Reklama

Peníze poslané složenkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.10 20:40
Peníze poslané složenkou

Krásný večer

Prodávali jsme golfový kočárek. Ozvala se nám slečna, tak jsme se domluvili na prodeji, atp… Slčeně jsme kočárek odesílali ve čtvrtek 15.4.2010, byly jsme domluveni, že ji hned napíšu kolik stálo poštovné, aby ona mohla peníze poslat. Jenže než jsme dojeli z pošty, tak u nich bylo již zavřeno.
Tak peníze posílala hned v pátek 16.4.2010 ráno. Poslala mi ofocený ústřižek od složenky. Jenže do dnešního dne mi nedošly peníze.
Tak by mně zajímalo, jak je to možné. Neřeknu, kdyby to byl nějaký balík, mohl se zatoulat, ale ona měla kočárek už v pátek ráno doma. A peníze se přeci ztratit nemohou. Chci se tedy zeptat, zda jde nějakým způsobem zrušit ta platba složenkou? Jenže je to totální blbost, vždyť takhle by to mohl udělat každý, že by jakože poslal peníze a pak je zrušil…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 22.04.10 20:44

posta ma na to tyden.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.04.10 20:50

Ahoj,nezávidě­níhodná situace.Nikdy jsem se do podobné nedostala,tak nic světového neporadím.Jen to,že platba složenkou zrušit nejde.Nevím,jak daleko jsi to posílala,ale peníze by měly dávno přijít..
Nevím,jestli jde na poště sledovat převod peněz stejně tak jako odeslané balíky :nevim:

Nechci dělat ze slečny podvodnici,to je to poslední řešení.Kontaktovali jste ji,ozývá se?Reaguje?..
Pokud ne,to by o podvodu svědčilo.

Partner posílá své dceři alimenty složenkou léta a NIKDY se to neztratilo a ani o den neopozdilo :nevim:
V rámci jednoho města chodí peníze druhý den.

Snad jen,bydlíte v domě se samostatnou schránkou nebo v bytovém domě?Že by složenku úmyslně nebo neúmyslně sebral některý z nájemníků?Peníze nevybere,to jde jen s občankou,ale víš jak..
Někdy pošramocené vztahy,lidi jsou schopni všeho.Nebo to pošťačka mohla omylem dát do jiné schránky.To se jednou stalo našim.I když bydlí v rodinném domě,pošťačka,která neznala vesnici,byla na brigádě,to hodila do schránky sousedům.Špatně si přečetla číslo..

My bydlíme v bytovém domě,kde pošťačka hází vše zvenčí do společné schránky.My to otevřeme a rozdáváme.Taky se nám tak „omylem ztratil“doporučený dopis.To ale nebyl úmysl nikoho,„jen“ nepozornost.

V dnešní době bezhotovostního styku považuju převod peněz složenkou za vysoce rizikový :mrgreen:

Držím pěsti,ať se vše vysvětlí :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.04.10 20:54

Kattko,díky za informaci.Taky jsem nevěděla,že na to má pošta týden.
Ale stejně,nezdálo by se mi to.Pokud vím,když někam posílám peníze,jsem upozorněna,že mám počítat tak 3,max.4 dny :nevim:

Taky může být ale slečna mimo domov,bez netu.
To se stalo nám.„Ztratila“ se nám ta průvodka od doporučeného dopisu.Někdo,kdo ten den vybíral u nás v domě schránku si jí nevšiml a dal ji dohromady s reklamními letáky :mrgreen: Čekali jsme dost důležité doklady,psali jsme odesílateli,zrovna byl na služební cestě,neodpoví­dal,taky jsme byli nesví.Ale ne tolik,protože nešlo o převod peněz,vše bylo prověřené dopředu u obou stran.

Snad budete mít štěstí a jde o nedorozumění.

mroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 22.04.10 20:56

Zasla bych s ofocenym ustrizkem na postu…a zeptala se tam…

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.04.10 20:59

Zuzi,peníze složenkou často neposílám.Teď tu mám partnerův ústřižek složenky typu C.Je tam v pravém horním rohu Den podání,podací číslo,cena služby,částka,vlevo kod pošty - to nevím,jestli to podle kodu jde na netu najít :nevim:
A pod tím ještě nějaký dlouhý kod..

Nevím,jak by se poznalo,že jde o falzifikát.Možná jsem paranoidní,ale snažím se Ti pomoct.Vím,že to není nic příjemného.
Pokud zítra peníze nedorazí,vydala bych se na poštu a přeptala bych se na vše,jak dlouho obvykle trvá převod peněz z místa A do místa B..

Víš,já moc ani neobchoduju po netu.Z toho mála mám zkušenosti dobré.Ale od maminky z naší diskuzi vím,že se občas stává,že se někdo pokusí podvádět.Většinou stačí pohrozit trestním oznámením,a je klid.

To je ale až ta poslední možnost,kdy si budeš jistá,že peníze odeslány nebyly.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.04.10 21:02

Mě jedna známá říkala,že se jí stalo,že jí někdo poslal falešnou kopii platby z účtu přes internet.Dnes jde všechno.Nechci malovat čerta na zeď.Přeju Ti,aby šlo o omyl.Ale určitě se jednala o čtyřcifernou sumu.Taky bych byla na trní a měla bych se na pozoru.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 22.04.10 21:07

Ja jsem nekde cetla ze posta ma to fakt tyden.A je to tak me to tak chodi penize.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.04.10 21:09

omlouvám se,že Ti to tu zahlcuju,snad se objeví nějaká maminka,která pracuje,pracovala na poště a poradí..Jen,podle toho co píšeš,mi to přijde divné.Protože peníze jsou převést na účet,i kdyby slečna svůj účet neměla.A to složenkou typu A.Partner nemá účet a tak peníze institucím na účet posílal :nevim:

Ještě se omlouvám za gramatiku a překlepy.Píšu v rychlosti.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 22.04.10 21:09

zuzi muzes to jsem vlozit ten ustrizek?

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 22.04.10 21:12

Je na to až 5 pracovních dní, zajdi si s útržkem na poštu a podej si reklamaci, tím se dozvíš, kde peníze jsou a nebo zda je ústřižek falešný. Držím palce, aby to dobře dopadlo.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.04.10 21:15

Veruš,5 pracov­ních dní včetně ode dne podání,nebo se den podání nepočítá?
Ptám se pro doplnění,celkem mě to zaujalo.Díky.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 22.04.10 21:18

Jani, teda to slovíčkaření… :oops: No, myslim na 99% že je to včetně dne podání :wink:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.10 23:16

tak nám se tohle jednou bohužel stalo. Manžel vyhrál nějaké zboží na aukru a peníze poslal složenkou na účet. A na účet dotyčného nedorazily.....tak jsme mu posílaly ofocený ústřižek, že jsme peníze doopravdy posílalai. Nakonec jsme podali reklamaci na poště a tam se během dvou dnů zjistilo, že čtečka složenky (ten strojek, kam jí strkají) špatně vyhodnotila jedno číslo z č. účtu a poslala to jinam......no a s tím nešlo nic udělat. nebyla to závratná cena, jen asi dvě nebo tři stovky. Takže jsem složenku vyplňovala podruhé já a hodně stylem prvňáka. Manžel má celkem škrabopis. A peníze už došly v pořádku.

tak jestli třeba nebyla chyba i v tomhle...­..stačí se zajít zeptat na poštu. A pokud to mělo přijít manželovi na účet, tak stačí zavolat na nějakou informační linku dané banky a měli by vám poradit. Třeba u poštovní spořitelny neřeknou částku přesnou,ale když jim řeknete o co jde a budete vědět i číslo účtu a jméno dané osoby, určitě to lze dohledat. :wink:

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 23.04.10 07:45

Když už se téma tak rozvinulo,vím,jak je to u spořitelny,když pošlete peníze na špatné číslo účtu bankovním převodem..Spo­řitelna vám pomůže vyhledat příjemce za poplatek asi 300Kč a pak už je jen na neoprávněném příjemci platby,jestli platbu vrátí nebo ne.Spořitelna to nebude a ani nemá právo vymáhat.Když nebude chtít příjemce peníze vrátit,je nutno se obrátit na soud.

Dnes se prý celkem běžně stává,že se peníze hlavně přes internetové bankovnictví odešlou jinam.Většinou se přepíše plátce.Pokud napíše číslo účtu,které neexistuje,je to v pohodě.Peníze se vrátí.Pokud napíše existující účet,je problém..

Sousedka posílá peníze za nájem složenkou typu A.Jednou se v čísle účtu přepsala,účet neexistoval,peníze se jí vrátily zpět.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >