Penicilin v 10tt - silný kašel

16.1.20 10:58

Penicilin v 10tt

Ahoj holky chci se zeptat jestli nemáte stimhle nějakou zkušenost, 3 dny mě trápil silný dusivy kašel, nemohla sem ani polykat ani jest, spát nic, žádné pastylky čaje sirup nepomohli, ani cibule s medem, tak jsem musela na URL, protože se to nedalo vydržet a dal mi penicilin, stalo se někomu že v 10tt jste měli antibiotika a silne kaslali a miminko to zvládlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1960
16.1.20 11:02

Proč by to nemělo zvládnout? Předpokládám, že si u doktora řekla že si těhotná tak ti doktor napsal léky vhodné v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 11:03

@JancaS84 tak ty silné dusive otřesy až mě tvrdlo šíleně břicho a ty atb sice jsou vhodné ale i tak se bojím, o jedno jsem už přišla, tak strach je na místě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5045
16.1.20 11:04

Já brala cca v 11 tt atb amoksiklav (penicilinova atb). A byly to dokonce v pořadí uz druha atb za tehu. Doktori musí preci vedet, jaka atb se v tehu smi. A lepsi atb nez nelecit zánět atd.

Jsem ted 22 tt ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
16.1.20 11:08

@Martina128 já taky brala ATB na začátku tehu ještě jsem nevěděla že jsem těhotná a vše je v pořádku jsem dneska začala 31 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
16.1.20 11:13

Penicilinu se vsichni Dr uz vyhybaji jak muzou. Dost lidi na nej m alergicke reakce. Ja ATB v tehu mela, ale rozhodne variantu kam penicilin necpou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 11:20

@Micaella22 já se tomu chtela vyhnout, ale já se tak dusila tím kašlem že sem myslela že ho vykašlam ven, dotoho jsu úplně bez hlasu, to polykání bylo šíleně bolestivé, nic ztoho co se může v 1 trimestru absolutně nezabiralo tak sem si ho dala a už konečně můžu trochu jist a je mě líp, ale furt mám strach jak to zvladl, po té revizi mám strach že všeho :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
16.1.20 11:33

@Martina128 Také jsem v těhotenství okolo 9 týdne brala Penicilin (myslím, že Penbene) a praktický lékař říkal, že jsou to jediná antibiotika, která mi na to může v těhotenství předepsat. Volala jsem i na gynekologii a tam mi doktor řekl, že Penicilin v těhotenství nevadí a mám být v klidu.
Dcera je naprosto zdravé dítě. :palec: Nebála bych se. :hug: Lepší než neléčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 11:37

@Yasmina21 trochu si mě uklidnila :palec: :srdce: ale mě spíš desil ten silný dusivy kašel, takový sem snad vzivote neměla, jestli ty silný otřesy nějak něco neovlivnily, už si i paranoidní nekdy jak se o něj bojím, taky si to měla na angínu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
16.1.20 12:02

@Martina128 Také jsem měla kašel a CRP na antibiotika. Neboj, miminko jen tak,,nevykašleš" i když obavy chápu. :) Já měla taky strach z každého píchnutí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11852
16.1.20 12:13

V každém těhotenství jsem měla antibiotika, pro mě horsi, že jsem alergická na penicilin a ten se zrovna těhotným předepisuje jako bezpečný.
Ve druhém těhotenství jsem měla dokonce neštovice, lehký zápal plic.. antibiotika, antivirotika v 11.tt a holčička je v pořádku, dokonce měla 4560g ;)
Doktoři vi co dělají, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 13:00

A probiotika jste k těm antibiotikum brali holky? Mám totiž aj obavy ze budu mi zas jiný problém a to se spodkem díky tomu penicilinu :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4945
16.1.20 13:06

@Martina128 jj já beru vždycky jinak mám přesně ty problémy co píšeš taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 13:10

@lovean super děkuju, a aji v cipkach nebo jen do úst? Mě jednou gynekolog řekl že to nemám vůbec brát, a teď kor v tom 10 týdnu kdy se ještě furt nic nemůže moc dát, já na ten spodek trpím šíleně totiž tak tuším že tam něco po dobrani bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5045
16.1.20 13:18
@Martina128 píše:
A probiotika jste k těm antibiotikum brali holky? Mám totiž aj obavy ze budu mi zas jiný problém a to se spodkem díky tomu penicilinu :think: :lol:

Anoo, brala jsem. A beru je kazdy den doted. Ja totiz mela ty atb na streptokoka v moci, tak me doktorka doporucila brat probiotika preventivne. Beru je uz nejakych 10 tydnu a musim rict, ze ani nemám problemy se zácpou (tuk tuk :lol:).

Jsou i ruzne clanky, kde pisou, ze jsou probiotika v tehu prospesna :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama