strije na prsou

119
4.10.04 10:42

strije na prsou

Ahoj maminky,
protože chci určitě po narození miminko kojit, jak jen to půjde dlouho, napadá mě v té souvislosti jedna věc. Teď v těhotenství používám přípravky na prevenci proti strijím i na prsou. Zároveň je jasné, že po porodu se prsa ještě víc nafouknou, takže bych teoreticky neměla s tím mazáním přestávat. Ale miminkům jakákoli chemie na mamince přeci vadí, navíc na prsou, odkud pijí, to není jen věc čichu, ale také chuti a určitě není dobré vystavovat je nebezpečí, že něco olíznou. Jak to budete dělat? Nějaký přírodní babský preparát, já nevím co, třeba normální olivový olej nebo co…? :?:
Díky za názory
Tutu + mimi 30 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
4.10.04 11:00

Tutu, v prvním těhotenství jsem mazání prsou zanedbávala a pár strijí se mi zespod udělalo. Podruhé jsem to řešila a řeším tak, že prsa - mimo bradavek mažu modrou Niveou a bradavky Bepanthenem, který prý miminkům nijak neškodí. Přesto ho vždycky před kojením smyju. Přes den na bradavky stačí kapka odstříknutého mléka - to samozřejmě až po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
80
4.10.04 12:39

Maž prsa klidně dál, bradavky můžeš vynechat nebo mazat Bepanthenem - ten se opravdu nesmývá! Je přeci přirozené denně si namazat tělo nějakým mlékem, zvlášť, když většina z nás se sprchuje min. dvakrát denně ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
4.10.04 13:07

Ahojky. Myslim,že nejlepši je namazat se po večernim kojeni. Mimi pak vetšinou spi dele a krem se vstreba. Ja jsem to zanedbala uz v tehotenstvi a nevyplatilo se. Doufam,že az vyblednou tak to bude lepsi.

Anny a Olivie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
4.10.04 17:55

Ahoj!

Nevím, nevím…krémy proti striím jsou jeden velký reklamní podvod, to se ví dávno. Strie neovlivníš tím, jestli se mažeš nebo ne. Je to věc daná elasticitou kůže, resp. podkoží, kde se ty mršky tvoří (je to zčásti podmíněno i geneticky - takže … jestli tvoje mamka měla strie, tak tebe pravděpodobně krémy nezachrání :)

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
4.10.04 21:58

Ahoj,
já jsem se mazala celé těhotenství na břiše i na prsou, ale má kůže chtěla jinak, strie se udělaly, mršky(avšak pouze na břiše).Po porodu a když jsem začala kojit jsem si začala prsa mazat speciálním olejem od Weledy, je i na podporu kojení, hezky uvolňuje mléko, je bez chemických pří:,–( a pro miminko není nebezpečný.Strie se mi na prsou neudělaly i přes značné zvětšení-z C na E.
Ahoj Kolovka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.10.04 09:28

Pro Baghiru

Pravda je to ovšem jen tak z 50%! Já jsem měla na zadku strie už od puberty, moje máma měla po těhotenstvi strie na břiše strašné :-((( Měla jsem šílený strach a tak jsem mazala, mazala a mazala už od doby kdy jsem se dověděla, že jsem těhotná, zkoušela jsem různé druhy krémů i babské rady jako olej apod., někdy jsem mazala i několikrát denně a taky jsem bříško jemně masírovala lufou a světe div se, ani jedna strie a ted mám bříko jako předtím. Tak holky mažte, pokazit tím určitě nic nemůžete.
Co se týká strií na prsou, tak já moc velká prsa neměla, ale mazala jsem si je i když jsem kojila, vždy po kojení, bradavky a okolí bradavek jsem vynechávala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.10.04 10:40

Ahoj holky, mam na Vas dotaz k tomuto tematu. I kdyz si myslim, ze kremy proti vytvareni strii jsou spise reklamnim trikem, neda mi to a mazat brisko i prsa si budu taky:). Mate nejake zkusenosti s konkretnimi pripravky, mohly byste mi doporucit nejake, ktere vam pripadaji ucinne? A kdy je tak nejlepsi cas je zacit pouzivat? Jsem ve tretim mesici. Diky moc, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2901
5.10.04 10:43

No, nevím, milý anonyme :)

Přiznám se, že jsem reklamě podlehla taky - poctivě jsem mazala … a strie se mi přesto udělaly :cry:

(babička nemazala a měla je, mamka nemazala a měla je, já mazala - a měla jsem je taky :) )

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
5.10.04 11:48

Baghiro, musím se připojit k anonymce. Moje mamka má plno strijí na prsou i na břiše, moje babička prý taky (ta se mi nikdy tak odhalená neukázala). Měla jsem z toho příšerný strach a tak jsem si mazala bříško už 4 měsíce před 1. těhu a asi 2 měsíce před druhým a…světe div se! Vážně nemám ani jedinou strijku. Myslím na břiše. Nějak mi při prvním těhu nedošlo, že se mi moje nulky zvětší o dvě velikosti :roll: . Po téhle zkušenosti bych byla docela ochotná važovat o tom, že strije nejsou až zas tak dědičné. Já vím, každému se to nepovede a jsem vděčná přírodě a možná i obyčejné Nivee, že mám aspoň to bříško jako když jsem byla mladá.

• Nahlásit
  • Citovat
2901
5.10.04 14:37

Hmmm, to je sice pěkný. Jenže jak víš, že by se ti strie udělaly, kdyby ses nemazala :?: :lol:

Já přece neříkám, aby se těhule nenatíraly (sama jsem to taky dělala). Jen říkám, že to vznik strií nemusí ovlivnit, to je vše.

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivaa26
3.12.10 23:39

Strije

ahoj,ja jsem se taky chtela zeptat…nikdy jsem nemela velka prsa,ale behem 3 mesicu mi strasne vyrosly,to by mi samozrejmne nevadilo,ale udelaly se mi strije…a nwm co mam delat…vypada to strasne…:( prosim,mohl by mi nekdo poradit,co mam delat…kamaradka taky mela strije…a do jendoho roku ji samy zmizely…ale presto se chci zeptat,byla bych vam moc vdecna za sebemensi radu..dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
2421
3.12.10 23:50

Nepotěším Tě, ale pokud už se Ti jednou strie udělaly, nikdy nezmizí. Pouze zblednou a budou méně viditelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivaa26
3.12.10 23:52

ahaa :( takze vlastne uz nebudou cervene,ale normalne bile jako kuze..ale budu je mit? a zak dlouho by mohly zblednout? :)mam je necim mazat..nebo tak..:)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.12.10 23:59

Mazej čímkoliv mastný, stejně jako těhule břicho. V těhu se má mazat břicho, zadek , nohy a prsa, jak nemažet a nebo máš slabé podkoží, tak budeš mít strije. Nezmizí ani po laseru, bohužel :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama