Peníze banky platby

Anonymní
4.7.21 14:41

Peníze banky platby

Dobrý den, chci se zeptat moje kamarádka mi dneska poslala peníze na účet a mám banku air.bank a ona unicredit ale poslala to expresní platbou myslíte ze to ještě dneska přijde nebo až zítra nebo až ve středu nebo je svátek zítra a úterý. Dekuju za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21484
4.7.21 14:46

Expres jsou vteřiny max minuty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 14:53

@jahuhudka no četla jsem ze by to tak mělo být ale nevím zda o víkendu když cekam už 20 minut

• Citovat
  • Nahlásit
21469
4.7.21 14:55

Pokud to šlo z ucb, tak to očekávej až ve středu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
4.7.21 14:56
@jahuhudka píše:
Expres jsou vteřiny max minuty

Kupodivu ne. Expresní a okamžitá platba je evidentně něco jiného a každá banka si to taky bere po svém mě přijde. Jelikož zrovna u této expresní platby mají podmínku, že musíš příkaz zadat nějak do jedné hodiny a pak jej bude mít člověk v jiné bance ten samý den, jinak D+1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
4.7.21 14:58

Podstata okamžitých plateb
Okamžité platby probíhají 24 hodin denně, a to 7 dní v týdnu. Tedy také o víkendech a svátcích. Rozumí se nimi jednorázové tuzemské platební příkazy a je u nich důležité, aby tento typ platby uměla odeslat banka odesílatele a zároveň ji uměla přijmout banka příjemce. Prostředníkem mezibankovních plateb je pak Česká národní banka. Okamžité platby se hodí tam, kde se dříve využívaly expresní platby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21469
4.7.21 15:01
@Cenarius píše:
Kupodivu ne. Expresní a okamžitá platba je evidentně něco jiného a každá banka si to taky bere po svém mě přijde. Jelikož zrovna u této expresní platby mají podmínku, že musíš příkaz zadat nějak do jedné hodiny a pak jej bude mít člověk v jiné bance ten samý den, jinak D+1.

A mám takovej silnej pocit majitele účtu u ucb, že tahle banka nejenže dělá okamžitý platby jen do 13 hodin ( to vím jistě), ale navíc to nedělá o víkendech a ve svátek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21484
4.7.21 15:08

@Cenarius jo aha já bere expresní jako okamžitou. Už by mne s i nenapadlo, ze by někdo řešil převody v řádech dnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9122
4.7.21 15:57
@Janli píše:
A mám takovej silnej pocit majitele účtu u ucb, že tahle banka nejenže dělá okamžitý platby jen do 13 hodin ( to vím jistě), ale navíc to nedělá o víkendech a ve svátek…

To jsou právě starý expresní. Okamžitý jsou všude okamžitý. 24 hodin 7 dní v týdnu. Je to podmínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13148
4.7.21 16:34
@Janli píše:

Presne tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
4.7.21 16:35

Jojo taky jsem to takhle jednou myslela a sestře poslala EXPRESNÍ platbu…přišla ji další den. :roll: Takže odesílat jen okamžité platby pokud to lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat