penicilín a stoptussin

8
8.10.04 22:05

penicilín a stoptussin

Ahoj!
Jsem ve 3.měsíci těhotenství a jsem hodně nachlazená,chytla jsem bacila od mé 1,5leté holčičky. Dnes jsem byla u doktorky a ta mi dala penicilín,protože mám malinkého občas se vyskytujícího bacila v krku a dcera má opakované angíny tak aby to neměla ode mne.Moc nadšeně se netvářila,když mi ho psala,říkala,že neuškodí,ale že to nemá ráda - předepisovat těhotné penicilín.
Pak mi ještě napsala Stoptussin a říkala,že toto jediné můžu,ale v letáku píší,že do 3.měsíce těh. se nesmí užívat.
Tak já teď nevím co a jak.Braly jste někdo v těhotenství tyhle léky,nebo máte nějaké info?
A co myslíte,můžou více uškodit tyto léky nebo nemoc přechodit.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
13.10.04 11:24

Ahojky

v těhu se můžou právě penicilinová antibiotika. Pokud ti je dr dala tak je ber, abys to vyléčila. Vždyť spousta holek zezačátku brala ATB na různý nemoci a záněty močáku atd.

Přeju brzké uzdravení .o)

Markéta 21 tt

PS - s tím stoptussinem nevím.( nemám info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
13.10.04 18:29

Ahoj Ijenko, pokud ti ty antibiotika napsala Dr., tak je ber, já jsem v těhotenství brala i antibiotika i např. Algifen nebo Torecan čípky a taky tam píšou, že by to těhotné neměly. Dr. mi řekla, že můžu, tak jsem to brala. Na kašel jsem si kupovala Hedelix ten je na tlumení a zároveň zvlhčuje sliznici a mohou ho těhotné i kojící. Tak zkus spíš ten. Marketina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
14.10.04 14:03

Ahoj,
jsou antibiotika, která se v těhu brát můžou, dokonce prý je to lepší než neléčená infekce, která může vést k potratu.
Já dost trpím na záněty močových cest a antibiotika jsem od začátku těhotenství brala již dvakrát.
Binisi 19tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.10.04 15:16

Ahojky, já jen poradím raději používejte přírodní léčiva!

Pro užívání přírodních produktů, zeptejte se přímo On-line lékaře na WEbu, rád Vám poradí, nemusíte nikam chodit do ordinace (chytat další bacily), ptejte se na lékařské poradně na stránkách prozdraví:

:P http://www.prozdravi.cz/index.php?…

Zdraví Angelika

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama