věc je, jak by pojišťovna kontrolovala, jestli ti dítě odpoledne třeba dvě hodiny nepohlídá místo tebe babička… Takže se to nesmí, ale… Já teď jsem nahlášená taky jako osoba pečující o dítě do 7 let, i když syn už letos nastoupil do školky, a dělám jen přivýdělek na dohodu z domu (takže nemusím nikam chodit a můžu si to dělat i večer), toto tedy řešit nemusím, protože jsem ještě doma právě proto, že se o děti musím starat já, manžel je do večera v práci a žádné hlídací babičky nemám, takže je vše na mě (a zejména s neustálými nemocemi dětí se to s pravidelnou pracovní dobou moc neslučuje), ale je fakt, že kdybych měla doma nějakou babičku, tak by to asi neměl kdo jak zjistit… Určitě mě zatím nikdo nekontroloval :-)

Chelsa
Kecalka 124 příspěvků 28.03.19 00:07

@zzpet - je pravda, že to pojišťovna asi nezjistí, když pohlídá třeba během nákupu chvíli babička. Vím, že si i jako osoba pečující mohu přivydělat na dohodu, ale právě by mě zajímalo, jak je to o letních prázdninách, když školka není a já bych byla prokazatelně evidovaná někde na dopoledne jako brigádník. Nečekaně se mi naskytla možnost dopoledního přivýdělku jen do října na dopoledne, jenže jsem si neuvědomila, že v létě děti do školky prokazatelně nechodí, tak jestli by mohla pohlídat třeba babička, manžel atd.

Váš příspěvek
Reklama