Pečeme na Vánoce

12194
26.11.18 20:46

Pečeme na Vánoce

Ahoj, Vánoce na krku, tak mě napadlo obohatit se o nějaké dobré recepty na cukroví. Co pečete, holky? Baví vás to? Kolik tak děláte druhů? Máte nějaký svůj netradiční recept?
Já bych potřebovala poradit, jak na bílkový krém na perníčky, a nebo čím zdobit perníčky. Mně se ten bílkový krém nějak nedaří. Neschne to, lepí to, není to pak pěkné.(
Jinak já peču většinou rohlíčky, linecké, ořechy s pařížským krémem a medvědí pracičky (na ty mám formičky ještě po babičce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9182
26.11.18 20:51

Letos poskromnu, nestiham. Ale ted o vikendu jsem delala klasiku…pernicky, ale ze spaldove mouky :D ono u bilkovky musis trefit pomer, pak se s ni dela suprove. Ale jak presne to nejsem schopna rict, delam od oka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
26.11.18 20:54

@Kotatko03 No a to je přesně rada nad zlato, kterou mi dala už ségra.) Má perníčky i polevu vynikající a prostě překrásné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
26.11.18 20:57

Zdobeni na pernicky :bilek a porad pres jemne sitko prosevat cukr,troska citronky a vidlickou slehat,hotovo az kdyz se ti to neroztika..cukru hodne ;) snad jsem to napsala srozumitelne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9182
26.11.18 20:57
@eva valoi píše:
@Kotatko03 No a to je přesně rada nad zlato, kterou mi dala už ségra.) Má perníčky i polevu vynikající a prostě překrásné.

jedine co pro tebe mohu udelat, tak az ji v patek budu delat, mohu ti odmerit pomery :-) a nebo pozvi segru :P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
26.11.18 20:59

@eva valoi Ja kupuji takové ty trubičky s uz hotovym zdobením - každé dítě vyfasne jednu a hezky nam to odsejpá :) jinak pece manžel - perníčky, linecke, rohlicky - taková klasika. Od tchanovcu dostaneme pracny a od našich ruzne oriskove cukroví, podvodnice apod. Když ještě žila babicka, tak bylo i 20 druhů, ale spoustu receptu neměla zapsáno, tak uz bohužel není jak je zjistit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
26.11.18 21:00

@Kotatko03 No to by bylo nejlepší, kdybychom mohl péct se ségrou spolu. Bohužel je 350 km daleko.
Každopádně pokud mi odměříš poměry, budu vděčná. A nedá se koupit eventuálně něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
26.11.18 21:02

@Tichošlápek A myslíš, že by se ty recepty nedaly někde dohledat? Třeba na netu? Nebo nějaké staré kuchařky..
Já tedy na babiččino vánoční cukroví vzpomínám taky moc ráda. Ona byla prostě skvělá na tyhle věci. Měla to vždycky nejen dobré, ale i krásné, pestré, hodně druhů. Vždycky poslala po tátovi krabici…Byly to krásné časy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
26.11.18 21:07

@derenka Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
26.11.18 21:09

@eva valoi obavám se, ze ne. Ani jména to nemělo poradne - většinou věci jako: Susenky babičky Aničky, Brigittiny rybičky apod - je to škoda, babi uměla prima péct. Naučila jsem se od ni vařit slaná jídla a maso, ale na to sladké nějak nikdy nezbyl čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
26.11.18 21:09

@eva valoi na pečení se už těšíme, s dětmi jsme pekly pernicky, ale nezbyl ani jeden :mrgreen: Po Mikuláši se chystáme na klasiku: rohlíčky, linecky, babovicky, dorticky, marokanky a pak nějaký nepeceny, ale to stačí týden před Vánoci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31874
26.11.18 21:10

holky, kdy začínáte péct linecké a vanilkové rohlíčky?Nebude tento víkend ještě moc brzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
26.11.18 21:12

@Burj Chalifa Já tak týden před Štědrým dnem. Každý rok si říkám, že začnu včas a každý rok je to stejný, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
26.11.18 21:12

Delam klasiku, linecke, pernicky, rohlicky a husarske kolacky. Ty jsou takzvane bezbordelove :) , nevali a nevykrajuje se testo,takze jsou hned hotovy
http://www.gurmanka.cz/…i-marmeladou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
26.11.18 21:13

@Burj Chalifa 14 dni před stedrym dnem. Teď bych se bála, aby to jakoby nevyčichlo nebo jak to říct - časem mi to cukroví prijde takové mdlé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama