Peníze částečný úvazek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 16.03.18 20:16
Peníze částečný úvazek

Ahoj holky,
příští týden mám 2 pohovory, obě nabídky jsou na poloviční úvazek cca. 20 max. 25 hodin týdně. Jsem čerstvě po RD a vůbec nemám představu kolik si mohu dovolit říct. Nerada bych se přecenila, ale nechci se ani podcenit.
Jedná se o administrativní práci na podatelně v Praze u jedné velké společnosti a ta druhá nabídka je společnost malá a i tady se jedná o administrativu konkrétně asistentku.

Holky, prosím, můžete mi poradit kolik si mám v hrubém říct???
Předem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

gargamelinka
Echt Kelišová 9319 příspěvků 16.03.18 20:17

Mam cca 10 tis. hrubyho - statni sprava

Hofida
Kecalka 182 příspěvků 16.03.18 20:46

Pracovala jsem na DPP na 4h denně mezi druhým a třetím dítětem a hlídala jsem si hodiny, abych nepresahla 10.000 hrubého. Odvádět z polovičního úvazku se moc nevyplatí.

ivašot.
Kelišová 5733 příspěvků 16.03.18 20:51

U nás asistentská pozice - administrativa, podklady pro účetní, fakturace, znalost němčiny - 20 hodin týdně 15 tisíc hrubého

Anonymní  16.03.18 21:07

Pracovala jsem na sest hodin denne, nemecka firma, odborna prace, plynula anglictina a zaklad nemecky (rozumet clanku a umet vzit telefon), brala jsem 35 cisteho :palec:

LAlezane
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 16.03.18 21:14

Prahu si netroufám soudit, u nás na administrativní pozici, pokud tam nejsou jazykové požadavky, by dali plný úvazek kolem 16 - 18, zkrácený nad desítku ani bohovi. Pokud máš zakládat doklady a lítat na poštu, nejsi extrémně cenný pracovník s kdovíjakou kvalifikací.
Ale upřímně doufám, že mimo náš region se lidi už berou třeba trochu jinak. :?

LAlezane
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 16.03.18 21:17
@Anonymní píše:
Pracovala jsem na sest hodin denne, nemecka firma, odborna prace, plynula anglictina a zaklad nemecky (rozumet clanku a umet vzit telefon), brala jsem 35 cisteho :palec:

Good for you, ale jinak si nemyslím, že by sekretářka s padesáti čistého byla relevantní republikový standard.

Melpel
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 16.03.18 21:18

@Hofida Nevyplatí komu? Zaměstnanci, nebo zaměstnavateli? Protože má-li zaměstnanec klasickou pracovní smlouvu, tak odvody za něj řeší zaměstnavatel. Pokud se nepletu, tak právě proto je zkrácených úvazků na klasickou smlouvu tak málo, protože se to s těmi odvody zaměstnavateli nevyplatí.

zvidavajanca
Závislačka 3663 příspěvků 16.03.18 22:11

@Terrry
Hm, tak 20 hodin týdně je cca 80 hodin měsíčně, možná trochu víc. Pod 10k (aby to bylo výhodné na DPP) to je 125 na hodinu. Což nevím, jeslti je dost. Pokud je to sedět a vyřizovat poštu a poté ji odnést, tak možná. Ale někdo ti pojištění platit musí! Takže DPP bez odvodů bych nechtěla - víc si nevyděláš a ještě se budeš muset evidovat jako samoplátce na pojišťovně. O nároku na nemocenskou apod. nemluvím - nemáš ho (a do odpracovaných let se to taky nezapočítá). Stejně tak bych nechtěla (DPP ani DPČ), protože tě můžou hned vyrazit (14 dní výpovědní lhůta, na odstupný zapomeň), žádný nárok na dovolenou (ano, můžou si to nějak upravit, ale pak z toho bude takový paskvil). A to se vyplatí! Chtěj smlouvu.
Sama jsem se jednou nechala ukecat na DPP na poloviční úvazek - no nakonec jsem překročila 10 000 (platily se odvody), neměla jsem stravenky, dovolenou, nemohla jsem chodit na jazykové kurzy (ale musela jsem denně komunikovat na úrovni anglicky), stejně tak další benefity. Jediné, co jsem měla byla práce (makat a makat!) a pár kaček.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46073 příspěvků 1 inzerát 16.03.18 23:09
@gargamelinka píše:
Mam cca 10 tis. hrubyho - statni sprava

to maj víc v lidlu, ne?

gargamelinka
Echt Kelišová 9319 příspěvků 17.03.18 06:10

@Lama Lama jj maji :,( hruza, co? a tech zkousek, co musim mit..a neni to asistentska prace, ale matrikarka a takovy plat no :,( k placi..

Lama Lama
Hvězda diskuse 46073 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 08:35
@gargamelinka píše:
@Lama Lama jj maji :,( hruza, co? a tech zkousek, co musim mit..a neni to asistentska prace, ale matrikarka a takovy plat no :,( k placi..

Tak to nedělej. :nevim:

Hofida
Kecalka 182 příspěvků 17.03.18 10:47

@Melpel DPP 9900 brutto = 9900 netto, pracovní poměr 9900 brutto = 8500 netto.
Měla jsem to před 2 lety při rodicaku jako pomocná účetní, asi 150 na hodinu. Když to vycházelo přes 10.000, nechodila jsem denně. Paní je čerstvě po RD, takže do 7 let dítěte za ní zdravotní bude platit stát.

gargamelinka
Echt Kelišová 9319 příspěvků 17.03.18 19:01

@Lama Lama bavi me to..mam k tomu rodicak a pak na plnym budu s 16 cistyho i spokojena..
5 Let hsem delala na socialce na hmotny nouzi.za 12,5 cistyho, mam vosku..tak ted si i polepsim :mrgreen: a hlavne budu mit naky ohodnoceni, ted nemam vubec nic, jen stravenky k tomu..

Terrry
Kecalka 124 příspěvků 17.03.18 19:33

Holky díky, určitě nechci DPP ani DPČ, nevidím v nich jedinou výhodu. No v pondělí se budu potit a pak hned ve čtvrtek, tak uvidíme. Ještě je čas přemýšlet:)
Každopádně Vám moc děkuju za příspěvky. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama