Peníze z jiného soudku

Anonymní
12.11.20 07:07

Peníze z jiného soudku

Dobré ráno. Včera jsem byla na procházce s kamarádkou, která mi oznámila, že ji přítel požádal o ruku a bude se vdávat. Večer se bavíme s přítelem, jaký měl kdo den, tak mu to říkám. A on na to…to já si ještě dlouho nedovolím, přišel bych o důchod. On je vdovec, jeho dítě je student. Máme moc hezký vztah, čím jsme spolu delší dobu, tím je to lepší. Řešíme sestěhování, on ve své rodině a okolí dává hodně najevo, že je konečně zase šťastný a tak jsem přemýšlela i o tom, že časem se vezmeme. Vůbec jsem nevěděla co na to říct, jen něco ve smyslu, že dva lidi mají spolu dva příjmy. Nevím, jestli to jen tak plácl, nebo neřeší co dál nebo řeší a čeká jestli s tím budu souhlasit. Cokoliv kupujeme, zařizujeme, řešíme spolu. Takze x let než splatí hypotéku spolu budeme žít na hromádce? Já zkrátka nevím, co si myslet, jestli si mnou není jistý a myslí na zadní vrátka, že by byl vypočítavý mi k němu nesedí, říct mu, buď se vezmeme nebo nic, to je nůž na krk.Jak jste to máte vy, kdo žijete s vdovou (vdovcem)?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5781
12.11.20 07:14

Takhle to řeší hodně lidí a nemá to nic společného se vztahem k partnerovi. Jen prostě chce využít svého nároku.
Takže bych to dramaticky neviděla.
Byla jsem vdaná deset let, myslela jsem, že šťastně. Teď se rozvádím. Nikdy bych nevěřila, že budu rozvedená. Osud a můj ex mi ukázal, jak jsem se spletla. Takže to neber jako nějakou tragédii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 07:23

@alisekR děkuju,ano moc nad tím přemýšlím a beru to osobně. Asi i proto, že i já na tom byla podobně, taky vdaná, taky si myslela, že jsme Úžasňákovi…

• Citovat
  • Nahlásit
12.11.20 07:31

Máma pobirala vdovsky důchod rok a půl, pak se vdala. Vůbec to nebyla překážka, ale je taky „za vodou“. Pokud by to byl ten příjem, bez kterého by výdaje převýšily příjmy, asi bych chápala, že dokud bude mít vyšší výdaje (syn student), nebude se ho chtít vzdát. Jestli se nepletu, na vdovecky důchod ale taky nemá nárok až do smrti, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2920
12.11.20 07:38

Možná ten zážitek toho, že člověk neví „co bude zítra“ (ve smyslu smrti blízké milované osoby) může u někoho spustit takový ten reflex „být zajištěný, protože co kdyby náhodou se zase něco stalo“.
Ví vůbec o tom, že se chceš vdávat? V dnešní době je normální, že spolu lidi jen žijou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
12.11.20 07:48

A proč ti to tak vadí? Kolik je jeho synovi a kolik cca má ten důchod? Neumím si představit, jestli jsou to 2tis., což se dá oželet nebo třeba 12tis., což může být opravdu podstatná položka.
Ty děti máš nebo je plánuješ s ním?
Já to chápu a divné mi to nepřijde, stará se o dítě sám, má za něj zodpovědnost a nechce přijít do situace, kdy by to neutáhl. S tebou to podle mě vůbec nesouvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
12.11.20 07:57

Já na tom nevidím nic špatného, má vdovský, sirotčí… kolik mu to dělá ta částka? pokud ostatní věci řešite spolu, nakupujete spolu, není to lakomec…stará se, řeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44519
12.11.20 08:00
@Anonymní píše:
Dobré ráno. Včera jsem byla na procházce s kamarádkou, která mi oznámila, že ji přítel požádal o ruku a bude se vdávat. Večer se bavíme s přítelem, jaký měl kdo den, tak mu to říkám. A on na to…to já si ještě dlouho nedovolím, přišel bych o důchod. On je vdovec, jeho dítě je student. Máme moc hezký vztah, čím jsme spolu delší dobu, tím je to lepší. Řešíme sestěhování, on ve své rodině a okolí dává hodně najevo, že je konečně zase šťastný a tak jsem přemýšlela i o tom, že časem se vezmeme. Vůbec jsem nevěděla co na to říct, jen něco ve smyslu, že dva lidi mají spolu dva příjmy. Nevím, jestli to jen tak plácl, nebo neřeší co dál nebo řeší a čeká jestli s tím budu souhlasit. Cokoliv kupujeme, zařizujeme, řešíme spolu. Takze x let než splatí hypotéku spolu budeme žít na hromádce? Já zkrátka nevím, co si myslet, jestli si mnou není jistý a myslí na zadní vrátka, že by byl vypočítavý mi k němu nesedí, říct mu, buď se vezmeme nebo nic, to je nůž na krk.Jak jste to máte vy, kdo žijete s vdovou (vdovcem)?

Racionálně: vdovský důchod má něco přes 8000 a s každým zvýšením se mu valorizuje..
Vztahuje se na něj rouškovné a všechny podobné prebendy.
To sňatek s Tebou nebo kýmkoli určitě neposkytuje, finančně je úplně jedno, jestli se vezmete nebo ne, tím spíš, že - jak píšeš, splácí SVOJI hypotéku.
Pokud byste se vzali, na část v manželství hrazených splátek bys v případě rozvodu měla nárok.
A vzhledem k tomu, že už sama víš, jak snadné je překlopit vztah z Úžasňákových do války Roseových, vůbec nechápu, proč znovu opakovat stejnou chybu.
Pro něj by byl sňatek prostě nevýhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
12.11.20 08:03

Jak už tu bylo zmíněno, pokud by šlo o dva tisíce, ale jestli se jedna o víc jak deset, ony to nějaké peníze jsou a potřebné jsou. Mít je a nemít, když on má dítě, je rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
12.11.20 08:06

Ano, taková je dnes holt doba, že peníze jsou prostě nejvíc, dokonce i více než vztah. Máš dvě možnosti - buď se s tím smířit, nebo to ukončit a hledat někoho, kdo ještě nemá zvrácené priority - jen nevím, jestli někoho takového najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6004
12.11.20 08:14
@Anonymní píše:
@alisekR děkuju,ano moc nad tím přemýšlím a beru to osobně. Asi i proto, že i já na tom byla podobně, taky vdaná, taky si myslela, že jsme Úžasňákovi…

A vi vubec o tom, ze se chces zase vdavat?
Pokud jo, ber to z te lepsi stranky, usetris si zdravi a penize, kdyby ti to zas napodruhe nevyslo.

Příspěvek upraven 12.11.20 v 08:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
12.11.20 08:15
@Anonymní píše:

Nebral bych to vůbec osobně, je to logická volba nedělat něco, co by vyrušilo pasivní příjem, který asi potřebuje.
Mimochodem zasloužený tím, že na něj v manželstvím platili odvody.

Ten vdovský/vdovecký důchod je myslím stejně nějak časově omezený, můžeš se i tak dočkat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
12.11.20 08:21
@aquarian píše:
Nebral bych to vůbec osobně, je to logická volba nedělat něco, co by vyrušilo pasivní příjem, který asi potřebuje.
Mimochodem zasloužený tím, že na něj v manželstvím platili odvody.Ten vdovský/vdovecký důchod je myslím stejně nějak časově omezený, můžeš se i tak dočkat. ;)
@aquarian píše:
Mimochodem zasloužený tím, že na něj v manželstvím platili odvody.Ten vdovský/vdovecký důchod je myslím stejně nějak časově omezený, můžeš se i tak dočkat. ;)

Omezený bude dokud bude syn studovat myslím, ne?? A max. do 26ti let věku syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5238
12.11.20 08:25

Když jsou peníze víc než vztah, tak se stím budeš muset smířit. Vždyť máš přece taky příjem který by nahradil ten vdovsky ne? Koukám kolika lidem to přijde naprosto v pořádku. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
12.11.20 08:27
@Veru1987 píše:
Omezený bude dokud bude syn studovat myslím, ne?? A max. do 26ti let věku syna.

Je to možné, to nezaopatřené dítě je taky nějaká z variant, nemám to nastudované.

https://www.cssz.cz/…ody-podrobne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama