Reklama

Penicilin a sport

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danielss
Stálice 76 příspěvků 09.03.18 12:52
Penicilin a sport

Dobrý dne. Už pár dní mě bolí krku, hlava, usi, mám rýmu, nemůžu pořádně spát… Vše začalo bolesti zad ke konci minulého týdne. Teď mám ATB od dnešního dne.

Čeká mě závod. ATB mám na 7 dní, pak kontrola. Mohu pro nic trochu sportovat? Nechci celé dny sedět nebo ležet, na to nejsme zvyklá. Ven nemohu, vycházky nemám. Ale doma mám spinner tma že bych mohla jezdit apson doma v teple… Případně běhat trochu.

Doktora jsem se neptala, je mi dnes ejste dost zle… Navíc v čekárně jsem ztravila od rána do teď čas. Byla tam miliarda lidí…

Děkuji

Reklama

Reakce:

freeport
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 09.03.18 12:54

Po dobrání antibiotik se doporučuje ještě týden klid a bez sportu. Závod bych neriskovala a domácí cvičení při braní antibiotik už vůbec ne.

P4ja
Kelišová 5410 příspěvků 09.03.18 12:55

@Danielss No na atb je potřeba klidový režim. Kdyby to nebylo nutné, tak ti vycházky nezatrhne. Jen pořádně lež a odpočívej. Max. trošku protahování, ale jinak nic.

Verun83
Echt Kelišová 8610 příspěvků 33 inzerátů 09.03.18 13:02

Ne na atb opravdi neni vhodne sportovat, ani cvicit :roll:

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 09.03.18 13:15
@Danielss píše:
Doktora jsem se neptala, je mi dnes ejste dost zle…

No, co by ti asi řekl, viď. Seřval by tě na tři doby.
Nikdo soudný ti nic jiného neřekne.

Rýma se dá „přeběhat“, z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, co se říká, že na mírnou horečku sport naopak pomůže… Ale antibiotika??? Možná trochu cvičit na protáhnutí, ale víc ani ránu. To, co popisuješ, už není žádné mírné nachlazení, ale pořádné svinstvo proboha 8o S tímhle sport fakt není na místě, natož závody. :zed:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31603 příspěvků 09.03.18 13:41

Uvidíš, jak se budeš cítit, ale do žádných závodů bych nešla. s tím tréninkem uvidíš, jak se budeš cítit, doporučuje se klid, a žádná námaha, ale já osobně, když jsem měla takovouhle angínu, vloni na dovolený na horách, tak jsem se teda moc nešetřila, od druhého dne, jak mi přestalo být zle, tak jsem chodila kratší túry, první 3 dny tak 7-10km, další dny tak do 17km, poslední den atb jsem nachodila přes 30km, ale svým tempem, bylo mi už úplně stoprocentně dobře…a přežila jsem to, ale je mi jasný, že tohle fakt není příklad hodnej následování. Ale teda pokud máš angínu, což by tý bolesti v krku, hlavy, rýmě, odpovídalo, t ak atb na 7 dní jsou málo, streptokok, který angínu nejčastěji způsobuje, by se měl přeléčit 10 dní, po týdnu bych se docela bála, že 3 dny po dobrání to budeš mít zase zpátky :?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47793 příspěvků 09.03.18 15:02

Samotný penicilin mi přijde, že se se sportem nijak zvlášt nevylučuje. Jsou lidi, co musí brt PNC např. preventivně, předcházení nějaké infekci a sportu to nevadí.
Co může portu vadi je tvpj zdravotní stav jako takový, bez ohledu na to, zda máš ATB:

Danielss
Stálice 76 příspěvků 10.03.18 07:29

Před časem jsme brala 2× ATB Jendou na silny kašel, podruhé nocovy měchýř. Dle lékaře sport ano ale ne žádné janceni.

Dnes je mi hodně zle. Mám za sebou 3 tbl penicilinu. A hrozně mě bolí v uchu a krku při polknutí :,(

Bertolka
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 15:48

S antibiotikama opravdu nesportuj, už tak dělají v těle paseku a ještě bys sis přitížila. Sama mám zkušenost, že jsem právě trénováním při braní antibiotik dosáhla akorát stěhování zánětu v těle..ono vždycky jakoby přestane a pak se to zase po pár týdnech objeví…ale třeba protahovat se určitě můžeš:-) https://www.youtube.com/watch?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama